Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Dortmund - bilety na pociągDortmund jest położone w zachodniej części Niemiec w Zagłębiu Ruhry. Miasto to ważne centrum przemysłowe i handlowe. Ze względu na ten fakt, w Dortmundzie organizowanych jest wiele wydarzeń biznesowych m.in. wrześniowe Targi Tytoniowe, jak również największe targi myśliwych i wędkarzy – Jagd und Hund. „Zakochanych” w mocnych brzmieniach miasto zaprasza na ogromny, międzynarodowy festiwal muzyki elektronicznej – Mayday. We współpracy z Kolonią, w mieście odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmów Kobiecych. Na terenie miasta mieści się wiele muzeów oraz galerii. Najczęściej odwiedzanym miejscem jest Muzeum Samochodów Zabytkowych. W jego wnętrzu można zobaczyć historyczne modele znanych niemieckich marek – perełkami są tutaj eksponaty sprzed kilkudziesięciu lat takich samochodów jak: ferrari czy jaguar. Mimo swojego przemysłowego akcentu można tutaj znaleźć liczne parki, które tworzone są w dawnych pogórniczych hałdach. W mieście ma swoją siedzibę popularny niemiecki klub piłkarski Borussia Dortmund. Charakterystycznym symbolem miasta jest – Dortmunder U, z którego można podziwiać panoramę miasta. W środku budynku znajduje się leżakowania piwa oraz fermentownia.

Pociągiem do Dortmundu

Głównym dworcem kolejowym w mieście jest Dortmund Hauptbahnhof. Obsługuje liczne połączenia kolejowe. W Dortmundu można dostać się do najważniejszych miast w Niemczech. Pociągami Deutsche Bahn dojedziemy do miasta z Krakowa, Wrocławia czy Poznania.

Rezerwacja biletu na pociąg do Dortmundu

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino, Deutsche Bahn i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Dortmundzie:
  • Haus Westhausen
  • Stara Synagoga
  • Muzeum Adler Turm
  • Muzeum niemieckiej piłki nożnej
  • Muzeum Kultury i Sztuki
  • Teatr Miejski
  • Ogrody botaniczne i zoologiczne
  • Westfalenpark
Dworce kolejowe w Dortmundzie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie