Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Samara - bilety na pociągPołożone nad Wołgą miasto jest ważnym portem rzecznym Rosji, łączącym kontynent z Morzem Kaspijskim. Samara zamieszkiwana jest przez ponad 2 mln mieszkańców, posiada również metro. Miasto zostało założone w XVI jako warownia do obrony przed najazdami Tatarów. Podczas II wojny światowej Samara pełniła rolę tymczasowej stolicy ZSRR. Idąc Wołżańskim Prospektem wzdłuż rzeki warto zobaczyć monumentalny Monaster Iwierski oraz Śpiewającą Fontannę. Do jednych z najładniejszych budynków w Samarze należy również Synagoga Chóralna oraz znajdujący się w centrum Dom Guberni Samarskiej. Współcześnie miasto jest wielkim ośrodkiem przemysłu maszynowego i petrochemicznego. Mieści się tu również Uniwersytet Państwowy w Samarze kształcący specjalistów w zakresie inżynierii rakietowej i kosmicznej. Z historią wypraw kosmicznych można się zapoznać w znajdującym się nieopodal Muzeum Kosmosu. Samara jest również siedzibą znanych klubów piłkarskich Junit Samara oraz Krylja Sowietow Samara. Miasto posiada nowo wybudowany stadion Samara Arena, gdzie rozgrywane były mecze Mundialu 2018.

Pociągiem do Samary

Samara jest ważnym węzłem kolejowym łączącym europejskie i azjatyckie części Rosji. Przez miasto przechodzi trasa pociągów dalekobieżnych jadących do Kazachstanu, Uzbekistanu, Kirgizji i Turkmenistanu. Przez Dworzec Kolejowy w Samarze przechodzi również trasa połączeń kolejowych tras Kijów – Władywostok oraz Kijów – Irkuck (jezioro Bajkał).

Rezerwacja biletu na pociąg do Samary

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Samarze:
  • Monastyr Iwierski
  • Muzeum Kosmosu
  • Synagoga Chóralna
  • Zbór św. Grzegorza
  • Park im. Lenina
Dworce kolejowe w Samarze:

Zobacz szybkie pociągi europejskie