Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Dijon - bilety na pociągDijon to francuskie miasto i stolica Burgundii, położone nad kanałem burgundzkim. Przez miasteczko przepływają dwie rzeki: Suzon i Ouche. Jednym ze znaczących zabytków jest XV-wieczny Pałac Książąt Burgundii, który mieści się w samym sercu miasta. Często jest nazywany Pałacem Stanów. Współcześnie pełni funkcje ratusza miejskiego oraz mieści się w nim Muzeum Sztuk Pięknych. Z pałacowej wieży, które mierzy 45 metrów można podziwiać malowniczą panoramę całego starego miasta. W Dijon funkcjonują liczne, ciekawe muzea, które prezentują historię i sztukę. W pierwszej kolejności warto zajrzeć do Muzeum Historii Naturalnej, przy którym usytuowany jest Ogród Arquebuse (Jardin botanique de la Arquebuse). Dijon to również znaczący ośrodek naukowy, z filią Paryskiego Instytutu Nauk Politycznych, szkołą handlową i artystyczną oraz Konserwatorium, a także Uniwersytetem Burgundzkim. Na świecie miasto słynie z produkcji musztardy oraz z targów gastronomicznych, w trakcie których można skorzystać z licznych degustacji. W 1994 roku Polska pełniła rolę gościa honorowego – co roku wybierany jest inny kraj, któremu przypadł ten zaszczyt.

Pociągiem do Dijon

W Dijon znajdują się dwa dworce kolejowe: Gare de Dijon-Ville i Gare de Dijon-Porte-Neuve. Ten drugi należy do SNCF. Obsługują połączenia krajowe do wielu miast we Francji np.: Paryża, Marsylii czy Lyonu, jak również połączenia międzynarodowe m.in.: do Hiszpanii czy Szwajcarii.

Rezerwacja biletu na pociąg do Dijon

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Dijon:
  • Pałac Książąt Burgundzkich
  • Brama Wilhelma
  • Studnia Mojżesza
  • Maison Milliere
  • Katedra Saint-Benigne
  • Kościół św. Michała
  • Kościół Marii Panny
Dworce kolejowe w Dijon:

Zobacz szybkie pociągi europejskie