Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Drezno - położone nad rzeką Łabą, miasto we wschodnich Niemczech - jest dużym ośrodkiem turystycznym, inaczej nazywanym „Florencją Północy”. Jest odwiedzane co roku przez prawie 10 milionów turystów. Drezno to miasto wielu zabytków, a najbardziej znamienity to Dresdner Schloss - zamek rezydencyjny wybudowany 800 lat temu, który jest uzewnętrznieniem saksońskiej kultury i architektury. W 2004 roku miasto zostało wpisane na listę zabytków UNESCO. Może poszczycić się imponującą ilością instytucji kulturalnych: 37 muzeów oraz ponad 40 galerii. W Dreźnie siedzibę ma 37 teatrów, wśród nich dominuje Opera Sempera. Odbywa się tutaj wiele imprez, festiwali filmowych, muzycznych między innymi: Międzynarodowy Tydzień Tańca, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Medialnej CYNETart, Drezdeńskie Dni Muzyki Współczesnej. To tylko niektóre z nich. Ciekawostką jest, że w Dreźnie znajduje się Pfunds Molkerei – sklep z nabiałem, który w 1997 roku został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Niestety robienie zdjęć w jego wnętrzu jest niemożliwe, koniecznie trzeba to zobaczyć na własne oczy. W mieście znajduje się również fabryka samochodów Volkswagen. Z promenady spacerowo-widokowej (Tarasy Brühla) można podziwiać przepiękny widok na całe miasto i rzekę.

Pociągiem do Drezna

Główny dworzec kolejowy w mieście (Dresden Hauptbahnhof) jest zarazem jednym z największych w Niemczech. Obsługuje połączenia krajowe m.in.: do Berlina, Lipska, Frankfurtu, Hamburga i Kolonii, jak również połączenia międzynarodowe do Budapesztu, Wrocławia, Pragi i Bratysławy. Bilety kolejowe na te połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.


Najpopularniejsze atrakcje w Dreźnie:
  • Zamek Pillnitz
  • Frauenkirche
  • Zwinger
  • Pałac Moritzburg
  • Muzeum Kraszewskiego
  • Hofkirche
  • Opera Sempera
Dworce kolejowe w Dreźnie:

Sprawdź gdzie jeszcze możesz pojechać pociągiem po Europie

Zobacz szybkie pociągi europejskie