Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Lille - bilety na pociągMiasto położone w historycznej Flandrii, znanej w przeszłości z zamożności, sukiennictwa i tkactwa. Współcześnie uznawane za stolicę północnej Francji. Wraz z Belgijskim Menem tworzy jedną z największych aglomeracji w Europie. Równocześnie nadal przyciąga szczególną atmosferą XVII-wiecznego Starego Miasta. Znajdują się tu aż cztery Uniwersytety i być właśnie dlatego Lille uważane jest za miasto młodości i zabawy oraz słynie z licznych imprez plenerowych. Atrakcją turystyczną jest również pchli targ Braderie, którego tradycje mają już ponad 900 lat. Targ ma 10 kilometrów długości, a rocznie dokonuje tam zakupów ponad 2 miliony miłośników staroci i antykwarystów.

Pociągiem do Lille

Głównym dworcem kolejowym w Lille jest dworzec Lille – Flanders. Usytuowany w centrum miasta obsługuje połączenia Lille z innymi miastami Francji. Tuż obok niego znajduje się nowy dworzec Lille Europe przeznaczony dla pociągów TGV i Eurostar łączących Lille m.in.z Paryżem, Londynem i Brukselą. 

Rezerwacja biletu na pociąg do Lille

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Lille:
  • Katedra Notre Dame de la Treille
  • Cytadela
  • Pałac des Beaux Arts
  • Opera de Lille
Dworce kolejowe w Lille:

Zobacz szybkie pociągi europejskie