Atrakcje Łeby – 10 najpiękniejszych miejsc, które trzeba zobaczyć | EuroPodróże
Łeba stanowi dziś jedno z najchętniej odwiedzanych miast wypoczynkowych. Leży w powiecie lęborskim (województwo pomorskie) pomiędzy jeziorami Łebsko i Sarbsko, przy ujściu rzeki Łeby do Morza Bałtyckiego. Obejmuje również część Wybrzeża Słowińskiego. Bezpośredni kontakt z morzem sprawia, że dysponuje wieloma kąpieliskami oraz portem. Zlokalizowana jest także w bliskim sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego, co zwiększa jej popularność. Poza naturą i jej dobrami doświadczyć można w tym mieście wielu różności. Czego oczekiwać i jakie atrakcje Łeba oferuje? Sprawdź koniecznie!
Atrakcje Łeby - dziesięć najpiękniejszych miejsc, które trzeba zobaczyć
Choć w Polsce nadmorskich miejscowości nie brakuje, to Łeba zdecydowanie wybija się na sam przód tej listy. Dysponuje bowiem nieskończoną ilością walorów przyrodniczych, krajobrazowych, ale i kulturalnych czy historycznych. Jeśli planujesz wycieczkę do Łeby, warto sporządzić spis miejsc do odwiedzenia – przygotuj się na intensywną wizytę, bo jest ich naprawdę wiele!
Plaża w Łebie
Plaża w Łebie stanowi pierwszy i obowiązkowy punkt do odwiedzenia w tym mieście. Cieszy się niesłabnącą popularnością, a to głównie za sprawą korzystnego położenia i uwarunkowania geograficznego. Turyści chętnie wypoczywają na łebskiej plaży ze względu na jej szerokość, która czyni ją bardzo przystępną oraz piaszczystość. Kto z nas lubi wypoczywać na kamieniach? Właśnie! Łeba atrakcje swe ma ogromne, a jej plaża niewątpliwie wzmacnia jej atrakcyjność. W cieplejsze dni organizowane są dwa duże kąpieliska, które objęte są ochroną. Dodatkowo do spacerów nadmorskich zachęcają zachwycające krajobrazy i niejednostajna linia brzegowa o zmiennym charakterze. Jest ona bardzo długa – liczy sobie ponad dziesięć kilometrów! Dzięki temu w mieście znajduje się bardzo dużo zejść na plażę. Ponadto jej długość powoduje, że nie ma ścisku, można umieścić się w popularnych i tłumnie odwiedzanych miejscach, ale i znaleźć puste, prawie dzikie tereny. Skoro więc potrzebujesz ekscytacji, to bez wątpienia udaj się na plażę w Łebie. Jeśli zaś szukasz spokoju i prywatności… zmierzaj w tym samym kierunku. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Słowiński Park Narodowy
Będąc w Łebie, nie można ominąć Słowińskiego Parku Narodowego z jego ruchomymi wydmami. Jest to miejsce przepiękne, a dzięki wyjątkowemu ukształtowaniu terenu niezwykle oryginalne. Sam park utworzono w 1967 roku. Jego powierzchnia całkowita wynosi około 32 tys. ha. Sprawia to, że stanowi on największy obszar wędrującego piasku w Europie – to prawdziwy ewenement na skalę naszego kontynentu! Typowo pustynny krajobraz, płaskie tereny, wybrzuszające się wysoko wzniesienia – takie atrakcje Łeba może eksponować z czystym sercem! Wydmy osiągają nawet kilkadziesiąt metrów, a ich widok jest czymś wielce oryginalnym. Poza nimi można tu również doświadczyć przepięknych jezior – Gardna i Łabska. Można je podziwiać po wdrapaniu się na najwyższe wydmy. Teren Słowińskiego Parku Narodowego objęty jest ochroną, a wejście do niego opatrzono biletami (normalny kosztuje 7 zł, ulgowy – 3,50). W jego obrębie poruszać można się jedynie wyznaczonymi do tego ścieżkami. Spacer nimi pozwoli zadowolić wzrok pięknem tego miejsca – wybierz się, bo naprawdę warto!
Labirynt w Łebie
Szerokim wachlarzem interesujących pozycji dysponuje właśnie Łeba – atrakcje nie mają w niej końca. Na miano to zasługuje niewątpliwie również Labirynt Park Łeba. Wizyta w nim przeznaczona jest jedynie dla osób odważnych, które posiadają dobrą orientację w terenie. Dlaczego? Wśród wielu załomów można się łatwo zgubić! A jest ich wiele – główny labirynt utworzono na powierzchni 5000 metrów kwadratowych i posadzono w nim platformy widokowe z czterema celami możliwymi do zdobycia w drodze do wyjścia. Czas przeznaczony na przejście waha się od 20-40 minut w zależności od orientacji w terenie danej osoby. Stopień trudności dostosowany jest do każdej grupy wiekowej. Labirynt klasyczny nie posiada ślepych zaułków czy zdradliwych ścieżek – jest tylko jedna droga, która wiedzie od wejścia do środka. Poza nim można wziąć udział w boule, czyli francuskiej grze towarzyskiej z elementami zręcznościowymi. Jest tam również Magiczny Ogród Drewnianych Gier Wielkoformatowych, w którym znaleźć można ogrom gier w formacie XXL bazujących na zręczności czy logice i dedukcji. Ponadto swoją uwagę zadowolą także najmłodsi – w Parku przygotowano dla nich kącik Family Place, gdzie mogą grać w gry zręcznościowe i zabawy wraz z swoimi rodzinami. W okresie od lipca do sierpnia Park otwarty jest od 10:00 do 20:00, w pozostałe miesiące do 17:00. Bilet normalny kosztuje 35 złotych, a ulgowy 27. Jeśli uwielbiasz przygody, to świetnie się tam odnajdziesz!

Port oraz nabrzeże w Łebie
Port łebski położony jest u ujścia kanału Chełst do rzeki Łeby, w zachodniej części miasta. Posiada trzy baseny portowe. Pomieścić on może około 120 jednostek o różnej klasie. Dotyczy to zarówno jachtów żaglowych, których długość sięga 18 m, jak i motorowych do 24 m. Stanowiska postojowe usytuowano przy trapach wzdłuż pomostów pływających. Z kolei miejsca postojowe dają możliwość skorzystania z przyłączy wody oraz energii elektrycznej. Dla spragnionych ekscytacji i oderwania się na moment od lądu istnieje opcja wycieczki statkiem po morzu – można się na nią zdecydować właśnie w porcie, skąd wypływają obiekty turystyczne. W sezonie letnim cumuje tam wiele jednostek, dzięki czemu oferta wycieczkowa jest bardzo bogata i różnorodna. Poza możliwością rejsu turyści mają do wyboru wiele restauracji i barów, zlokalizowanych wewnątrz statków. Ich mnogość sprawia, że spacer nabrzeżem po porcie jest niezwykle ciekawy – feeria barw i kształtów w połączeniu z specyficznym klimatem nadmorskim to niepowtarzalne doświadczenie!
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Ruiny Kościoła św. Mikołaja
Kościół świętego Mikołaja był niegdyś ośrodkiem lokalnej społeczności w Łebie. Posiadał jedną nawę oraz wieżę. Zbudowany został w XIV wieku i stał się świątynią parafialną Starej Łeby. Zlokalizowany był na zachodniej stronie rzeki. Bliskie sąsiedztwo z środowiskiem wodnym bywało niebezpieczne dla sakralnej budowli. W 1558 roku sztorm, który nawiedził Łebę, bardzo zniszczył jej teren. W obliczu tej dewastacji i ciężkich warunków spowodowanych przez żywioł, mieszkańcy porzucili swoje dotychczasowe osady i postanowili przenieść się na prawy brzeg rzeki. Okazało się to dobrą decyzją, gdyż lewa strona nadal niszczona była przez siły natury. Sprawiło to, że Kościół św. Mikołaja został całkowicie porzucony, nikt go już nie odwiedzał, dlatego też coraz bardziej niszczał.
W 1558 roku Starą Łebę zasypano, a dwa lata później przybytek duchowny zburzono. W 1590 roku na nowym obszarze, gdzie przenieśli się mieszkańcy, rozpoczęto wznoszenie następnego obiektu – Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Do jego budowy wykorzystany materiał odzyskany z dawnej świątyni. Z Kościoła świętego Mikołaja pozostały dziś tylko ruiny – widoczna jest jedynie część muru ceglanego, prawdopodobnie niegdysiejszej lewej nawy głównej. Znajduje się on na ulicy Turystycznej, a pozostałości wpisano do rejestru zabytków.
Z kolei Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny usytuowany jest przy ulicy Powstańców Warszawy. Po wybudowaniu uległ pożarowi, by na powrót powstać na swym miejscu. Odbywały się w nim nabożeństwa protestanckie, a obecnie ponownie należy do parafii katolickiej. Utrzymany jest w minimalistycznym stylu. W środku znajduje się ekspresjonistyczny obraz autorstwa Pechsteina, a także figura anioła chrzcielnego. Warto odwiedzić to miejsce, które jest świadkiem setek lat pomorskiej historii i duchowości mieszkańców tego regionu. Posiada ono niezwykłą atmosferę minionych wieków, która potrafi przenieść do przeszłości.
Dom Kuracyjny
Dom Kuracyjny w Łebie, określany jako Zamek na Wydmie, zaczęto wznosić w 1906 roku, a już kilkanaście miesięcy później został on oddany do użytku. Pomysł na jego budowę poddał baron Herbert von Massow, który dostrzegał ogromną wartość tego terenu i chciał do niego przyciągnąć jak największą liczbę turystów. Znajduje się on tuż przy plaży. Jest usytuowany na wydmie, stąd przydomek, który zyskał. Ze względu na bliskość z żywiołem wody był on bardzo często podmywany i niszczony przez sztorm, przez co został zamknięty na kilka lat. Po ponownym otwarciu usypano przed nim wydmę, wykonano ścianę oporową z betonu oraz drewnianą palisadę. Przez kilkadziesiąt lat przeszedł wiele innowacji w celu zabezpieczenia i odnowienia. Dziś, kompletnie zrestaurowany i o świetnej kondycji, funkcjonuje jako Zamek Łeba. Wewnątrz budynku poczuć można klimat nadmorskiej posiadłości o długiej historii. Jest wspaniałą wizytówką regionu i niewątpliwie obiektem wartym odwiedzenia.
Ulica Kościuszki
Jednym z ciekawszych i barwniejszych miast Polski jest właśnie Łeba – atrakcje turystyczne można tu bowiem spotkać na każdym kroku. I to dosłownie! Główną ulicą tej miejscowości przechadza się dziennie ogrom ludzi, a ich uwagę przyciągają bez wątpienia stare domy rybackie. Dawniej służyły jako miejsce do przechowywania sprzętu rybackiego, a dziś można w nich skosztować lokalnej kuchni bądź podziwiać ich architekturę. Zostały one wzniesione w XIX i początkach XX wieku. Na tablicy najstarszego z budynków widnieje informacja, że jego właścicielem był burmistrz Mampe, a sam został postawiony w 1723 roku. Szmat czasu! Domki te pozwoliły zachować temu miejscu charakter przedwojennej wioski rybackiej, co daje niesamowite wrażenie odwiedzającym. Poczucie to wzmaga promenada prowadząca do mola, jak też kapitanat portu i historyczny dzwon zbudowany przeciw mgle, na którym uwiecznione zostały postaci patronów ludzi morza – św. Jakuba oraz św. Mikołaja. Na molo zaś znajduje się krzyż postawiony ku pamięci rybaków, marynarzy i wszystkich tych, którzy nie wrócili z morza.
Wzdłuż ulicy można przejść się deptakiem, na którym znajduje się Aleja Prezydencka z odciśniętymi na kamiennych głazach śladami dłoni polskich prezydentów – Ryszarda Kaczorowskiego, Wojciecha Jaruzelskiego, Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego oraz Bronisława Komorowskiego. Składają się one na Ścieżkę Czasu, której celem było stworzenie miejsca o charakterze historycznym i edukacyjnym w centrum miasta. Jest to jednocześnie jedyne takie miejsce w Polsce, więc tym bardziej warto je odwiedzić i zapewnić sobie darmową lekcję historii.
Muzeum Bursztynu w Łebie
Zostało otwarte w 2017 roku. Mieści się w niewielkim budynku, stanowiącym prywatne muzeum. Obejmuje kolekcję wyjątkowych bursztynów, która przedstawia historię tego minerału, jego zastosowanie i walory. Ekspozycja podzielona jest na cztery sale tematyczne:
-
Bursztynową komnatę,
-
Epokę lodowcową,
-
Salę Inkluzji oraz
-
Las bursztynowy.
Przechadzając się nimi, można dowiedzieć się więcej o przeszłości bursztynu bałtyckiego. Prezentacja odkrywa przed zwiedzającymi również zbiór bursztynowych dzieł sztuki, takich jak ozdoby, rzeźby, rękodzieło czy biżuteria. Historia tego minerału sięga 40 milionów lat wstecz, czym tak głośno może chwalić się Łeba – atrakcje jej zwieńczone są niewątpliwie właśnie pięknem bursztynu. Chętni do zakupienia tych skarbów, mogą się w nie zaopatrzyć w sklepie muzealnym, gdzie dostępnych jest wiele pamiątek z bursztynem, jak również biżuterii czy ozdób. To miejsce niezwykle oryginalne na mapie lokalnych kopalni rękodzielniczych.
Muzeum Motyli w Łebie
To fascynujące miejsce, które wprowadzi nas w niezwykle barwny świat owadów. Jego historia sięga roku 1937, kiedy to stworzona została prywatna kolekcja motyli. Rozszerzana była poprzez zbiory owadów z całego świata, a wśród nich znajdują się te najpopularniejsze, jak i najrzadsze, m.in. bielinek bytomkowiec, pawica atlas, pluskwiaki czy straszyki. Na jej bazie zorganizowane zostało muzeum – jest ewenementem na skalę krajową, gdyż stanowi pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Cała kolekcja liczy dziś ponad 6 tysięcy różnorodnych okazów. Podzielona została na dwie ekspozycje – jedna z nich znajduje się we Władysławowie, skąd pochodził ofiarodawca zbiorów, a druga właśnie w Łebie, gdzie umieszczono 4 tysiące egzemplarzy. Niepowtarzalność tego muzeum, otworzonego w 1999 roku, sprawia, że nie można go przeoczyć. Stanowi świetną pozycję dla turystów wędrujących solo, jak i tych z rodziną – dla dzieci został bowiem sporządzony interaktywny test o motylach oraz Owadzie Kino z Pszczółką Mają. Można również przyjrzeć się egzemplarzom z bliska dzięki stanowiskom do obserwacji owadów pod mikroskopem. Muzeum znajduje się na ulicy Wojska Polskiego, a poza ekspozycją mieści również sklep z pamiątkami tematycznymi. Otwarte jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00 (z wyjątkiem śród i poniedziałków, kiedy to odwiedziny rozpoczynane są od 11:00), a koszt biletu wynosi 20 złotych (ulgowy) lub 25 (normalny). W miejscu tym czuć pasję przyrodniczą i miłość do flory – obiekt z duszą!

Co warto zobaczyć w Łebie? Zestawienie najlepszych atrakcji turystycznych
Poza wymienionymi, najpiękniejszymi punktami na mapie tego miasta, są wśród nich również bardzo ekscytujące atrakcje – Łeba ma ich całkiem sporo.
Na pierwszy rzut wybrać się można do Muzeum Iluzji, które przyciąga nie tylko interesującym wnętrzem, ale i nietuzinkowo zorganizowanymi ścieżkami. Ten niewielki budynek znajduje się przy głównym deptaku miasta, na ulicy Tadeusza Kościuszki. W środku ustawiono interaktywną wystawę, która pełna jest iluzji optycznych, dziwnych obrazów oraz zaskakujących, nieszablonowych przedmiotów. Trzy sale obejmują około 200 wystaw i 100 stanowisk. Można przy nich wykonać opisane na kartach czynności i eksperymenty. Niektóre z nich są bardzo proste, wręcz realizują podstawowe prawa fizyki, jednak część jest naprawdę wyszukana. Wśród wspomnianych znajdują się hologramy, obrazy 3D, wielki kalejdoskop, ruchoma ściana czy też zabawki. Mamy tu również do czynienia z urządzeniami optycznymi z XIX wieku. Kręcenie, stawianie, dotykanie, układanie – te wszystkie czynności sprawią, że nie będziesz się nudził, tym bardziej osiągając niecodzienne efekty!
To jednak nie jedyne muzeum, którym dużej frajdy dostarczy Ci Łeba – atrakcje turystyczne tego miasta nie mogłyby zostać wspomniane bez Muzeum Figur Woskowych. Zlokalizowane jest na Alei Świętego Jakuba, a otwarte codziennie w godzinach od 10:00 do 21:00. Znajduje się w nim wiele postaci z wosku, które znane są z świata polityki, biznesu czy historii. Są one tak ucharakteryzowane, że ma się wrażenie, jakby były prawdziwe. Jaś Fasola, Justin Bieber czy Michael Jackson – figury jak żywe! Dzięki temu przenoszą nas one bliżej do spotkań z postaciami, które z pewnością chcielibyśmy ujrzeć na żywo, czego szansa jest nikła. Muzeum Figur Woskowych jednak nam to zapewnia – nietypowy i oryginalny przerywnik codzienności! Dla tych, którzy interesują się historią i chcieliby wiedzieć, jak toczyły się losy Łeby na przestrzeni wieków, pożądanym przystankiem będzie Sala historii Łeby w Bibliotece Miejskiej. Podobnie, jak Muzeum Iluzji, znajduje się ona przy ulicy Kościuszki. Otwarta jest w godzinach działania Biblioteki. Obejmuje zbiór wystawowy z eksponatami prezentującymi wartościowe dla lokalnej społeczności rzeczy. To głównie pamiątki i dokumenty prezentujące historię miasteczka. Ekspozycja została przygotowana w celu udokumentowania losów tego regionu i trudu, jaki ponosili łebianie, by chronić i dbać o niego przez wiele lat. Na zbiór składają się eksponaty pozyskane przez pracowników biblioteki, ale i otrzymane w darze od mieszkańców. Dużo ciekawostek dotyczy wyłącznie lokalnych postaci i wydarzeń, jak na przykład ucieczki łodzi rybackiej czy katastrofy samolotu. Są również opisy uwzględniające Łebę na tle epoki, m.in. informacje odnośnie życia mieszkańców w trakcie Żelaznej Kurtyny. Dla zorganizowanych grup Biblioteka prowadzi lekcje edukacji regionalnej. Warto więc wybrać się tam, by doświadczyć lokalnej historii!
Jeśli wciąż szukasz wrażeń, to ruszaj żwawo do Domu do góry nogami! To jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji Łeby. Znajduje się przy ulicy Brzozowej, zlokalizowany jest więc w samym centrum miasta. Ten piernikowy dom, postawiony do góry nogami, zapewnia niezwykłe wrażenia sensoryczne. Można w nim spacerować po suficie między meblami, które wiszą nad głową. Sprawia to, że ma się poczucie zaburzonej równowagi i błędu w percepcji. To kompletne odwrócenie rzeczywistości!
Te niecodzienne atrakcje – Łeba jak widać może poszczycić się ich ogromną ilością – konkurują ze sobą o miano najlepszej. Jednakże ciężko jest wybrać którąkolwiek ze względu na ich różnorodność i odmienne walory. Zależy to również od charakteru danej osoby czy jej preferencji. Jedno jest pewne – przyjeżdżając do Łeby masz dostęp do każdej z nich, czym zapewnisz sobie i swoim bliskim niebywałą frajdę! Wydmy, morze, iluzja, lokalna kuchnia czy historia – wszystko to czeka na Ciebie w Łebie. Przyjedź i daj się im uwieść!

Atrakcje dla dzieci w Łebie - jakie miejsca na nie czekają?
Miasto to jest świetną destynacją przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Oferuje Łeba atrakcje dla dzieci, które zapewniają brak nudy i pozbycie się codziennej monotonii. Wśród obiektów, które warto odwiedzić znajduje się:
Łeba Park
Park rozrywki dla dzieci; jego organizacja pozwala zająć uwagę dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na długie godziny. Spośród ekscytujących doświadczeń najmłodsi skorzystać mogą z zjeżdżalni pontonowych na sucho, krytego placu zabaw, autodromu czy trampolin z dmuchańcami, diabelskiego młynu czy domu strachów. Koszt biletu normalnego wynosi 95 zł, a ulgowego 75. Dla dzieci poniżej 4 lat wejście jest darmowe.
Muzeum Iluzji
Miejsce, gdzie najmłodsi mogą doświadczyć zarówno zabawy, jak i nauki. Eksponaty, eksperymenty, wystawy – wszystko to pozwala na zdobycie wiedzy bez najmniejszego wysiłku. Wystarczy przyjść i się dobrze bawić!
Funlandia
Dmuchany park, w którym rozrywka znajduje się na każdym kroku. Na najmłodszych czekają tu takie atrakcje, jak 50-metrowy tor przeszkód Super Ninja XXL, 6-metrowa zjeżdżalnia Ninja Ślizg i Tor Ninja, strzelnica z piłkami i miękkimi toporkami czy różnorakie dmuchańce. Dla rodziców przygotowano strefę chillout, gdzie w czasie zabawy pociech można słuchać muzyki, pić kawę czy jeść smakołyki.
Discovery Park
Park rozrywki, w którym adrenalina jest ciągle utrzymana na wysokim poziomie. Mnóstwo atrakcji gwarantuje ekscytujące wrażenia. Wśród nich skorzystać można z pontonowych samochodzików, łódek, gokartów czy ciuchci. Wstęp przewidziany jest dla dzieci od 3. roku życia.
Wieża widokowa na Wydmie Łąckiej
Znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Wznosi się na 30 metrów. Z jej szczytu dzieci ujrzeć mogą morze, jezioro Łabsko czy wydmy. To świetna okazja do pokazania najmłodszym nadmorskiego terenu i jego ukształtowania. Po tej niezwykłej lekcji przyrody można je zabrać do leżącej nieopodal ogromnej piaskownicy. Wystarczy wziąć ze sobą wiaderka z łopatkami i moc wrażeń gwarantowana!
Zwiedzanie Łeby poza sezonem – koniecznie odwiedź te atrakcje turystyczne
O wyjątkowości Łeby świadczy również i to, że można ją zwiedzać także poza sezonem. I wciąż nie będziecie się nudzić!
Zacząć można oczywiście od nadmorskiego spaceru plażą czy deptakiem. Świeże powietrze niewątpliwie doda zdrowia i poprawi krążenie. Wystarczy zaopatrzyć się w ciepłe ubrania i można korzystać z łebskiej natury.
Jeśli jednak warunki pogodowe nie są najlepsze, można odwiedzić zadaszone pomieszczenia, takie jak Oceanarium. Mieści się przy ulicy Kościuszki, w samym centrum miasta. Można w nim obserwować żywe okazy z świata podwodnego, które nie są dostępne w zwykłej przestrzeni morskiej, a także drapieżne ryby czy zwierzęta wodne.
Magiczne Lustra oferują równie ekscytujące wrażenia. Obiekt znajduje się przy ulicy Kościuszki. Obejmuje Wystawę w Krzywym Zwierciadle, która złożona jest ze 145 luster. Ten magiczny labirynt wciąga i zajmuje, a przy tym jest świetną rozrywką w przypadku braku pogody. Skonstruowano go na długości 50 metrów, a znalezienie wyjścia to prawdziwe wyzwanie!
Co jeszcze można zwiedzić w Łebie? Lista ciekawych miejsc
Interesująca, ekscytująca i oryginalna – taka właśnie jest Łeba. Atrakcje turystyczne w tym mieście zdają się nie mieć końca. Wśród ciekawych miejsc wymienić można jeszcze Muzeum Wyrzutni Rakiet, które zawiera ekspozycję militarną, a w niej sprzęt wojskowy z czasów wojny. Sam obiekt usytuowany jest na niegdysiejszym poligonie rakietowym, co dodatkowo wzmaga klimat bitewny.
W lecie bardzo ciekawym punktem jest również Adventure Golf Park Łeba. Atrakcje bez zaliczenia tego miejsca nie będą tak satysfakcjonujące, tym bardziej, że jest ono idealne dla turystów w każdym wieku, bez ograniczeń. Można zagrać w minigolfa na stanowiskach typu adventure, co daje niezapomniane wrażenia!
Oderwanie od rzeczywistości zapewnia również wizyta w Kinie 7D zlokalizowanym przy ulicy Morskiej. Widzowie mogą być zachwyceni seansem ze względu na trójwymiarowy efekt 3D oraz 7D, czyli dimension, które w połączeniu pozwalają odczuć zapach, powiewy powietrzne, wibracje, dotyk czy temperaturę. Dodatkowo fotele umożliwiające zmianę pozycji w zależności od akcji filmowej wraz z nagłośnieniem czułym na fabułę dają niesamowity efekt – warto się wybrać i poczuć to na własnej skórze!