Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Kaliningrad - bilety na pociągStolica najbardziej wysuniętej na zachód części Rosji – obwodu kaliningradzkiego. Uznawany za jedno z najbardziej otwartych na świat miast Rosji. Swoją siedzibę mają tu liczne zagraniczne firmy oraz placówki dyplomatyczne. Położone nad Bałtykiem miasto jest jednym z najważniejszych portów Rosji. Znajduje się tu Pałac Kultury Marynarzy oraz bardzo ciekawe Muzeum Światowego Oceanu składające się z przycumowanych do brzegu statków, stanowiących odrębne sale wystawowe W Kaliningradzie znajdują się jedne z największych na świecie złóż bursztynu. Zwiedzając miasto warto zajrzeć do Muzeum Bursztynu, gromadzącego zbiory nawet z IV wieku naszej ery! Inną naturalną atrakcją Kaliningradu są bez wątpienia wydmy na Mierzei Kurońskiej, w połowie należącej do Litwy. Są to jedne z największych wydm w Europie, tworzące niesamowity, pustynny krajobraz. Panoramę całego wybrzeża oraz miasta można zobaczyć z latarni morskiej.

Pociąg do Kaliningradu

Głównym dworcem Kaliningradu jest Kaliningrad Passażyrskij znany także jako Dworzec Południowy. Dworzec posiada połączenia m.in. do Petersburga, Moskwy i Berlina. Od stycznia tego roku zostało również przywrócone połączenie z Gdynią.

Rezerwacja biletu na pociąg do Kaliningradu

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Kaliningradzie:
  • Katedra na Wyspie
  • Dom Sowietów
  • Pałac Kultury Marynarzy
  • Muzeum Bursztynu
  • Muzeum Światowego Oceanu
  • Latarnia Morska
Dworce kolejowe w Kaliningradzie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie