Thalys: Paryż - Amsterdam - Bruksela - Kolonia

Weekendowy Eurotrip po czterech państwach

«
»
TGV - pociągiem przez Europę
Paryż kolejowa stolica Europy
«
»
Bernina Express - kolej panoramiczna przez Szwajcarię
Bernina Express - szwajcarskie passy
«
»
Ostatnie artykuły
Opóźniony pociąg, spóźniony pasażer - instrukcja co zrobić

Opóźnienie pociągu? Reklamacja w kilku krokach, podpowiadamy, jak to zrobić!

Stoisz na peronie i czekasz na pociąg i nagle na tablicy informacyjnej wyskakuje komunikat o opóźnieniu Twojego pociągu? Masz trzy wyjścia – wykażesz się cierpliwością i poczekasz, bo chcesz odbyć zaplanowaną podróż, zwrócisz zakupiony bilet pkp i kupisz na następny pociąg lub zrezygnujesz z podróży. Wszystko jednak ma swoje granice, a pasażer powinien znać swoje prawa i z nich korzystać. Tobie również może zdarzyć się spóźnienie na pociąg. W niniejszym artykule przedstawiamy, w jaki sposób uzyskać rekompensatę za opóźnienie pociągu lub spóźnienie pasażera.
Wars w pociągu - najważniejsze informacje

Wars w pociągu – co kupisz, jak zamawiać i jakie są ceny

Posiłek podczas podróży smakuje najlepiej. Nie bez powodu PKP uczyniło więc z wagonów restauracyjnych swój znak firmowy. Jak wygląda menu i w jakich pociągach możemy zamówić jedzenie? Przedstawiamy najważniejsze informacje i szczyptę kulinarnych inspiracji!
Strefa Ciszy w pociągach - wykaz połączeń

Strefa Ciszy – na jakich trasach i w jakich pociągach?

Wagon numer 7 w pociągach Express InterCity Premium, czyli Strefa Ciszy od kilku lat nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością! Od września pilotażowo postanowiono więc to udogodnienie zaimplementować również w niektórych pociągach InterCity. Na jakich trasach i w jakich pociągach? W artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat.
Taniej z Bliskimi - kiedy można skorzystać ze zniżki

Zniżka Taniej z Bliskimi

Taniej z Bliskimi to nowa zniżka, którą można wykorzystać przy zakupie biletów PKP TLK oraz IC. Oferta pozwala zaoszczędzić aż 30% na cenie biletów! Co warto o niej wiedzieć i kto może z niej skorzystać?
Eurostar bilety online

Z Paryża do Londynu w 2 godziny!

W Paryżu pociąg Eurostar zatrzymuje się na dworcu Gare du Nord, znajdujący się przy stacji metra o tej samej nazwie. Pociąg pędząc przez kanał La Manche pozwala dotrzeć do Londynu już w 2 godziny! Dzięki temu weekendowe wycieczki między tymi dwoma stolicami stały się niezwykle popularne!
Eurostar bilety online

Gwiazda Europy…pociąg Eurostar!

Podróż pociągiem Eurostar na odcinku Paryż - Londyn trwa 2 godziny 15 minut, na dystansie 492 kilometrów. Pociąg rozwija prędkość nawet do 300 km/h, zwalnia jedynie pod 50-kilometrowym Eurotunelem (pod kanałem La Manche) do i tak imponującej prędkości 160 km/h. Średnia prędkość na całej trasie wynosi 200 km/h.
Eurostar bilety online

Pociągiem Eurostar przez kanał La Manche

Nowoczesne pociągi europejskie pozwalają na swobodne i szybkie przemieszczanie się pomiędzy różnymi państwami. Eurostar to pociąg kursujący codziennie między Londynem i Paryżem, w odstępach co ok. 30 minut. Pociąg zatrzymuje się na stacjach St Pancras International w Londynie oraz Gare du Nord w Paryżu i pozwala, tym samym, na przedostanie się z centrum do centrum obu stolic w 2 godziny 15 minut!
Nocne pociągi - bilety online

Nocne podróżowanie pociągiem

Każda podróż to niezwykłe doznania, wspomnienia, lecz również koszta, które zapalony miłośnik wojaży ponieść musi. Tutaj zaskoczenie! Można podróżować po Europie za niewielkie pieniądze. Wygodną formą podróżowania są pociągi nocne. Lecz oprócz wygody wielu podróżnych ceni sobie koleje nocne z uwagi na oszczędność czasu oraz, co najważniejsze, pieniędzy...
Eurostar bilety online

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego

Oferta przewoźników z każdym rokiem zwiększa się. Nasz kontynent opleciony jest siatką połączeń kolejowych docierających do ponad 20 tysięcy miejscowości w wielu europejskich krajach. Tym samym podróżny ma możliwość szybkiego podróżowania. Jednym ze znanych pociągów dużych prędkości w Europie jest Eurostar. Łączy on Wyspy Brytyjskie z Europą kontynentalną dzięki połączeniu przez tzw. Eurotunel pod kanałem La Manche.
AVE - hiszpańska kolej dużych prędkości

Pociągiem przez Hiszpanię

Komfort i szybkość podróży po Hiszpanii zapewniają koleje dużych prędkości. Jest to najlepszy i najwygodniejszy sposób na przemieszczanie się między największymi miastami kraju. W podróż kolejową po Hiszpanii pasażer może wyruszyć superszybkimi pociągami AVE.
TGV - pociągiem przez Francję

Paryż kolejową stolicą Europy

Francja była pierwszym krajem, w którym pojawiły się pociągi dużych prędkości. Dzisiejsze TGV (Train a Grande Vitesse) to najbardziej rozpoznawalna marka szybkich kolei w Europie. Są symbolem nowoczesności, prędkości, komfortu i sukcesu cywilizacyjnego. Sieć TGV we Francji to około 2 tysiące kilometrów połączeń kolejowych dużych prędkości. Pociąg TGV 3 kwietnia 2007 r. pobił rekord prędkości osiągając 574,8 km/h na nowej linii TGV Est z Paryża do Strasburga...
ICE - pociągi dużych prędkości w Niemczech

“Duże prędkości” w Niemczech

29 maja 1991 rozpoczęła się era pociągów ICE w Niemczech. W tym dniu składy dużych prędkości wyjechały z Hamburga, Monachium, Stuttgartu, Moguncji i Bonn i spotkały się w na dworcu Kassel-Wilhelmshöhe. 2 czerwca 1991 rozpoczęły regularne kursy na trasie Hamburg Altona – Hanower – Monachium.
Frecciarossa - szybka kolej we Włoszech

Frecciarossa – szybka kolej po włosku

Często w internecie można znaleźć dużo tanich lotów do Mediolanu, Bolonii czy Rzymu, które nijak się mają do wybranego przez Was celu podróży. Na lotnisku, owszem można wynająć samochód, by dojechać do celu i przemieszczać się po kraju. Jednak są osoby, które chcą zwiedzać Włochy inaczej a wypożyczenie samochodu zwyczajnie się nie opłaca. W takich sytuacjach niezastąpiona okazuje się włoska kolej.
Frecciabianca - pociągi we Włoszech

Frecciabianca – szybkie pociągi we Włoszech

Koleje we Włoszech należą do jednych z najnowocześniejszych na świecie. Włosi posiadają jedne z najszybszych kolei dużych prędkości (podobnie jak Japonia, czy Francja), wyprzedzając pod tym względem między innymi Niemców.
TGV - połączenia kolejowe we Francji

Szybka kolej we Francji

TGV to chyba najbardziej rozpoznawalna marka kolejowa na świecie. Jest szybki, ekskluzywny i komfortowy. TGV to w skrócie Train a Grande Vitesse czyli po prostu Pociąg Wysokich Prędkości. Oferują szybkie połączenia kolejowe łączące główne miasta we Francji. System kolei TGV jest zarządzany przez francuskie koleje państwowe SNCF.
Frecciargento - szybka kolej we Włoszech

Frecciargento – włoska kolej dużych prędkości

We Włoszech jest tyle pięknych miejsc, że zdecydowanie warto spróbować odwiedzić więcej niż jedno w trakcie wyjazdu. Jak to zrobić? Najlepiej korzystając z włoskich kolei dużych prędkości.
Wyszukaj połączenie