Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Château-d'Oex - bilety na pociągChâteau-d’Oex szwajcarska miejscowość położona w kantonie Vaud. W okolicach miasteczka znajdują się dwa szczyty Rochers de Naye oraz Grummfluh, jak również jezioro Lac de l’Horgrin. W 1997 roku Château-d’Oex stało się stolicą kolarstwa górskiego. Odbyły się tam 8. mistrzostwa świata w tejże dyscyplinie. Miasteczko jest znane z międzynarodowego festiwalu balonów – International Hot Air Balloon Festival. Château-d’Oex było punktem startowym w pierwszej podróży dookoła świata. Balonem stąd wyruszyli 1 marca 1999 roku Bertrand Piccard wraz z Brianem Jonesem bez międzylądowania. Podróż tą szczęśliwie zakończyli dwadzieścia dni później w Egipcie po przebyciu 40 805 kilometrów. W muzeum balonów (Espace Ballon) można poznać historię awiacji i baloniarstwa. Kluczowymi eksponatami są balon na ogrzane powietrze, którego używał Juliusz Verne oraz balon użyty przez Piccarda i Jonesa. Będąc w szwajcarskiej miejscowości koniecznie należy zajrzeć do Musée du Vieux Pays-d’Enhaut. To lokalne muzeum prezentuje kolekcję figur, które cieszyły się popularnością od XVIII wieku. Jak przystało na szwajcarską miejscowość, Château-d’Oex może poszczycić się serem, który produkowany jest w alpejskich chatach w kadziach nad otwartym ogniem.

Pociągiem do Château-d’Oex

Dworzec kolejowy obsługuje liczne połączenia kolejowe np.: do Lozanny i Montreux. Przez stację w Château-d’Oex przebiega trasa pociągu panoramicznego (Ekspres Złotej Przełęczy).

Bilet na pociąg do Château-d’Oex

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Château-d'Oex:
  • Musée du Vieux Pays-d'Enhaut
  • Muzeum balonów
  • Rochers de Naye
  • Grummfluh
  • Swissraft-Activity
  • Disc Golf Pays-d'Enhaut
Dworce kolejowe w Château-d'Oex:

Zobacz szybkie pociągi europejskie