Thalys: Paryż - Amsterdam - Bruksela - Kolonia

Weekendowy Eurotrip po czterech państwach

«
»
TGV - pociągiem przez Europę
Paryż kolejowa stolica Europy
«
»
Bernina Express - kolej panoramiczna przez Szwajcarię
Bernina Express - szwajcarskie passy
«
»
Ostatnie artykuły
Pociągiem na Wszystkich Świętych

Pociągiem na Wszystkich Świętych

Początek listopada to czas, w którym Polacy masowo podróżują. Celem jest odwiedzanie grobów bliskich. Nie zawsze jednak wybrany cmentarz znajduje się w odległości spaceru albo dojazdu autobusem. Niektórzy do docelowych nekropolii muszą jechać naprawdę wiele kilometrów. W takim przypadku wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty przejazdów kolejowych. Przewoźnicy dostosowali swój rozkład do wzmożonej obsługi podróżnych w okolicach 1 listopada.
zima w mieście

5 pomysłów na zimę w mieście z dziećmi – zaplanuj podróż pociągiem

Po bożonarodzeniowym ucztowaniu i leniuchowaniu warto zadbać o zdrową aktywność, nawet jeśli przerwę świąteczną spędzacie w mieście (Wasze ciało i głowa Wam za to podziękują!). To doskonała okazja, żeby poczuć zimową aurę i zrobić rzeczy, na które zwykle brakuje nam czasu. Nowe pomysły przydadzą się, szczególnie gdy macie dzieci, które rozpiera energia i ciekawość, dlatego przygotowaliśmy dla Was listę inspiracji na kreatywne i aktywne spędzenie nadchodzących dni!
podróże pociągiem na jarmarki świąteczne

Jak dojechać pociągiem na jarmarki świąteczne w największych miastach Polski?

Kiermasze w Dreźnie, Kopenhadze, Wiedniu czy Pradze są głównym powodem odwiedzania tych miast przez turystów w okresie zimowym, podobny trend można zobaczyć we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku czy Warszawie. Nie ma się co dziwić, kiermasze świąteczne pozwalają nam poczuć święta wszystkimi zmysłami – przyciągają aromatycznymi zapachami i radosną muzyką, rozświetlają długie zimowe noce feerią barw i świateł oraz oferują wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych! Czysta magia!
Kup bilet na pociąg do Łodzi

Łódź – co zobaczyć i jak dojechać pociągiem?

Łódź to wyjątkowe miasto na  mapie Polski. Dawne przemysłowe imperium pełne jest zabytków, galerii sztuki i ciekawych miejsc, w których po prostu warto się zatrzymać. Dogodny dojazd do miasta ułatwiają dworce kolejowe Łódź Fabryczna,  Łódź Kaliska i Łódź Widzew, które obsługują połączenia kolejowe z całej Polski.
Eurostar bilety online

Londyn i Paryż w dwa dni pociągiem Eurostar!
Recepta na podróż

Myślisz, że zwiedzanie każdej ze stolic wymaga osobnego wyjazdu? Nowoczesne pociągi europejskie pozwalają na swobodne i szybkie przemieszczanie się pomiędzy różnymi państwami. Eurostar to pociąg kursujący codziennie między Londynem i Paryżem, w odstępach co ok. 30 minut. Pociąg zatrzymuje się na stacjach St Pancras International w Londynie oraz Gare du Nord w Paryżu i pozwala, tym samym, na przedostanie się z centrum do centrum obu stolic w 2 godziny 15 minut!
Połączenia międzynarodowe z Polski

Recepta na podróż: Naddunajskie stolice
Budapeszt - Bratysława - Wiedeń

Trzy, świetnie skomunikowane ze sobą europejskie stolice, połączone wspólną historią, dziedzictwem kulturowy oraz Dunajem, przepływającym przez każdą z nich. Wybierając pociąg, w każdej z nich możemy spędzić tyle czasu ile chcemy oraz kolejność w jakiej chcemy je zwiedzać!
Włochy bilety online

Recepta na podróż: Wenecja – Padwa – Bolonia
Zwiedzanie Włoch pociągiem

Włochy słyną z niesamowitej ilości zabytków, ciekawej historii, doskonałej kuchni oraz atrakcji turystycznych, które po prostu trzeba zobaczyć. Często planując urlop decydujemy się na jeden kierunek i kupujemy bilet do konkretnego miasta. Po co jednak ograniczać się do zwiedzania jednego miejsca, skoro Włochy mają tyle do zaoferowania? Z pomocą przychodzą pociągi!
  • 1
Wyszukaj połączenie