Neapol – bilety na pociąg

Dworzec Napoli Centrale to główna stacja w mieście i jeden z największych dworców kolejowych w kraju. Obsługuje liczne połączenia kolejowe – krajowe i międzynarodowe, w tym także połączenia włoskich kolei dużych prędkości Frecciarossa, Frecciargneto oraz Frecciabianca osiągających prędkość nawet do 300 km/h. Warto pamiętać, że kupując bilet kolejowy na pociąg we Włoszech, należy zrobić to z możliwie jak największym wyprzedzeniem, gdyż znacząco wpływa to na cenę biletu. Podróżowanie pociągiem po Włoszech daje możliwość zwiedzenia kraju w komfortowy i niedrogi sposób.  Dlatego zachęcamy do skorzystania z Internetowego rozkładu jazdy, sprawdzenia oferty przejazdów pociągów we Włoszech oraz wyboru najlepszego połączenia dla siebie.

Co warto zobaczyć w Neapolu?

Neapol - bilety na pociąg„Zobaczyć Neapol i umrzeć”. Tak pierwotnie brzmiało to słynne powiedzenie. Neapol to włoskie miasto leżące u stóp wulkanu, nad Zatoką Neapolitańską. Każdego roku odwiedzane jest przez tłumy turystów. W panoramę miasta wpisany jest Wezuwiusz. Najbardziej znany wulkan w Europie, który ostatni raz był aktywny w 1944 roku. Na jego szczycie znajduje się obserwatorium. Pochodzące z 1841 roku jest najstarszym na świecie. Markowym daniem kuchni neapolitańskiej jest niezaprzeczalnie pizza napoletana. Powstała w 1889 roku. Podstawowymi składnikami są niezmiennie pomidory, mozzarella i bazylia, które symbolizują narodowe barwy Włoch. Ciekawostką jest, że w 1832 roku powstał tutaj pierwszy w Europie kontynentalnej wiszący most Garigliano, zaś siedem lat później po raz pierwszy w kraju użyto lampionów gazowych do oświetlenia ulic. Ze względu na przepiękne zabytkowe budowle starówka miasta została wpisana na listę UNESCO. Nigdzie indziej nie znajdziemy Narodowego Muzeum Archeologicznego, w którego wnętrzach zachowane są bezcenne znaleziska z Pompejów i Herkulanum. Były to miasta zasypane wulkanicznym popiołem. Z pobliskiego portu odwiedzający miasto mogą dostać się w kierunku dwóch wysp Zatoki Neapolitańskiej – Ischia i Capri. Kilka kroków od portu promowego mieści się port rybacki, gdzie jest mnóstwo stoisk oferujących świeże owoce morza.

Pociągiem do Neapolu

Napoli Centrale to główna stacja w mieście i jeden z największych dworców kolejowych w kraju. Obsługuje liczne połączenia kolejowe – krajowe i międzynarodowe, w tym także połączenia włoskich kolei dużych prędkości.

Bilet na pociąg do Neapolu

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Neapolu:
  • Castello l'Uovo
  • Castel Nuovo
  • Museo di Capodimonte
  • Pałac Królewski
  • Galeria Umberto I
  • Muzeum Archeologiczne
  • Pompeje
  • Wezuwiusz
Dworce kolejowe w Neapolu:

Zobacz szybkie pociągi europejskie