Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Pociąg do BiałegostokuPierwsze wzmianki o Białymstoku pochodzą z XV wieku, kiedy to w powstała tu pierwsza osada oraz rozpoczął się napływ ludności. Ze względu na swoje położenie geograficzne i bliskie sąsiedztwo Białorusi, Litwy i Rosji, Białystok był miastem gdzie historycznie współżyła ze sobą zróżnicowana etnicznie ludność. Społeczność Białegostoku różniła się kulturą oraz wyznaniem, czego świadectwo jest nadal widoczne w architekturze Białegostoku. Znajdziemy tu zarówno Stary Kościół Farny, Sobór Św. Mikołaja Cudotwórcy, jak i Cerkiew Wszystkich Świętych – budynki o dużej wartości zabytkowej, reprezentujące historię miasta i jego mieszkańców. Do największych atrakcji turystycznych miasta należy Pałac Branickich, nazywany również “Polskim Wersalem”. Swoją nieoficjalną nazwę zawdzięcza imponującej, klasycystycznej architekturze oraz przylegającym do pałacu ogrodzie w stylu francuskim. Jest to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce z XVII wieku. W bliskim sąsiedztwie Pałacu znajdują się Białostockie Planty, rozległa, zielona oaza położona w centrum miasta. Romantyczne, kręte alejki zachęcają do odbywania spacerów i odpoczynku. Sercem Białegostoku jest Rynek Kościuszki z późnobarokowym Ratuszem,. Niegdyś mieściły się tu kramy handlowe, a dziś znajduje się Muzeum Podlaskie przybliżające wiedzę na temat historii regionu. Będąc na rynku warto spróbować lokalnej kuchni, w którejś z licznych knajpek oferujących regionalne specjały. Współcześnie Białystok jako stolica województwa Podlaskiego stanowi ekonomiczne, gospodarcze i naukowe centrum regionu, tworząc wraz z przyległymi gminami aglomerację białostocką.

Pociągiem do Białegostoku

Białystok jako jedno z najbardziej wysuniętych na wschód dużych miast Polski stanowi bramę, przez którą przechodzą połączenia kolejowe ze wschodu m.in. z Białorusi i Rosji. Przebiega tędy międzynarodowa linia kolejowa Warszawa – Wilno – Petersburg oraz Kraków – Grodno. Tradycja tych  połączeń kolejowych sięga XIX wieku oraz zaborów, kiedy to powstała linia łącząca Warszawę z Petersburgiem. Również z tego okresu pochodzi klasycystyczny dworzec, który według rankingu Gazety Wyborczej uważany jest za najpiękniejszy dworzec kolejowy w Polsce. Do Białegostoku dojedziemy pociągami PKP Intercity m.in. z Warszawy, Katowic, Olsztyna, Szczecina i Trójmiasta.

Bilet na pociąg do Białegostoku

Rozkład jazdy PKP, rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Białymstoku:
  • Pałac Branickich
  • Rynek Kościuszki
  • Ratusz
  • Muzeum Podlaskie
  • Białostockie Planty
  • Cerkiew Wszystkich Świętych
  • Stary Kościół Farny
Dworce kolejowe w Białymstoku

Zobacz szybkie pociągi europejskie