Bilety na pociąg. Wyszukiwarka połączeń PKP - EuroPodróże
Parlament w BudapeszcieAtrakcje w Bratysławiepanorama Krakowa, widok na WawelPanorama PrzemyślaPanorama Tatr

Aktualności

Pociąg

Letni rozkład jazdy PKP 2025 – co się zmieni i od kiedy obowiązuje?

Latem 2025 roku podróże koleją mają być wygodniejsze i jeszcze bardziej dostępne – PKP Intercity wprowadza zmiany, które pozwolą jeszcze szybciej przemieszczać się po Polsce. Letni rozkład jazdy PKP 2025 to nie tylko krótsze czasy przejazdów i nowe połączenia, ale także lepszy komfort podróży. Sprawdź, co dokładnie się zmienia, kiedy wakacyjny rozkład PKP 2025 wchodzi w życie i w którym momencie warto rezerwować bilety!

CZYTAJ DALEJ
Plaża w Gdyni

Pendolino nad morze – z jakich miejscowości można dojechać bez przesiadki

Marzysz o wakacjach nad Bałtykiem, ale nie chcesz tracić czasu na stanie w korkach? A może nie posiadasz własnego samochodu? Wybierz podróż pociągiem Pendolino nad morze – najszybsze i najwygodniejsze połączenia kolejowe. Dzięki nowoczesnym składom Express InterCity Premium, podróż jest szybka i komfortowa. Do jakich miast nad morzem można dojechać pociągiem Pendolino? Ile kosztują bilety? Sprawdźmy!

CZYTAJ DALEJ
Panorama Warszawy

Atrakcje na Mazowszu - jakie ciekawe miejsca warto zwiedzić?

Czy województwo mazowieckie oferuje atrakcje dla rodzin? Oczywiście! W tym rejonie znajdziesz szeroki wybór miejsc, które koniecznie należy odwiedzić. Poniżej przygotowaliśmy krótki przewodnik ułatwiający planowanie zwiedzania tego obszaru. Pamiętaj, że możesz tu wracać wielokrotnie i za każdym razem odkrywać nowe zakątki. Wiele z tych punktów nie działa tylko sezonowo, ale ma swój urok także jesienią i zimą. Warto też dodać, że całe Mazowsze ma rozbudowaną sieć połączeń pociągowych, dlatego podróżowanie po nim nie sprawia problemów. Co więcej, proces zakupu biletów staje się znacznie prostszy, jeśli korzystasz z mobilnej aplikacji EuroPodróże.

CZYTAJ DALEJ
Widok na bulwary toruńskie

Kujawsko-pomorskie - atrakcje turystyczne dla dzieci i dorosłych

Jakie są ciekawe miejsca w kujawsko pomorskim? To województwo oferuje bardzo wiele, jeżeli tylko masz ochotę na poznawanie jego sekretów. Specjalnie dla podróżników preferujących odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce przygotowaliśmy przewodnik, z którego dowiesz się, jakie atrakcje w kujawsko pomorskim na Ciebie czekają. Część z nich z pewnością jest Ci nieznana, więc koniecznie znajdź wśród propozycji coś dla siebie.

CZYTAJ DALEJ
Opole

Opolskie - TOP 12 atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc

Województwo opolskie, choć jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma niezwykle wiele do zaoferowania. Ten urokliwy region zachwyca malowniczymi miasteczkami, majestatycznymi zamkami i piękną przyrodą, stanowiąc doskonały cel nie tylko na weekendowy wypad. W naszym przewodniku przedstawiamy najciekawsze miejsca warte uwzględnienia w planie podróży. Zapraszamy do odkrycia atrakcji opolskiego, które uczynią Twój pobyt niezapomnianym przeżyciem.

CZYTAJ DALEJ
Rynek w Kielcach

Kielce - najciekawsze atrakcje i zabytki do zwiedzania

Planujesz odwiedzić Kielce? Atrakcje stolicy województwa świętokrzyskiego przyciągną zarówno miłośników przyrody, jak i fanów architektury oraz kultury. Dzięki bogatej ofercie turystycznej każdy znajdzie tu coś dla siebie. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze atrakcje w Kielcach, podpowiadamy, co warto zobaczyć nawet jeśli masz niewiele czasu na zwiedzanie.

CZYTAJ DALEJ
Mężczyzna z telefonem na dworcu kolejowym

Jak kupić bilet na pociąg? Poradnik krok po kroku

Podróże pociągiem to wygodna i ekologiczna opcja przemieszczania się po Polsce, jak i na trasach międzynarodowych. Aby jednak przejazd był bezproblemowy, niezbędny jest bilet. Najlepiej nabyć go z wyprzedzeniem, szczególnie jeśli planujesz wycieczkę składami PKP Intercity. Gdzie kupić bilet na pociąg? Jakie są najwygodniejsze sposoby zakupu biletu? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule! Dodatkowo przedstawimy Ci instrukcję krok po kroku, jak kupić bilety kolejowe online.

CZYTAJ DALEJ
Łódka na plaży

Pociągi nad morze – gdzie dojechać i jak zaplanować podróż?

Planujesz wypoczynek nad morzem, ale obawiasz się długiej podróży i korków? Pociąg nad morze to doskonała alternatywa, która łączy komfort podróży z atrakcyjnym czasem przejazdu i niskimi kosztami podróży. Rozbudowana sieć połączeń kolejowych sprawia, że dojazd do nadmorskich miejscowości jest prostszy niż kiedykolwiek. W tym artykule dowiesz się, gdzie nad morze pociągiem warto się wybrać, jakie są dostępne trasy oraz jak najlepiej zaplanować swoją podróż.

CZYTAJ DALEJ
Bieszczady

Podkarpacie - najciekawsze atrakcje turystyczne i miejsca regionu

Atrakcje województwa podkarpackiego są niezwykle różnorodne, co sprawia, że region ten jest idealnym celem podróży dla osób w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy planujesz wycieczkę z dziećmi, wyjazd z przyjaciółmi czy spokojny urlop dla seniorów, Podkarpacie ma coś do zaoferowania. Co więcej, do wielu miejsc można wygodnie dotrzeć pociągiem z różnych miast w Polsce. Z kolei, trasy i godziny odjazdów sprawdzisz w wyszukiwarce EuroPodróże, dostępnej również jako aplikacja mobilna. Tylko kilka kliknięć wystarczy, by kupić bilet na dowolne połączenie, uwzględniając wszystkie zniżki i promocje. Miasta takie, jak Rzeszów, Przemyśl, Sanok, Łańcut i Ustrzyki Dolne czekają na odkrycie!

CZYTAJ DALEJ
Muzeum Śląskie

Atrakcje na Śląsku - jakie ciekawe miejsca warto tam zwiedzić?

Planujesz podróż na południe Polski i zastanawiasz się, które miejsca warto tam zobaczyć? Śląsk ma pod tym względem wiele do zaoferowania – od licznych zabytków po walory przyrodnicze, zwłaszcza malownicze góry, piękne o każdej porze roku. Śląskie atrakcje przypadną do gustu zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Znajdziesz tu wiele miejsc idealnych do uprawiania sportów, chociażby narciarstwa, kajakarstwa czy jazdy na rowerze. Region jest także bardzo dobrze skomunikowany z resztą Polski, więc bez problemu dojedziesz tu pociągiem, nawet z odległych zakątków.

CZYTAJ DALEJ
Panorama Poznania

Atrakcje turystyczne Wielkopolski - przegląd najciekawszych miejsc

Co zwiedzić w Wielkopolsce? Atrakcji nie brakuje, to duże województwo, które obfituje w interesujące miejsca. Miłośnicy przyrody, fani zabytków oraz rodziny z dziećmi znajdą tu coś dla siebie. To doskonały region do odwiedzenia nie tylko w weekendy. Sprawdź naszą listę obowiązkowych punktów, które warto zobaczyć.

CZYTAJ DALEJ
Plaża w Międzyzdrojach

Międzyzdroje – 13 atrakcji. Kompletny przewodnik dla turystów

Co warto zobaczyć w Międzyzdrojach? To pytanie zadaje sobie prawdopodobnie każdy turysta przed wizytą w tym urokliwym miasteczku położonym nad Morzem Bałtyckim. Miasto i jego okolice zachwycą każdego przede wszystkim niepowtarzalnym klimatem, nadmorską bryzą i różnorodnością atrakcji, zarówno dostosowanych dla dzieci, jak i dorosłych. Również Ciebie ciekawi, co można zwiedzić w Międzyzdrojach? Poniższy przewodnik pomoże Ci odkryć interesujące miejsca, które czekają w tym malowniczym kurorcie.

CZYTAJ DALEJ
Miasto w świętokrzyskim

Świętokrzyskie - atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć

Wybierasz się na zwiedzanie województwa świętokrzyskiego? To wyjątkowy region pełen różnorodnych atrakcji, które zadowolą zarówno dużych, jak i małych turystów. Zachwyci Cię tu malowniczy krajobraz przyrodniczy, bogata historia oraz liczne zabytki. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem przyrody, pasjonatem historii, czy preferujesz aktywny wypoczynek, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

CZYTAJ DALEJ
Gliwice Rynek

Gliwice – poznaj atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć

Gliwice, perła Górnego Śląska, to miasto o bogatej historii i dynamicznie rozwijającej się infrastrukturze. Spacerując po urokliwych uliczkach, można podziwiać zabytkowe kamienice, imponujące kościoły oraz unikalne obiekty techniki, które świadczą o przemysłowym dziedzictwie regionu. Znaleźć tu można najróżniejsze atrakcje dla każdego, począwszy od historycznych budowli aż po nowoczesne centra kultury.

CZYTAJ DALEJ
Miasto w lubuskim

Lubuskie - atrakcje turystyczne i zabytki, które musisz zobaczyć

Kolejnym województwem wartym odwiedzenia jest z pewnością Lubuskie. Przyciągnie Cię zarówno zabytkami, jak i ciekawą historią oraz atrakcjami dla najmłodszych. Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w tej części Polski? Przygotowaliśmy obszerny przewodnik po interesujących miejscach, abyś nie musiał szukać ich na własną rękę. Szczegóły znajdziesz poniżej.

CZYTAJ DALEJ
Panorama Częstochowy

Atrakcje w Częstochowie – odkryj najlepsze miejsca i zabytki do zwiedzania

Częstochowa, miasto znane przede wszystkim jako duchowa stolica Polski, kryje w sobie znacznie więcej niż słynne Sanktuarium na Jasnej Górze. To miejsce oferuje niezliczone powody, by odwiedzić je przynajmniej raz w życiu, np. koleją. Daj się oczarować wyjątkowemu klimatowi, poznając bogactwo kultury i różnorodność smaków, jakie oferuje Częstochowa. Atrakcje kryją się tu na każdym kroku, zapewniając niesamowite wspomnienia i zachęcając do powrotu!

CZYTAJ DALEJ
Łódź

Atrakcje w łódzkim - przegląd ciekawych miejsc do zwiedzania

Łódzkie – co warto zobaczyć? Ten region ma wiele do zaoferowania turystom. Dzięki centralnemu położeniu w Polsce łatwo do niego dotrzeć z każdego zakątka kraju. Ponadto przez samą Łódź przebiega centralna magistrala kolejowa, a miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym.

CZYTAJ DALEJ
Tory kolejowe

Centralna Magistrala Kolejowa (CMK) – kluczowa linia kolejowa w Polsce

Centralna Magistrala Kolejowa, czyli linia kolejowa nr 4 łącząca Warszawę z południową częścią kraju, jest jedną z najważniejszych i najszybszych tras kolejowych w Polsce. To właśnie po niej jeżdżą pociągi osiągające największe prędkości w Polsce. Jak powstała, jakie ma znaczenie dla pasażerów i jakie zmiany czekają ją w najbliższych latach? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

CZYTAJ DALEJ
Lublin

Lubelskie - 15 atrakcji turystycznych, które musisz zobaczyć

Lubelszczyzna to fascynujący, lecz wciąż mało odkryty region Polski. Zachwyca malowniczymi krajobrazami i niezwykłymi miejscami, w tym dwoma parkami narodowymi, licznymi rezerwatami przyrody oraz parkami krajobrazowymi. Ponadto region wyróżnia się spokojem, urokliwą naturą, zabytkami historycznymi i ciekawą architekturą. Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w lubelskim? Możliwości jest wiele! A te najpopularniejsze poznasz w lekturze poniższego artykułu.

CZYTAJ DALEJ
Dwójka starszych osób przy pociągu

Bilet dla seniora w pociągach – zniżki, zasady, gdzie kupić?

Podróżowanie pociągiem jest świetną opcją dla seniorów – zwłaszcza gdy można skorzystać ze specjalnych zniżek na bilety kolejowe. Dzięki preferencyjnym taryfom osoby 60+ mogą podróżować po Polsce taniej. Jakie ulgi przysługują seniorom? Jakie są zasady ich przyznawania i gdzie najwygodniej kupić bilet? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania. Kup z nami bilet dla seniora PKP!

CZYTAJ DALEJ
Widok na Karpacz i góry

Karpacz - atrakcje turystyczne, które trzeba zobaczyć

Pierwsze skojarzenia związane z Karpaczem - góry! I oczywiście słusznie, niemniej jednak miasto oferuje ogrom rozmaitych punktów wartych odwiedzin, a te atrakcje Karpacz kieruje zarówno do miłośników górskich wędrówek, jak i pragnących wypoczynku. Tak też najmłodsi oraz najstarsi znajdą swoje ulubione miejsca i atrakcje. Karpacz to miasto położone w Karkonoszach, z ich najwyższym szczytem - Śnieżką, którego polska część leży w granicach miasta. Karpacz ulokowany w województwie dolnośląskim jest mocno wysuniętym na południowy zachód zakątkiem Polski. Przez miasto przepływa Łomnica, której dolina buduje górski krajobraz. Jako kurort górski jest jednym z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych w tych rejonach kraju. Dzięki sąsiedztwu z Czechami przyciąga nie tylko polskich turystów i włącza się do gospodarowania turystyką piękna Sudetów Zachodnich.

CZYTAJ DALEJ
Jezioro na Mazurach

Warmia i Mazury - 16 atrakcji turystycznych, miejsc i zabytków

Mazury co roku przyciągają tłumy turystów spragnionych bliskości natury, malowniczych jezior i atrakcji historycznych. Razem z Warmią tworzą województwo warmińsko-mazurskie, które urzeka różnorodnością krajobrazów i zabytków, w tym licznymi pamiątkami po Krzyżakach. Planując wyjazd do tego urokliwego regionu, warto rozważyć podróż pociągiem, ponieważ wiele miasteczek i miejscowości jest doskonale skomunikowanych koleją. Co istotne, Mazury oferują niezliczone możliwości wypoczynku – od spokojnych rejsów po jeziorach, przez zwiedzanie średniowiecznych zamków, po aktywny relaks w otoczeniu bujnej przyrody. Zapraszamy do lektury naszego przewodnika, przedstawiającego najciekawsze atrakcje na Mazurach, jakie należy zobaczyć podczas pobytu.

CZYTAJ DALEJ
Cerkiew we wsi Podbiele

Podlasie - 14 atrakcji, które warto zobaczyć w podlaskim

Co warto zobaczyć na Podlasiu? Ten region Polski, choć rzadziej odwiedzany przez turystów, kryje w sobie wiele atrakcji. Bogactwo przyrodnicze i kulturowe tego obszaru przejawia się w licznych parkach narodowych oraz urozmaiconym krajobrazie architektonicznym, będącym świadectwem mieszanki religii i wyznań. Najlepiej przeznaczyć kilka dni na niespieszne zwiedzanie, co pozwoli w pełni docenić różnorodność i urok tego obszaru. Co więcej, do wielu miast można wygodnie dotrzeć pociągiem z Warszawy i innych części kraju, a na miejscu poruszać się komunikacją lokalną lub rowerem. Chcesz zaplanować wycieczkę po tym województwie? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu, aby poznać najciekawsze atrakcje.

CZYTAJ DALEJ
Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój – 18 atrakcji. Nasze pomysły na udany wypoczynek

Chcesz poznać Dolny Śląsk? Nie zapomnij wybrać się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej! To malownicza część regionu, przyciągająca turystów szukających relaksu oraz fascynujących zabytków. Sprawdź, co warto zobaczyć w Kudowie-Zdroju – uroczym miasteczku pełnym obiektów uzdrowiskowych i rozrywek dla całej rodziny. Niezależnie od tego, czy planujesz dłuższy urlop, czy tylko weekendowy wypad, atrakcje w Kudowie-Zdroju z pewnością przypadną Ci do gustu. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać więcej szczegółów na temat ciekawych miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić!

CZYTAJ DALEJ
Stawa Młyny w Świnoujściu

Świnoujście – 16 atrakcji, które powinien zobaczyć każdy turysta

Kraina 44 wysp - brzmi jak ogrom wrażeń i niespotykane atrakcje. Świnoujście to wyjątkowe miasto na mapie Polski, właśnie chociażby ze względu na jego ulokowanie na 44 wyspach. Trzy największe - Uznam, Wolin i Karsibór są to główne zamieszkane tereny. Miasto jest położone nad cieśniną Świną, która na północy dociera do Morza Bałtyckiego, a na południu łączy się z Zalewem Szczecińskim. Dodatkowy walor to położenie miasta w północno-zachodnim krańcu województwa zachodniopomorskiego, w sąsiedztwie granicy niemieckiej, a wraz z nią z malowniczą nadmorską gminą Heringsdorf, którą budują popularne niemieckie uzdrowiska. Świnoujście, atrakcje miasta oraz nadmorski klimat przyciągają turystów spragnionych wypoczynku oraz ciekawych doświadczeń, poznawania kultury regionu.

CZYTAJ DALEJ
Posiłek z WARSu

Jak sprawdzić, czy w pociągu jest WARS? Praktyczny przewodnik dla podróżnych

Planując podróż pociągiem, zastanawiasz się, czy w pociągu znajduje się wagon restauracyjny? W naszym praktycznym przewodniku podpowiadamy, jak szybko i skutecznie sprawdzić, czy w pociągu czeka na Ciebie smaczny posiłek. Dowiesz się, jak sprawdzić, czy w pociągu jest WARS. Gdzie szukać informacji o tym, czy znajduje się WARS w pociągu i jakie pociągi najczęściej go oferują?

CZYTAJ DALEJ
Kobieta na peronie przy pociągu

Kiedy jest Dzień Bez Samochodu? Data i znaczenie święta

Światowy Dzień Bez Samochodu obchodzimy w Polsce już od ponad 20 lat. To coroczna inicjatywa mająca zachęcić podróżnych do wybierania alternatywnych środków komunikacji, takich jak pociągi, autobusy czy rowery. Święto przypada na 22 września i jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W naszym kraju w Dzień Bez Samochodu zwykle obowiązuje wiele atrakcji i promocji, np. na przejazdy kolejowe, zarówno u przewoźników dalekobieżnych, jak i regionalnych. Nie inaczej będzie w 2025 roku! Jeśli już teraz chcesz poznać więcej informacji na temat tego wydarzenia, koniecznie czytaj dalej.

CZYTAJ DALEJ
Dworzec Berlin Hbf

Utrudnienia w ruchu pociągów w Niemczech. Jakie zmiany dla podróżnych wiosną?

W ostatnich miesiącach podróżowanie koleją między Polską a Niemcami stało się znacznie utrudnione. Powodem są przedłużające się remonty linii kolejowej Frankfurt-Berlin oraz czasowe zamknięcie kluczowego odcinka kolejowego na terenie Niemiec. Wiosną podróżnych czekają kolejne zmiany. Czy to dobra informacja? Wszystko wskazuje na to, że tak.

CZYTAJ DALEJ
Pendolino na peronie

Prędkość Pendolino - ile jeździ po polskich torach?

Pendolino prędkość to temat, który budzi duże zainteresowanie zarówno wśród pasażerów, jak i entuzjastów kolei. Ile jedzie Pendolino po polskich torach i czy może osiągnąć swoją maksymalną prędkość? Choć jest to najszybszy pociąg w Polsce, jego realne możliwości są ograniczone przez infrastrukturę kolejową oraz systemy sterowania ruchem.

CZYTAJ DALEJ
Kobieta płaca za bilet w pociągu

Opłata za wydanie biletu w pociągu – ile kosztuje i kiedy jest naliczana?

Podróżowanie pociągiem to wygodny sposób przemieszczania się, ale co zrobić, jeśli nie zdążymy kupić biletu przed wejściem do wagonu? Na szczęście, większość przewoźników pozwala na zakup biletu u konduktora, choć zwykle wiąże się to z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Jaka jest opłata za wydanie biletu w pociągach REGIO, KM i TLK? Kiedy można jej uniknąć? O to wszystko, co warto wiedzieć, zanim wejdziesz do pociągu bez ważnego biletu.

CZYTAJ DALEJ
Ludzie stojący na peronie

Opóźnienia pociągów – jak sprawdzić aktualne opóźnienia PKP Intercity?

Twój pociąg się spóźnia i nie wiesz, kiedy będziesz na miejscu? A może obawiasz się, czy zdążysz na przesiadkę? W PKP opóźnienia pociągów to niestety część rzeczywistości, ale na szczęście istnieją sposoby, by szybko i wygodnie sprawdzić aktualny status swojego pociągu, a co za tym idzie – zaplanować dalszą podróż. Zobacz, jak w prosty sposób monitorować opóźnienia i uniknąć niespodzianek w rozkładzie jazdy.

CZYTAJ DALEJ
Tory kolejowe

Rozstaw szyn kolejowych w Polsce – jaka jest standardowa szerokość torów?

Szerokość szyn jest jednym z najważniejszych parametrów infrastruktury kolejowej, mającym ogromne znaczenie dla transportu pasażerskiego i towarowego. Jaki jest dokładnie rozstaw szyn w Polsce? Jak to wygląda w innych krajach Europy? Od czego to właściwie zależy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule. Czy podróżując pociągiem, zastanawiałeś się kiedyś nad szerokością torów kolejowych? Większość osób prawdopodobnie nie zwraca na to uwagi. Jeżeli jednak interesuje Cię to zagadnienie, przygotowaliśmy artykuł, który wyjaśnia nie tylko jaka jest szerokość torów kolejowych w Polsce i innych krajach, ale też – z czego właściwie wynika ta wartość.

CZYTAJ DALEJ
Mężczyzna z hulajnogą elektryczną przy pociągu

Hulajnoga elektryczna w pociągu - czy i na jakich zasadach ją przewozić?

Hulajnoga elektryczna to coraz chętniej wybierany środek transportu, idealny zwłaszcza na krótkie dystanse, na przykład po mieście. Nic dziwnego zatem, że często chcemy zabrać ją ze sobą w podróż, ponieważ złożona nie zajmuje wiele miejsca. Jednak co mówią na to przepisy? Czy przewóz hulajnogi elektrycznej pociągiem jest możliwy, a jeśli tak, to na jakich zasadach? Zachęcamy do lektury artykułu, aby zapoznać się z aktualnymi przepisami przewoźników, otrzymać praktyczne wskazówki oraz dowiedzieć się, jak odpowiednio przygotować hulajnogę do podróży pociągiem.

CZYTAJ DALEJ
Wiosenna korekta rozkładu jazdy PKP 2025 – co się zmieni?

Wiosenna korekta rozkładu jazdy PKP 2025 – co się zmieni?

Tej wiosny PKP Intercity planuje wprowadzić szereg udogodnień dla pasażerów. Zmiana rozkładu jazdy PKP obejmie skrócenie czasu podróży na niektórych popularnych trasach oraz wprowadzenie nowych połączeń. Ta modyfikacja w trasach i kursach kolei dalekobieżnych rozpocznie się już od marca 2025 roku. Chcesz się dobrze przygotować na korektę rozkładu jazdy PKP Intercity? Poniżej zebraliśmy garść informacji, aby Ci to ułatwić.

CZYTAJ DALEJ
Osoba na wózku na peronie

Zniżki dla niepełnosprawnych w PKP – jak zaoszczędzić na każdej podróży?

Podróżowanie pociągiem to wygodna opcja dla osób o ograniczonej mobilności, a dzięki dostępnym zniżkom PKP może być również bardziej przystępne cenowo. Jakie uprawnienia są dostępne? Czy umiarkowany stopień niepełnosprawności uprawnia do zniżki na PKP? Odpowiadamy na te i inne pytania.

CZYTAJ DALEJ
Mężczyzna wyglądający z pociągu

Pociąg za granicę - jak korzystać z międzynarodowych połączeń PKP?

Zainteresowanie podróżami pociągiem za granicę zdecydowanie wzrosło w ostatnich latach. Szczególnie połączenia międzynarodowe PKP Intercity cieszą się dużą popularnością, a to za sprawą bogatej oferty i tras pozwalających dotrzeć z Polski do wielu państw europejskich. Planujesz wycieczkę i zastanawiasz się, czy pociągi międzynarodowe to dobry wybór dla Ciebie? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, aby przekonać się o korzyściach tego rozwiązania i bliżej poznać ofertę przejazdów kolejowych do innych krajów.

CZYTAJ DALEJ
Nastolatka na peronie

Od ilu lat można jeździć samemu pociągiem?

Pociąg to wygodny i bezpieczny środek komunikacji, z którego na co dzień korzysta wiele osób. Jeśli jesteś rodzicem, z pewnością nie raz korzystałeś z pociechami z przejazdów kolejowych. Co jednak w sytuacji, gdy małoletni musi samodzielnie dojechać do innej miejscowości? W poniższym artykule sprawdzisz, od ilu lat można jeździć samemu pociągiem, a także poznasz obecne przepisy i zalecenia dla podróży po Polsce i za granicą.

CZYTAJ DALEJ
Młoda kobieta w pociągu

Czy w pociągach Polregio można rezerwować miejsca?

Pociągi Polregio to najpopularniejszy regionalny transport kolejowy na terenie Polski. Dzięki licznym połączeniom oraz trasom to wygodny i ekonomiczny wybór na odcinkach w obrębie danego województwa lub regionów sąsiadujących ze sobą. Jeśli czeka Cię dłuższa podróż z tym przewoźnikiem, z pewnością nurtuje Cię pytanie, czy w Polregio jest możliwość rezerwacji miejsc. W poniższym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości dotyczące tego zagadnienia, a także przedstawimy sposoby na bardziej komfortową podróż pociągiem.

CZYTAJ DALEJ
Dowód osobisty

Brak dowodu osobistego w PKP – co grozi pasażerowi?

Za niedługo czeka Cię podróż pociągiem? Pamiętaj, że oprócz ważnego biletu musisz też mieć przy sobie dowód tożsamości. Szczególnie, gdy kupowałeś bilet online lub korzystasz ze zniżek. Istnieje ryzyko, że brak dowodu osobistego PKP potraktuje jako podstawę do nieuznania biletu. Na jakie konsekwencje należy się przygotować oraz jakie są możliwe rozwiązania dla zapominalskich, przeczytasz w poniższym artykule.

CZYTAJ DALEJ
Starsi ludzie na peronie dworca

Zniżki na Pendolino dla emerytów - na jakie ulgi mogą liczyć seniorzy?

Podróże pociągami Express InterCity Premium (Pendolino) stają się coraz bardziej popularne, również wśród polskich seniorów. To szybkie i bardzo komfortowe połączenia łączące największe miasta w kraju, cenione przede wszystkim za wygodę i oszczędność czasu. Wielu starszych osób jednak dalej zastanawia się, czy obowiązują zniżki na Pendolino dla emerytów. W tym artykule przyjrzymy się dostępnym ulgom dla tej grupy wiekowej, a także podpowiemy, jak i gdzie najwygodniej rezerwować przejazdy. Jeśli interesuje Cię temat “Pendolino - zniżki dla seniora” zapraszamy do dalszej lektury!

CZYTAJ DALEJ
Dziecko w korytarzu w pociągu

Przedział rodzinny w Pendolino - jak podróżować z małym dzieckiem?

Podróżowanie z małymi dziećmi może być wyzwaniem, ale PKP Intercity wychodzi naprzeciw potrzebom rodzin, oferując specjalne udogodnienia w pociągach Pendolino. Jednym z nich jest przedział rodzinny, który znacząco poprawia komfort podróży. Pendolino przedział rodzinny to temat przewodni poniższego artykułu, w którym odpowiemy na pytania dotyczące ich korzyści, cen przejazdu oraz sposobu rezerwacji takich miejsc w wagonach.

CZYTAJ DALEJ
Bilet kolejowy

Mandat za brak biletu w pociągu – ile kosztuje i jakie są konsekwencje?

Podróżowanie pociągiem bez biletu czy brak dokumentów uprawniających do zniżki stanowi naruszenie przepisów, co wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Z poniższego artykułu dowiesz się, ile kosztuje mandat za brak biletu w pociągu w zależności od przewoźnika oraz poznasz sposoby na odwołanie się od decyzji kontrolera.

CZYTAJ DALEJ
Młody mężczyzna siedzący na ławce na peronie

Numeracja peronów i torów – skąd się bierze?

Z czego właściwie wynika numeracja peronów i torów na stacjach PKP? Celem tego systemu jest ułatwienie podróżnym orientacji na stacjach. W tym artykule wyjaśniamy, od czego zależy numeracja torów stacyjnych i jak ją rozszyfrować.

CZYTAJ DALEJ
Rodzice z dwójką dzieci i walizkami na dworcu

Zniżki z Kartą Dużej Rodziny na PKP – kup tańsze bilety na wyjazd rodzinny

Rodzinne podróże mogą być nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy trzeba łączyć prowadzenie samochodu z opieką nad pociechami. W takiej sytuacji wygodna podróż koleją może okazać się świetnym rozwiązaniem. Co więcej, koszty przejazdu nie muszą być wysokie, zwłaszcza gdy posiadasz Kartę Dużej Rodziny, która uprawnia do korzystania ze specjalnych ulg na bilety kolejowe. Jakie zniżki PKP przysługują rodzinom z KDR i jakie warunki trzeba spełniać, aby z nich skorzystać? O tym piszemy w dzisiejszym artykule.

CZYTAJ DALEJ
Żołnierz z dzieckiem

Zniżki dla żołnierzy na PKP – jak zaoszczędzić na podróżach pociągiem?

Podróżowanie koleją to wygodne i często wybierane rozwiązanie przez pracowników służb mundurowych. Szczególnie że zachęcają do tego atrakcyjne ceny biletów!. Jakie zniżki dla żołnierzy zawodowych PKP? Jakie ulgi przysługują członkom Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) i rezerwistom? Czy legitymacja weterana daje uprawnienia do ulgowego przejazdu? Sprawdzamy warunki przejazdu i podpowiadamy, jak skorzystać z biletów w preferencyjnych cenach.

CZYTAJ DALEJ

Zniżki dla studentów w PKP - jakie warunki musisz spełnić, by płacić mniej?

Dojazd na uczelnię, weekendowy city break czy wakacyjny wyjazd nad morze? Studenci podróżujący koleją mogą skorzystać z licznych ulg, które znacząco obniżają koszty podróży. PKP zniżki studenckie to doskonała okazja, aby podróżować komfortowo i oszczędnie. Jakie warunki trzeba spełnić, aby kupić tańszy bilet i ile zniżki ma student na PKP? Sprawdź szczegóły dotyczące zniżek i promocji dostępnych dla studentów.

CZYTAJ DALEJ
Policjanci na ulicy

Zniżki dla policjantów w PKP – sprawdź, ile można zaoszczędzić wybierając pociągi!

Podróżowanie pociągami PKP to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, z którego mogą korzystać także funkcjonariusze Policji. Czy policja ma zniżki na PKP? W określonych sytuacjach służbowych przysługują im bezpłatne przejazdy kolejowe. Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać ze zniżki na PKP dla policjantów? Sprawdź, jak zaoszczędzić i jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania ulgi.

CZYTAJ DALEJ
Młodzi ludzie biegnący na peronie

Zniżki dla obcokrajowców w PKP – jak tanio zwiedzać Polskę pociągiem?

Mieszkasz za granicą i chcesz podróżować tanio i ekonomicznie po Polsce? Polecamy Ci podróż koleją! Rozbudowana sieć kolejowa sprawia, że pociągiem dojedziesz w góry, nad morze i do wszystkich dużych miast. Co więcej, np. w Warszawie czy Krakowie, w pociąg wsiądziesz już bezpośrednio po wylądowaniu samolotem.

Chociaż początkowo ceny biletów mogą wydawać się wysokie, warto wiedzieć, że Polskie Koleje Państwowe oferują wiele atrakcyjnych rabatów i promocji. Chcesz poznać zniżki PKP dla obcokrajowców? Szczegóły znajdziesz poniżej!

CZYTAJ DALEJ
Kobieta wsiadająca do pociągu

Zwrot biletu PKP - przewodnik krok po kroku

Masz zakupiony bilet na pociąg, ale sytuacja losowa zmusiła Cię do zmiany planów? W takich przypadkach kluczowe jest, aby wiedzieć, jak sprawnie i skutecznie dokonać zwrotu biletu PKP. Niezależnie od tego, czy podróżujesz pociągiem InterCity, czy korzystasz z usług przewoźników regionalnych, poniżej znajdziesz niezbędne informacje, które pomogą Ci przejść przez ten proces krok po kroku.

CZYTAJ DALEJ
Kobieta na korytarzu w wagonie przedziałowym

Zniżki PKP dla nauczycieli – poznaj szczegóły tańszych biletów

Nauczyciele to grupa zawodowa, która ma możliwość skorzystania z wielu ulg, w tym na bilety wstępu do różnych atrakcji turystycznych, komunikację miejską, a także przejazdy pociągami PKP. Zniżki dla nauczycieli w przypadku kolei są jednak zróżnicowane i nie przysługują u każdego przewoźnika. W poniższym artykule zebraliśmy garść niezbędnych informacji na ten temat, aby ułatwić każdemu nauczycielowi planowanie podróży i korzystanie z oferowanych mu benefitów.

CZYTAJ DALEJ
Dwójka chłopców na korytarzu w pociągu

Zniżki dla dzieci w PKP - jak podróżować taniej?

Marzysz o podróżowaniu z dzieckiem w sposób ekonomiczny? Zdecyduj się na przejazdy koleją! Oprócz tego, że transport kolejowy jest przyjazny dla środowiska, możesz liczyć też na zniżki PKP dla dzieci. Co więcej, korzystanie z pociągów jest wygodne i pozwala przyjemnie spędzić czas nawet w długiej podróży. Jeśli zależy Ci na oszczędnościach i znalezieniu najlepszych ulg na przejazdy z pociechą, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

CZYTAJ DALEJ
dzieci z nartami - ferie zimowe zachodniopomorskie

Ferie zimowe woj. zachodniopomorskie 2025 - kiedy są i co warto zobaczyć?

Ferie zimowe zachodniopomorskie to idealny wybór, jeśli planujesz odpoczynek, relaks i odkrywanie nowych miejsc. Od bałtyckiego wybrzeża, przez urokliwe jeziora, po zabytkowe miasta – region Pomorza Zachodniego kryje mnóstwo inspirujących miejsc, które przypadną do gustu dzieciom i dorosłym. Sprawdź, co warto zobaczyć podczas rodzinnych ferii zimowych i kiedy najlepiej je zaplanować.

CZYTAJ DALEJ
dzieci w parku zimą

Ferie zimowe woj. lubelskie 2025 - kiedy są i co warto zobaczyć?

Planujesz ferie zimowe? Lubelskie, słynące z malowniczych krajobrazów i bogatej oferty turystycznej, to doskonały wybór na zimową przerwę. Region ten oferuje różnorodne atrakcje, od historycznych miast, przez magiczne krajobrazy Roztocza, aż po rodzinne parki tematyczne. Sprawdźmy, kiedy wypadają ferie zimowe w 2025 roku w województwie lubelskim i co warto zobaczyć w tym regionie. Przedstawiamy krótki przegląd atrakcji dla dzieci i dorosłych!

CZYTAJ DALEJ
dzieci na śniegu - ferie zimowe warmińsko mazurskie atrakcje

Ferie zimowe woj. warmińsko-mazurskie 2025 – kiedy są i co warto zobaczyć?

Zimowa przerwa w zajęciach szkolnych to doskonały moment na odkrywanie nowych miejsc. Planujesz spędzić z bliskimi ferie? Warmińsko-mazurskie 2025 to idealny cel podróży! Najlepiej wybrać się w nią pociągiem – to świetny sposób, by cieszyć się spokojem i podziwiać zimowe krajobrazy za oknem. Zajrzyj do naszego poradnika i sprawdź, co warto zobaczyć w północno-wschodniej części Polski.

CZYTAJ DALEJ
dzieci z nartami - ferie zimowe podkarpackie - atrakcje

Ferie zimowe woj. podkarpackie 2025 - kiedy są i co warto zobaczyć?

Planujesz ferie zimowe 2025? Podkarpackie to region, który zachwyca różnorodnością atrakcji zarówno dla miłośników sportów zimowych, jak i tych, którzy szukają spokojnego wypoczynku w malowniczej scenerii. Sprawdź, co warto zobaczyć i jakie aktywności czekają na Ciebie i Twoją rodzinę w zimowej odsłonie Podkarpacia.

CZYTAJ DALEJ
dzieci z rodzicami zimą - ferie zimowe łódzkie atrakcje

Ferie zimowe woj. łódzkie 2025 – kiedy są i co warto zobaczyć?

Ferie zimowe to czas na to, by wyruszyć na poszukiwanie nowych przygód i wyjątkowych miejsc, a województwo łódzkie ma ich naprawdę wiele do zaoferowania! Wykorzystajcie całą rodziną te dwa tygodnie na odpoczynek i odkrywanie wyjątkowego klimatu regionu. Chcesz dowiedzieć się, co warto zobaczyć na nadchodzące ferie zimowe 2025? Łódzkie zaskoczy Was bogactwem atrakcji – sprawdźcie nasz przewodnik po okolicy!

CZYTAJ DALEJ
dzieci bawiące się na śniegu - ferie zimowe opolskie kiedy

Ferie zimowe woj. opolskie 2025 – kiedy są i co warto zobaczyć?

Przerwa w nauce to doskonała okazja do tego, by odkryć uroki województwa opolskiego – regionu pełnego historycznych zabytków, ciekawych krajobrazów i innych atrakcji dla całej rodziny. Kiedy przewidziano dni wolne dla uczniów w tym regionie? Co warto zwiedzić? Zajrzyj do naszego przewodnika i zaplanuj wycieczkę dla całej rodziny na ferie zimowe 2025. Opolskie zaprasza jeszcze goręcej niż kiedykolwiek – zwłaszcza po powodzi z 2024 roku.

CZYTAJ DALEJ
dzieci z rodzicami na sankach

Ferie zimowe województwo pomorskie 2025 - kiedy są i co warto zobaczyć?

Marzysz o zimowym wypoczynku nad morzem, ale nie wiesz, gdzie się udać? Odkryj z nami najlepsze destynacje na ferie w pomorskim w 2025 roku! W poniższym artykule prezentujemy wyjątkowe miejsca warte odwiedzenia, podpowiadamy, jakim środkiem transportu najwygodniej dotrzeć do wybranych atrakcji oraz przedstawiamy terminy tegorocznych ferii zimowych.

CZYTAJ DALEJ
dzieci na sankach - ferie zimowe dolnośląskie kiedy

Ferie zimowe woj. dolnośląskie 2025 – kiedy są i co warto zobaczyć?

Zimowa przerwa w szkole to doskonały moment, aby oderwać się od codziennych obowiązków i zanurzyć w magicznej, śnieżnej aurze. Gdzie najlepiej spędzić ferie? Dolnośląskie w 2025 roku oferuje moc atrakcji dla każdego. Ośnieżone stoki Karkonoszy przyciągają miłośników nart, uzdrowiska Kotliny Kłodzkiej zachęcają do relaksu, a urokliwe starówki Wrocławia i Jeleniej Góry kuszą zabytkami. Dolny Śląsk zimą to bogactwo możliwości – sprawdź, co warto tu robić, by spędzić rodzinny wypoczynek pełen wrażeń!

CZYTAJ DALEJ
dzieci naśniegu - zimowe atrakcje dla dzieci w Polsce

Zimowe atrakcje dla dzieci w Polsce. Poznaj TOP 15 pomysłów

Czy marzysz o niezapomnianym rodzinnym wyjeździe podczas zbliżających się ferii zimowych? Nasz kraj oferuje mnóstwo możliwości, które dostarczą wielu niezapomnianych wspomnień! Niezależnie od tego, czy Twoje pociechy są fanami sportów zimowych, czy wolą nieco inne rozrywki, z pewnością znajdziesz coś ciekawego. W tym artykule przedstawiamy TOP 15 zimowych atrakcji dla dzieci w Polsce. Brzmi interesująco? Zapraszamy do lektury!

CZYTAJ DALEJ
dzieci na śniegu robiące aniołka

Ferie zimowe województwo śląskie 2025 - kiedy są i co warto zobaczyć?

Planujesz wyjazd na tegoroczne ferie? Odkryj liczne i fascynujące zakątki naszego kraju. W tym artykule przekonamy Cię, że województwo śląskie to region, który warto odwiedzić tej zimy. Śląsk na ferie oferuje liczne atrakcje – od malowniczych gór po ciekawe miejskie zakątki. Jesteśmy więc pewni, że niezależnie od preferencji, znajdziesz tu coś dla siebie.

CZYTAJ DALEJ
dzieci z rodzicami w parku zimą - ferie mazowieckie 2025 terminy

Ferie zimowe województwo mazowieckie 2025 - kiedy są i co warto zobaczyć?

Jak spędzić ferie zimowe 2025 w województwie mazowieckim? Przede wszystkim różnorodnie. Ten obszar ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji, zarówno pozwalających na przebywanie na łonie natury, jak i tych typowo wielkomiejskich. Co będzie odpowiednie dla każdego? Które miejsca są warte zwiedzenia? No i oczywiście, kiedy są ferie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

CZYTAJ DALEJ
dzieci z kulą śniegu

Ferie zimowe województwo wielkopolskie 2025 - kiedy są i co warto zobaczyć?

Zastanawiasz się, czy w Wielkopolsce są miejsca dobre na ferie? My podpowiadamy, że tak! To województwo z bogatą historią, kulturą i przyrodą oferuje wiele rozrywek nawet w zimowej aurze. W poniższym artykule wymieniamy najciekawsze atrakcje w regionie oraz podpowiadamy, jak najlepiej dojechać do konkretnych miejscowości.

CZYTAJ DALEJ
dzieci w górach zimą - ferie zimowe w górach

Ferie zimowe w górach – pomysły na wyjątkowy wyjazd

Ferie w górach? Trudno o lepszy pomysł na rodzinny wypoczynek! Ośnieżone szczyty, malownicze doliny, przytulne górskie chaty, mnóstwo możliwości spędzenia czasu aktywnie, a do tego kropka nad i – smaczne jedzenie. Jeśli nie wiesz, dokąd się wybrać i co dokładnie robić, w naszym artykule znajdziesz inspiracje na wyjątkowy wypad. Zapraszamy do lektury tego przewodnika!

CZYTAJ DALEJ
dzieci na śniegu - ferie zimowe podlaskie atrakcje

Ferie zimowe woj. podlaskie 2025 – kiedy są i co warto zobaczyć?

Ferie zimowe stanowią idealną okazję, aby oderwać się od codzienności i odkrywać urokliwe zakątki Polski. Województwo podlaskie, często określane mianem zielonych płuc Polski, zimą staje się szczególnie atrakcyjne. Co tu można robić na przełomie stycznia i lutego? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na ferie zimowe 2025 w Podlaskiem, które warto zapisać przed podróżą.

CZYTAJ DALEJ
dzieci na śniegu - ferie zimowe lubuskie - atrakcje

Ferie zimowe woj. lubuskie 2025 - kiedy są i co warto zobaczyć?

Ferie zimowe to wyjątkowy czas, kiedy uczniowie mogą odpocząć od nauki, a rodziny wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu lub zwiedzając nowe miejsca. Województwo lubuskie w 2025 roku zaprasza na ferie od 20 stycznia do 2 lutego. Region oferuje różnorodne atrakcje: od kontaktu z naturą, przez historyczne zabytki, po miejskie rozrywki. Ferie zimowe lubuskie o idealna okazja, by odkryć uroki zimy w jednym z najbardziej malowniczych zakątków Polski.

CZYTAJ DALEJ
dzieci bawiące się na śniegu

Co można robić w ferie zimowe? - 10 pomysłów

Ferie zimowe to doskonała okazja, by spędzić czas z rodziną, cieszyć się zimowymi przyjemnościami i stworzyć wspomnienia, które zostaną z nami na długo. Niezależnie od tego, czy planujesz wyjazd, czy spędzisz ferie w domu, jest wiele ciekawych opcji, które mogą uczynić ten czas niezapomnianą przygodą. Zastanawiasz się co robić w ferie? Przeczytaj nasze inspiracje i znajdź idealny pomysł na ferie zimowe dla całej rodziny!

CZYTAJ DALEJ
dzieci z bałwanem - ferie zimowe kujawsko pomorskie - kiedy

Ferie zimowe woj. kujawsko-pomorskie 2025 - kiedy są i co warto zobaczyć?

Ferie zimowe 2025 kujawsko-pomorskie to doskonały czas na relaks, odkrywanie lokalnych atrakcji i spędzanie czasu z bliskimi. Region oferuje wiele możliwości na niezapomniane chwile, od historycznych miast, przez przyrodnicze atrakcje, po wydarzenia kulturalne. Kiedy dokładnie odbędą się ferie i jakie miejsca warto wtedy odwiedzić? Sprawdźmy!

CZYTAJ DALEJ
dziecko patrzące na okno - ferie zimowe świętokrzyskie - kiedy

Ferie zimowe woj. świętokrzyskie 2025 – kiedy są i co warto zobaczyć?

Województwo świętokrzyskie to doskonałe miejsce na spędzenie ferii zimowych. W 2025 roku przerwa dla tego regionu przypada na przełom stycznia i lutego, zapewniając idealne warunki na rodzinne wyjazdy i aktywności na świeżym powietrzu, a także na zwiedzanie wyjątkowych zabytków. Co warto robić w ferie zimowe 2025? Świętokrzyskie to cel, który warto obrać!

CZYTAJ DALEJ
mama z dzieckiem na śniegu - kiedy są ferie w małopolsce

Ferie zimowe Małopolska 2025 - kiedy są i co warto zobaczyć?

Na ferie zimowe z niecierpliwością czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. W tym okresie wiele osób decyduje się na wyjazdy do różnych zakątków Polski. Regionem szczególnie wartym odwiedzenia jest województwo małopolskie. Ta część kraju oferuje nie tylko liczne atrakcje turystyczne, ale także doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych na górskich stokach. Zastanawiasz się, kiedy są ferie w Małopolsce i jakie miejsca warto zobaczyć? W poniższym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

CZYTAJ DALEJ
dzieci na śniegu

Gdzie pojechać na ferie zimowe w Polsce?

Ferie zimowe to doskonała okazja do odkrywania piękna Polski. Nasz kraj, bogaty w różnorodne krajobrazy i atrakcje, ma wiele do zaoferowania zarówno miłośnikom aktywnego wypoczynku, jak i tym, którzy preferują spokojniejsze formy relaksu. Niezależnie od tego, czy marzysz o szusowaniu na ośnieżonych stokach Tatr, długich spacerach wzdłuż plaż Bałtyku, czy też o zwiedzaniu urokliwych, historycznych miast w zimowej scenerii – wszystko to znajdziesz bez konieczności udawania się za granicę. Polska zimą zachwyca nie tylko pięknymi widokami, ale także bogatą ofertą atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Zastanawiasz się gdzie pojechać na ferie zimowe w 2025 roku? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym przewodnikiem pełnym inspiracji na zimowe wyjazdy.

CZYTAJ DALEJ
panorama dworca w Gdańsku

Baltic Express

Baltic Express to nowe połączenie kolejowe, które umożliwia szybki i wygodny dojazd z Polski do Pragi. Pociąg łączy kluczowe miasta, takie jak Gdańsk, Poznań czy Wrocław, z sercem Czech, oferując codzienne kursy i przystanki w mniejszych miejscowościach. Sprawdź, jak kupić bilety, jak przebiega trasa i kiedy możesz wyruszyć w podróż!

CZYTAJ DALEJ
Wagon sypialny

Wagony sypialne w Polsce

Podróżowanie pociągami z wagonami sypialnymi stanowi atrakcyjną opcję dla tych, którzy pragną maksymalnie wykorzystać swój czas, unikając noclegów w hotelach i zyskując dodatkowy dzień na zwiedzanie. Polskie koleje oferują szerokie możliwości podróżowania nocą, dostosowując się do potrzeb współczesnych podróżnych. W tym artykule omawiamy wagony sypialne oraz kuszetki dostępne w PKP.

CZYTAJ DALEJ
Plaża w zachodniopomorskim

Atrakcje w zachodniopomorskim - 34 miejsca warte zobaczenia

Województwo, które koniecznie musisz odwiedzić, to zachodniopomorskie. Atrakcje są tu bardzo zróżnicowane, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Sprawdź i przekonaj się, co ma do zaoferowania ta część Polski.

Przygotowaliśmy przegląd bardzo zróżnicowanych miejsc: miast, zabytków, obszarów przyrodniczych oraz parków rozrywki dla dzieci. Ta lista na pewno nie jest kompletna – wybierz się tutaj na wypoczynek i dopisz do niej swoje własne ulubione atrakcje. Ten region Polski niejedno ma do zaoferowania.

CZYTAJ DALEJ
Kobieta w pociągu

Co oznacza miejsce "korytarz" w pociągu?

Masz zamiar kupić bilety na przejazd i nie wiesz, co oznacza miejsce korytarz w pociągu? Wyjaśnimy, co to znaczy i czego możesz się po takim miejscu spodziewać, w zależności od typu wagonu.

CZYTAJ DALEJ
Rowerzysta w górach

Z rowerem do pociągu — najpiękniejsze trasy rowerowe

Podróże rowerowe są coraz bardziej popularne. Wytrawni cykliści mają profesjonalny sprzęt i są przygotowani do pokonywania nawet długich tras. Także Polska ma pod tym względem wiele do zaoferowania. Jakie są najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce i w Europie? Czy można dojechać do nich pociągiem i w ten sposób zaplanować dla siebie wspaniałe wakacje?

CZYTAJ DALEJ
Kobieta patrząca na rozkład jazdy

Nowy rozkład jazdy PKP - najważniejsze informacje i zmiany na 2024/25 rok

Już 15 grudnia pojawi się nowy rozkład jazdy PKP, pełen istotnych zmian, nowości i udogodnień. Dla podróżnych to czas na zapoznanie się z aktualizacjami, które mogą wpłynąć zarówno na codzienne dojazdy, jak i dalsze podróże. Co zmieni się w nadchodzącym sezonie? Sprawdźmy, jakie nowości znajdziemy w ofercie przewoźnika!

CZYTAJ DALEJ
Kobieta na peronie

Czy można kupić bilet w pociągu IC?

Wybierasz się w podróż i zastanawiasz się, czy można kupić bilet w pociągu? Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejszy zakup biletu. Możesz go kupić nie tylko w kasie na dworcu, ale również wygodnie w wyszukiwarce połączeń lub aplikacji EuroPodróże. Co w sytuacji, kiedy wcześniejszy zakup biletu nie jest możliwy?

CZYTAJ DALEJ
Pendolino

Jak otworzyć drzwi w pociągu Intercity i TLK?

Wielu podróżnych nie wie, jak otworzyć drzwi w pociągu, zwłaszcza tych starszego typu. Czy faktycznie jest to takie trudne i wymaga użycia dużej siły fizycznej? Postaramy się w prosty sposób wytłumaczyć, jak najłatwiej wydostać się z pociągu po zatrzymaniu.

CZYTAJ DALEJ
Stary pociąg

Pierwsza linia kolejowa w Polsce – historia transportu kolejowego

Zastanawiasz się, jak dawniej wyglądało tworzenie linii kolejowych i jak je wykorzystywano? Ten artykuł zabierze Cię w podróż w czasie, ukazując, jak powstawało kolejnictwo w Polsce i jak wpłynęło to na obecny stan gospodarczy i społeczny. Od pionierskich prób budowy Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, przez wyzwania związane z ujednoliceniem sieci po trzech zaborach, udział w wydarzeniach wojennych, aż po kluczową rolę kolei w czasach współczesnych.

CZYTAJ DALEJ
Rodzaje pociągów w PKP

Jakie są rodzaje pociągów w PKP?

Podróżowanie pociągiem w Polsce oferuje różnorodne doświadczenia, zależne od rodzaju wybranego składu. Spółki Polskich Kolei Państwowych (PKP) proponują pasażerom kilka kategorii pociągów – od szybkich połączeń międzymiastowych, po bardziej ekonomiczne opcje. Każdy z nich różni się pod względem udogodnień, szybkości przejazdu oraz ceny biletów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, co oznaczają poszczególne typy pociągów i jakie są między nimi różnice.

CZYTAJ DALEJ
Pies wyglądający przez okno w pociągu

Pies w pociągu — jak przewozić psa pociągiem?

Przewóz psa pociągiem może być nie tylko ekscytujący, ale również wyjątkowo satysfakcjonujący zarówno dla właściciela, jak i czworonoga. Wybierając się w podróż z psem, warto jednak dobrze się przygotować, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia, a także innym pasażerom. Przedstawiamy podstawowe zasady przebywania psa w pociągu i podpowiadamy, w jaki sposób najlepiej się do tego przygotować. Dzięki temu przed wyjazdem wszystko będziesz mieć dopięte na ostatni guzik.

CZYTAJ DALEJ
Niemowlak w pociągu

Podróż pociągiem z niemowlakiem — sprawdź, co musisz wiedzieć

Czy podróż pociągiem z niemowlakiem to dobry pomysł? Oczywiście, że tak! Musisz się jednak do takiej wycieczki odpowiednio przygotować, a wtedy na pewno wszystko się uda. Korzystanie z pociągu z małym dzieckiem jest wbrew pozorom bardzo wygodne.

CZYTAJ DALEJ
Pendolino na stacji

1 klasa w pociągu pendolino – co ma do zaoferowania?

Pendolino to najbardziej prestiżowy pociąg dostępny w ofercie PKP InterCity. Express InterCity Premium obsługuje połączenia pomiędzy największymi miastami, m.in. Warszawą, Krakowem, Gdańskiem, Gdynią, Poznaniem, Rzeszowem czy Wrocławiem – łączy północ z południem Polski. Dowiedz się, jak wygląda 1 klasa w Pendolino i na jakie udogodnienia mogą liczyć pasażerowie.

CZYTAJ DALEJ
Kobiety robiące sobie zdjęcie na peronie

Bilety grupowe PKP - kompleksowy przewodnik dla organizatorów podróży zbiorowych

Organizacja przejazdów grupowych na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowana. Jednak wcale nie musi taka być, szczególnie jeśli podróż odbędzie się koleją. Proces zakupu biletów grupowych PKP jest prosty, a do tego opłacalny. Jak nabyć takie bilety? Wszystkie niezbędne informacje zostały opisane w poniższym artykule.

CZYTAJ DALEJ
Kobieta na peronie

Promobilet – czym jest i jak działa?

Promobilet to specjalna oferta promocyjnych biletów kolejowych, zarówno na podróże krajowe, jak i międzynarodowe. Ten kompleksowy program oferuje szereg atrakcyjnych zniżek, umożliwiając pasażerom oszczędność do nawet kilkudziesięciu procent na jednym bilecie. Promocje PKP obejmują przejazdy pociągami Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz TLK. W tym artykule szczegółowo omówimy ten temat oraz podpowiemy, jak znaleźć najlepsze okazje.

CZYTAJ DALEJ
Jarmark w Olsztynie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Olsztynie – przewodnik po jarmarku 2024

Świąteczna stolica województwa warmińsko-mazurskiego co roku zachwyca mieszkańców i turystów magiczną atmosferą, która wypełnia ulice miasta w grudniu. Jarmark Bożonarodzeniowy w Olsztynie to wyjątkowe wydarzenie, które pozwala przeżyć niezapomniane chwile w sercu historycznego miasta. W 2024 roku jarmark ponownie stanie się miejscem spotkań, zakupów i świątecznych doznań. Zastanawiasz się, co czeka na odwiedzających? Przeczytaj nasz przewodnik i dowiedz się, co warto zobaczyć, zjeść i kupić na jarmarku bożonarodzeniowym w Olsztynie.

CZYTAJ DALEJ
Jarmark w Berlinie z lotu ptaka

Jak i kiedy odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie w 2024 roku?

Planujesz odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie w 2024 roku? Dowiedz się, jak najlepiej zaplanować swoją wizytę, aby w pełni poczuć świąteczną atmosferę tego wyjątkowego miasta!

CZYTAJ DALEJ
Kobieta na jarmarku

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku – godziny otwarcia, do kiedy?

Świąteczny Gdańsk zachwyca niepowtarzalnym klimatem, który co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym to prawdziwa uczta dla zmysłów! Zapach grzanego wina i pierników, migoczące światełka, unikalne rękodzieło i regionalne przysmaki – tu każdego oczaruje magia świąt. Dowiedz się, do kiedy trwa Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku, jakie są jego godziny otwarcia i co warto kupić, by w pełni poczuć magię gwiazdki w sercu stolicy województwa pomorskiego.

CZYTAJ DALEJ
Kobieta i mężczyzna na jarmarku

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu – godziny otwarcia, do kiedy?

Opolski Rynek ponownie rozbłysnął świątecznym blaskiem, zapraszając mieszkańców i turystów na coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Już teraz odwiedzający mogą cieszyć się magią świąt w sercu miasta, korzystając z licznych atrakcji, smaków i dźwięków, które wprowadzają w wyjątkowy nastrój. Do kiedy potrwa to wydarzenie i dlaczego warto tu zajrzeć? Sprawdź.

CZYTAJ DALEJ
osoby na jarmarku

Jarmark Bożonarodzeniowy Poznań 2024. Najważniejsze informacje

Gdzie wybrać się na najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Wielkopolsce? Oczywiście do Poznania. To jedno z wydarzeń, na które każdy mieszkaniec tej okolic czeka z niecierpliwością. Wśród miłośników targów świątecznych jest również wielu turystów z całej Polski i zagranicy. Co przyciąga odwiedzających? Przede wszystkim miejsce łączące tradycję z nowoczesnością oraz atmosfera, jaką wyczuwa się wokół.

CZYTAJ DALEJ
jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie – godziny otwarcia, do kiedy?

Świąteczna Warszawa zachwyca niepowtarzalnym klimatem, który co roku przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów z różnych zakątków Polski i świata. Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Zamkowym oraz innych lokalizacjach stolicy to magiczne miejsce – zapach grzanego wina, pierników i świeżo pieczonych kiełbasek przeplata się tutaj z dźwiękami kolęd i migoczącymi iluminacjami. Chcesz poczuć świąteczną atmosferę i odkryć wyjątkowe prezenty? Sprawdź godziny otwarcia jarmarku w Warszawie i dowiedz się, do kiedy możesz odwiedzić to magiczne wydarzenie.

CZYTAJ DALEJ
Kobieta na jarmarku świątecznym

Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie - godziny otwarcia, do kiedy?

Jesteś z Lublina, a może wybierasz się tam na wycieczkę przed świętami? Koniecznie zajrzyj wtedy na jarmark, czyli jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w tym okresie. Na targu świątecznym w stolicy województwa lubelskiego poczujesz prawdziwego ducha Świąt Bożego Narodzenia, spróbujesz regionalnych przysmaków, posłuchasz kolęd, a także kupisz upominki dla bliskich. W tym artykule przedstawimy dokładne informacje dotyczące tegorocznego jarmarku, jego lokalizacji, czasu trwania oraz godzin otwarcia.

CZYTAJ DALEJ
Para na świątecznym jarmarku

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach - godziny otwarcia, do kiedy?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach przyciąga zarówno mieszkańców Górnego Śląska, jak i turystów z innych regionów Polski, oraz z zagranicy. Na świątecznym kiermaszu można zrobić zakupy, posłuchać kolęd, jak i spróbować regionalnych potraw. Jak co roku, organizowany będzie w dwóch lokalizacjach: na głównym rynku miasta oraz w zabytkowej dzielnicy Nikiszowiec. Po szczegóły na temat tych wydarzeń zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

CZYTAJ DALEJ
Rodzina na jarmarku

Jarmark Bożonarodzeniowy Łódź 2024 - kiedy zaczyna się magia świątecznych zakupów?

Planujesz wybrać się na Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi? Nie wiesz kiedy najlepiej udać się tam z wizytą? W 2024 roku świąteczny kiermasz będzie dostępny dla odwiedzających przez ponad trzy tygodnie grudnia. W tym czasie można zarówno zrobić zakupy, jak i skusić się na liczne atrakcje każdego dnia. Co więcej, panujący w tym miejscu klimat z pewnością wprowadzi Cię w iście świąteczny nastrój. Chcesz poznać szczegóły na temat tego wydarzenia? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

CZYTAJ DALEJ
Pociąg InterCity

Podróżowanie samemu - poradnik dla podróżujących pociągiem

Masz ochotę na podróż, a brakuje Ci towarzystwa? A może Twoja sytuacja życiowa albo zawodowa wymusza na Tobie podróżowanie pociągiem? Podróżowanie samemu może być naprawdę ciekawym doświadczeniem, oczywiście o ile dobrze się do niego nastawisz i odpowiednio się przygotujesz.

CZYTAJ DALEJ
jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie – godziny otwarcia, do kiedy?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie to wydarzenie, które co roku przyciąga tysiące odwiedzających z całego świata. Rozświetlone świątecznymi dekoracjami stragany, zapach grzanego wina i korzennych pierników, a także dźwięki kolęd sprawiają, że krakowski Rynek Główny staje się prawdziwym sercem bożonarodzeniowej magii. Zastanawiasz się, kiedy możesz odwiedzić ten wyjątkowy jarmark? Sprawdź godziny otwarcia i dowiedz się, do kiedy trwa to świąteczne widowisko, by nie przegapić okazji na niezapomniane wrażenia.

CZYTAJ DALEJ
Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie

Jak i kiedy odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie w 2024 roku?

Wybierasz się do Drezna przed świętami? Koniecznie zrób to w okresie kiedy otwarty jest jarmark! Oprócz urokliwych zabytków tego niemieckiego miasta, będziesz mieć okazję zwiedzić jeden z piękniejszych targów świątecznych w Europie. Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie, znany również jako Striezelmarkt, zalicza się do najstarszych w Europie – jego historia sięga prawie 600 lat wstecz! Tak, jak przed wiekami, również w 2024 roku zachwyci niejednego turystę. A jeśli także Ty chcesz być jednym z odwiedzających, koniecznie przygotuj się do tej wycieczki, zagłębiając lekturę naszego artykułu pełnego niezbędnych informacji.

CZYTAJ DALEJ
Jarmark Bożonarodzeniowy w Bydgoszczy

Jarmark Bożonarodzeniowy Bydgoszcz 2024. Gdzie się odbywa i do kiedy będzie?

Jarmark w Bydgoszczy to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń zimowych w tym rejonie Polski. Co roku przyciąga tysiące mieszkańców i turystów chcących poczuć bożonarodzeniową magię i zrobić świąteczne zakupy. Tegoroczna edycja kiermaszu, która będzie trwać okrągły miesiąc, zapowiada się wyjątkowo ciekawie dzięki nowym atrakcjom i bogatej ofercie stoisk. Chcesz poznać szczegóły? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

CZYTAJ DALEJ
Kobieta patrząca na świecące drzewko

Jak i kiedy odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu w 2024 roku?

Masz ochotę wybrać się na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wiednia? Najlepiej zrób to jeszcze w tym roku! Wiedeńskie targi świąteczne znane pod nazwą “Christkindlmarkt” przyciągają do Austrii turystów z całego świata. Z racji tego, że stoiska znajdują się w kilku punktach, to również świetna okazja do zwiedzenia miasta. Niezależnie od tego czy kochasz świąteczne dekoracje, chcesz poznać tradycyjne potrawy, czy po prostu poczuć magię świąt, koniecznie wybierz się tutaj na wycieczkę. Aby jak najlepiej zaplanować taką podróż, przygotowaliśmy poniższy poradnik, dzięki któremu zapoznasz się z wszystkimi niezbędnymi informacjami.

CZYTAJ DALEJ
Aktualności | Europodróże.pl | EuroPodróże