Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Genewa - bilety na pociągPołożona u wylotu Rodanu z Jeziora Genewskiego, należy do najpiękniejszych miast Szwajcarii. Jej naturalną oprawę stanowią alpejskie szczyty, najwyższy z nich to Mont Blanc. Genewa nazywana jest Stolicą Pokoju. To określenie miasto zawdzięcza siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz centrali Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Symbolem Genewy są także zegarki. Miasto jest kolebką przemysłu zegarmistrzowskiego, gdzie współcześnie ma siedzibę ok 72 firm z tej branży. Więcej na jej temat można dowiedzieć się w genewskim Muzeum Zegarków. Serce Genewy to bez wątpienia Jezioro Genewskie. Po jego prawej stronie znajduje się Stare Miasto oraz dzielnica biznesową, prawą okupują natomiast liczne restauracje, hotele oraz urocze kawiarenki. W głąb jeziora wychodzi jedna z najwyższych na świecie fontann Jet d’Eau, której woda tryska na ponad 140 metrów wysokości. Na tle surowych szczytów gór, prezentuje się naprawdę pięknie.

Pociągiem do Genewy

Podróż pociągiem do Genewy wymaga przesiadki w Berlinie oraz Bazylei, skąd dojedziemy do każdego większego miasta w Szwajcarii. Szwajcarskie połączenia kolejowe słyną z i częstotliwości punktualności pociągów. Największym dworcem Genewy jest Gare de Cornavin. Położony w centrum miasta dworzec obsługuje około 230 pociągów dziennie. 

Bilet na pociąg do Genewy

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Genewie:
  • Audytorium Kalwina
  • Place du Burg de Four
  • Maison Tavel
  • Katedra św. Piotra
  • Pałac Narodów
  • Laboratorium CERN
Dworce kolejowe w Genewa:

Zobacz szybkie pociągi europejskie