Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Lublin - rozkład PKPMiasto od początku swojego istnienia związane jest z Królami Polski. Jego oficjalnej lokacji dokonał 1317 roku Władysław Łokietek, a 24 lata później to właśnie tutaj Kazimierz Wielki odniósł wspaniałe zwycięstwo nad Tatarami i nadał miastu przywilej, na mocy którego zostało otoczone murami. W Lublinie w 1386 roku Władysław Jagiełło został wybrany królem Polski dając tym samym początek dynastii Jagiellonów, a w 1569 roku została zawarta Unia Lubelska łącząca Koronę Polską z Wielkim Księstwem Litewskim. Ślady tej bogatej historii są widoczne w mieście do dziś, co objawia się w jego topografii z otoczonym średniowiecznymi kamieniczkami rynkiem w centralnej części oraz malowniczymi uliczkami , których zwieńczenie stanowią bramy miejskie, jak np. Brama Krakowska czy Brama Grodzka. W pewnej odległości od rynku usytuowany jest Zamek Lubelski, mieszczący współcześnie Muzeum Lubelskie. W jego zbiorach można zobaczyć m.in. obraz Jana Matejki “Unia Lubelska”. Współcześnie miasto słynie z Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, potocznie znanym jako KUL. Tym samym miasto z wiekową historią jest wiecznie młode i tętniące życiem, co objawia się w jego bogatej ofercie kulturalnej. Ciekawostka jest, że to właśnie z Lublina wywodzą się tak kultowe polskie zespoły jak Budka Suflera czy Bajm.

Pociągiem do Lublina

Lublin jest prawdziwym węzłem kolejowym łączącym najważniejsze polskie miasta ze wschodnimi sąsiadami. Przebiega tędy m.in. linia łącząca Warszawę z Kijowem. Z Lublina dojedziemy także bezpośrednim pociągiem do Berlina oraz Odessy, a także takich miast w Polsce jak Kraków, Warszawa, Kielce, Radom czy Zamość.

Bilet na pociąg do Lublina

Rozkład jazdy PKP, rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje Lublina:
  • Zamek Lubelski
  • Brama Grodzka
  • Rynek
  • Muzeum Wsi Lubelskiej
  • Archikatedra Lubelska
  • Dworek Wincentego Pola
Dworce kolejowe Lublina:

Zobacz szybkie pociągi europejskie