Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Największy letni kurort Rosji, najbardziej znany jako organizator Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku. Aglomeracja, będąca częścią Kraju Krasnodarskiego, posiada bardzo ciekawe położenie, z jednej strony rozciągając się wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego równocześnie będąc otoczona przez góry Kaukaz. Z tego powodu Soczi cieszy się dużą popularnością jako tradycyjne miejsce wypoczynku rosyjskich elit. Pierwsze pałace, wille oraz obiekty kulturalne jak teatry stanęły tu już w XIX wieku. Jedną z najbardziej urokliwych budowli w Soczi jest willa nazywana Daczą Józefa Stalina. Wśród zabytków warto wymienić ruiny kościoła Loo pochodzące jeszcze z czasów średniowiecza czy Katedrę św. Michała. najstarszą cerkiew w Soczi wybudowaną dla upamiętnienia wojny kaukaskiej z 1864 roku. Perspektywę miasta najlepiej podziwiać z górującej nad centrum wieży Akhun, znajdującej się na porośniętej lasem górze. Warto odwiedzić również tutejsze Arboretum, czyli olbrzymi ogród botaniczny, słynący z drzew tropikalnych. Tuż za granicami miasta czekają inne atrakcje przyrodnicze - Wodospady Agura czy Park Narodowy Soczi stanowiący otulinę Kaukaskiego Rezerwatu Biosfery.

Soczi posiada bardzo dobrą infrastrukturę sportową jest to Park Olimpijski zlokalizowany nad brzegiem Morza Czarnego, tuż przy granicy z Gruzją. Obiekty, w tym nowoczesny stadion olimpijski oraz liczne obiekty treningowe, ułożone są na planie okręgu. Park uważany jest za jeden z najpiękniejszych i najnowocześniejszych kompleksów sportowych świata. To tutaj zostaną rozegrane mecze Mundialu 2018. W Soczi swoją siedzibę mają kluby piłkarski eŻemczużyna Soczi i Dinamo-Żemczużyna Soczi.

Pociągiem do Soczi

Dworzec kolejowy w Soczi przeszedł gruntowną modernizację w związku z Olimpiadą Zimową. Zainstalowano wówczas ruchome schody oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej w kilku językach. Z dworca w Soczi odprawiane są pociągi podmiejskie do Krasnodaru, Majkopu, Tuapse oraz do międzynarodowego portu lotniczego w Soczi. Pociągi docierają do najważniejszych rosyjskich miast, takich jak: Moskwa, Sankt Petersburg, Niżnyj Nowgorod, oraz w odległe rejony jak Archangielsk, Nowosybirsk czy Kaliningrad. Składami międzynarodowymi można dojechać bezpośrednio do Kazachstanu, Abchazji i na Białoruś.


Najpopularniejsze atrakcje w Soczi:
  • Śpiewające Fontanny
  • Park Olimpijski
  • Dacza Józefa Stalina
  • Ruiny kościoła Loo
  • Wieża Akhun
  • Teatr Zimowy w Soczi
Dworce kolejowe w Soczi:

Sprawdź gdzie jeszcze możesz pojechać pociągiem po Europie

Zobacz szybkie pociągi europejskie