Eurostar to jeden z najbardziej znanych pociągów dużych prędkości w Europie. Swoją sławę zawdzięcza temu, iż łączy Wyspy Brytyjskie z Europą kontynentalną, dzięki połączeniu przez tzw. Eurotunel pod kanałem La Manche. Pasażerowie cenią sobie podróżowanie Eurostarem, dlatego iż jest to najszybszy sposób na pokonanie trasy Londyn – Paryż oraz Londyn Bruksela.

W zaledwie 2 h i 15 min pociąg dociera z centrum Londynu do centrum Paryża oraz w niecałe 2 h do Brukseli. Ponadto pociąg oferuje połączenia pomiędzy Londynem a Disneylandem – dzięki zawrotnej prędkości, wycieczkę tam i z powrotem można odbyć w ciągu jednego dnia. Eurostar zapewnia podróżnym doskonałe standardy podróży – pociągi są nowoczesne, a taryfy dopasowane do możliwości finansowych każdego klienta.

Podróż pociągiem Eurostar cieszy się ogromną popularnością z uwagi na fakt, że jest ona oszczędna zarówno pod względem ekonomicznym, jak i czasowym. Kupując bilet odpowiednio wcześnie (do 3 miesięcy przed podróżą), można zapłacić za podróż znacznie mniej niż za bilet lotniczy, nawet tanich linii lotniczych. Ponadto pociągi odjeżdżają z centrum Londynu i zatrzymują się w samym sercu miast, np. na dworcu Gare du Nord w Paryżu, dzięki czemu podróżni nie tracą czasu na dojazd do i z lotniska, które często są znacznie oddalone od centrum miasta, oraz nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z dojazdem na lotnisko. Dodatkowo limity bagażu są znacznie większe niż te w samolotach.

Zakup i rezerwacja biletów na pociąg Eurostar

Bilety kolejowe online na pociągi Eurostar oraz inne połączenia kolejowe można zarezerwować i kupić w naszym serwisie – EuroPodróże.pl

Biznes klasa
Pierwsza klasa
Druga klasa

To najwyższy standard podróży – dla pasażerów została przygotowana dedykowana kolejka szybkiej odprawy na stacji, zamykana zaledwie na 10 min przed odjazdem pociągu, ekskluzywne salony lounge dostępne na wybranych dworcach, szerokie komfortowe siedzenia z wygodną przestrzenią na nogi, posiłki podawane na porcelanie, darmowa prasa, klimatyzowane wagony.

Eurostar - połączenia kolejowe

Podróżni tej klasy mogą odprawić się na stacji najpóźniej do 30 minut przed odjazdem. Rozkładane siedzenia ze stolikiem, gniazda zasilania, klimatyzowane wagony, lekkie posiłki oraz prasa są dostępne na wszystkich trasach.

Eurostar - bilety kolejowe

Odprawa na stacji, najpóźniej do 30 min przed odjazdem, płatny dostęp do WI-FI w poczekalniach Eurostar na dworcach, klimatyzowane wagony, możliwość skorzystania z bufetu w pociągu.

Eurostar - pociągi europejskie

Zobacz szybkie pociągi europejskie