Jekaterynburg – bilety na pociąg

Leżące na pograniczu europejskiej i azjatyckiej części Rosji miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Linie kolejowe zbiegające się w Jekaterynburgu obsługiwane są przez Jekaterynburski Dworzec Pasażerski. Przebiega przez niego m.in. trasa Kolei Transsyberyjskiej. Jekaterynburg posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z m.in.  Moskwą, Samarą i KazaniemZe względu na duże odległości między miastami i regionami Rosji oraz niskie ceny biletów kolejowych, pociąg należy do najpopularniejszych sposobów przemieszczania się po kraju. Zachęcamy do skorzystania z Internetowego rozkładu jazdy, sprawdzenia oferty przejazdów pociągów w Rosji oraz wyboru najlepszego połączenia dla siebie.

Co warto zobaczyć w Jekaterynburgu?

Jekaterynburg - bilety na pociągMiasto położone pod stokami Uralu na granicy Europy i Azji. Czwarte pod względem ludności miasto Rosji, posiadające metro i międzynarodowy port lotniczy. Jest ważnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalno-naukowym kraju. Mieści się tu m.in. Uralski Uniwersytet Federalny i instytuty badawcze jak Uralski Oddział Rosyjskiej Akademii Nauk. Miasto zostało założone przez Piotra Wielkiego na rzecz jego żony Katarzyny, skąd nazwa Jekaterynburg. W XVIII/XIX wieku ze względu na surowce uralskie stało się ważnym miejscem na szlaku handlowym zachód – wschód. Z tego „złotego okresu” do dziś zachowało się wiele kupieckich kamieniczek ciągle obecnych w architekturze miasta. W Jekaterynburgu znajduje się ponad 60 różnych muzeów, m.in. muzeum geologiczne, w którym można kupić unikatową biżuterię z kamienia Ural. Miasto znane jest także z licznych teatrów i oper, jak np. Jekaterynburska Państwowa Opera i Balet. W Jekaterynburgu działa również wiele klubów sportowych jak np. Dinamo Swierdłowsk czy Urał Jekaterynburg – kluby piłkarskie. Posiadające rozbudowaną infrastrukturę sportową miasto było miastem-gospodarzem Mundialu 2018. Mecze zostały rozegrane na Stadionie Centralnym.

Pociąg do Jekaterynburga

Leżące na pograniczu europejskiej i azjatyckiej części Rosji miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Linie kolejowe zbiegające się w Jekaterynburgu obsługiwane są przez Jekaterynburski Dworzec Pasażerski. Przebiega przez niego m.in. trasa Kolei Transsyberyjskiej.

Rezerwacja biletu na pociąg do Jekaterynburga

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Jekaterynburgu:
  • Wielki Zlatoust
  • Cerkiew na Krwi
  • Jekaterynburski Cyrk
  • Ogród Zoologiczny
  • Swierdłowski Obwodowe Muzeum Krajoznawcze
Dworce kolejowe w Jekaterynburgu:

Zobacz szybkie pociągi europejskie