Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Stolica najbardziej wysuniętej na zachód części Rosji – obwodu kaliningradzkiego. Uznawany za jedno z najbardziej otwartych na świat miast Rosji. Swoją siedzibę mają tu liczne zagraniczne firmy oraz placówki dyplomatyczne. Położone nad Bałtykiem miasto jest jednym z najważniejszych portów Rosji. Znajduje się tu Pałac Kultury Marynarzy oraz bardzo ciekawe Muzeum Światowego Oceanu składające się z przycumowanych do brzegu statków, stanowiących odrębne sale wystawowe W Kaliningradzie znajdują się jedne z największych na świecie złóż bursztynu. Zwiedzając miasto warto zajrzeć do Muzeum Bursztynu, gromadzącego zbiory nawet z IV wieku naszej ery! Inną naturalną atrakcją Kaliningradu są bez wątpienia wydmy na Mierzei Kurońskiej, w połowie należącej do Litwy. Są to jedne z największych wydm w Europie, tworzące niesamowity, pustynny krajobraz. Panoramę całego wybrzeża oraz miasta można zobaczyć z latarni morskiej.

Kaliningrad jest r miastem gospodarzem Mundialu 2018. Odbędą się tu m.in. mecze o wyjście z grupy: Hiszpania – Maroko oraz Anglia – Belgia. Ze względu na bliskość położenia Kaliningrad chętnie odwiedzany jest przez Polaków.

Pociąg do Kaliningradu

Głównym dworcem Kaliningradu jest Kaliningrad Passażyrskij znany także jako Dworzec Południowy. Dworzec posiada połączenia m.in. do Petersburga, Moskwy i Berlina. Od stycznia tego roku zostało również przywrócone połączenie z Gdynią.


Najpopularniejsze atrakcje w Kaliningradzie:
  • Katedra na Wyspie
  • Dom Sowietów
  • Pałac Kultury Marynarzy
  • Muzeum Bursztynu
  • Muzeum Światowego Oceanu
  • Latarnia Morska
Dworce kolejowe w Kaliningradzie:

Sprawdź gdzie jeszcze możesz pojechać pociągiem po Europie

Zobacz szybkie pociągi europejskie