Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Pendolino bilet na pociągPociągi Express InterCity Premium kursują w Polsce od 14 grudnia 2014. Są powszechnie znane jako pociągi typu Pendolino. Pociągi typu Pendolino obsługują połączenia pomiędzy największymi polskimi miastami, takimi jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Poznań, Rzeszów i Wrocław, łącząc południe i północ kraju. Przejazd pociągiem Express InterCity Premium należy do bardzo wygodnych, co wynika z prędkości z jaką pociągi kursują między miastami osiągając prędkość do 250 km/h!. Pociągi Pendolino cechują się nowoczesnym modelem i sylwetką na zewnątrz oraz komfortowymi warunkami wewnątrz – są klimatyzowane, posiadają strefę barową w której można kupić posiłek oraz gniazdka elektryczne, do których można podpiąć ładowarkę do telefonu i laptopa. W przyszłości ma zostać uruchomiona sieć wi-fi. Podróżujący ma do wyboru różne typy wagonów. W pociągach Pendolino można wybrać pierwszą klasę, drugą klasę lub podróżować w strefie ciszy. Warto pamiętać, że w pociągach Pendolino nie ma możliwości kupienia biletów na pokładzie u konduktora i należy je kupić wcześniej. Bilety na pociągi Pendolino oraz inne połączenia kolejowe można zarezerwować i kupić w naszym serwisie – EuroPodróże.pl

Pierwsza klasa
Strefa Ciszy
Druga klasa

To najwyższy standard podróży w polskich pociągach. W I klasie znajduje się tylko 45 miejsc co zapewnia przestronność i komfort podróży. Regulowane fotele, odstępy między siedzeniami oraz indywidualne oświetlenie, sprawia, że podróżni nie przeszkadzają sobie nawzajem i mogą w spokoju cieszyć się podróżą. Podróżni w I klasie otrzymują poczęstunek: dwa napoje (ciepły i zimny), słodką przekąskę oraz posiłek.

Pendolino - bilety kolejowe online

To specjalnie wydzielony wagon dla osób ceniących ciszę. W każdym pociągu Express InterCity Premium jest to jeden wagon z 61 miejscami. W strefie ciszy zabronione są rozmowy przez telefon komórkowy oraz obowiązuje nakaz wyciszenia dźwięku w urządzeniach elektronicznych. Muzyki można słuchać jedynie przez słuchawki.

Pendolino - rezerwacja miejsca

W II klasie pociągów typu Pendolino znajduje się 357 miejsc. Wagony są klimatyzowane, pod każdym z nich znajdziemy gniazdko elektryczne. Część foteli jest zwrócona do siebie, tworząc czteromiejscową strefę ze stolikiem po środku. Pasażerowie otrzymują do wyboru jeden napój (kawa, herbata lub woda)

Pendolino - bilet na pociąg

Zobacz szybkie pociągi europejskie