Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Bolzano - bilety na pociągBolzano to włoska miejscowość usytuowana u stóp Dolomitów, nad rzeką Eisack. Rokrocznie przyciąga wielu turystów spragnionych przepięknych widoków oraz wielbicieli sportów górskich. Włoskie miasteczko to ważny ośrodek sportowy. Jest idealnym miejscem dla narciarzy i rowerzystów. Znajdują się tutaj nartostrada oraz trasa rowerowa. Dla pieszych turystów wyznaczone są ścieżki, dzięki którym można podziwiać niezaprzeczalnie urokliwe Alpy. W mieście znajduje się Muzeum Górskie polecane nie tylko dla miłośników górskich sportów. Usytuowane jest w zamku Sigmundskron. Na szczyt Colle-Kohler można bez problemu dostać się kolejką linową. Stamtąd roztacza się widok na wzgórza Dolomitów. W mieście prężnie rozwija się przemysł hutniczy i metalurgiczny. Bolzano od 1949 roku jest organizatorem prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ferruccio Busoniego. Co roku w mieście na Piazza Walther ma miejsce jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Europie. Rozpoczyna się 26 listopada i trwa aż do 23 grudnia. Odwiedzając Bolzano należy koniecznie zasmakować tutejszego wina, które smakuje wybornie. To wszystko za sprawą dobrej gleby i umiarkowanego klimatu. Tym samym wokół miasta ciągnie się aż 500 ha winnic.

Pociągiem do Bolzano

Stazione di Bolzano to dworzec kolejowy znajdujący się z centrum miasta. Obsługuje liczne połączenia kolejowe m.in. koleje dużych prędkości Frecciargento, a także połączenia pociągami nocnymi ICN.

Bilet na pociąg do Bolzano

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Bolzano:
  • Piazza Walther
  • Muzeum Archeologiczne Południowego Tyrolu
  • Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
  • Muzeum Historii Naturalnej
  • Zamek Mareccio
  • Zamek Runkelstein
  • Kolejka linowa
Dworce kolejowe w Bolzano:

Zobacz szybkie pociągi europejskie