Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Zakopane - bilety na pociągStolica Tatr, skalne Podhale, kolebka narciarstwa w Polsce czy festiwal kiczu i tandety na Krupówkach…na Zakopane można mówić różnie. Jedno jest pewne to właśnie tu ściągają Polacy oraz zagraniczni turyści w poszukiwaniu zapierających dech w piersiach widoków oraz kontaktu z unikatowym w skali świata folklorem góralskim. Atrakcyjne położenie miasta sprawia, że jest otoczone dolinami przez które przechodzą liczne szlaki prowadzące w wyższe partie Tatr. Ich mnogość i różnorodność sprawia, że znajdą tu coś dla siebie zarówno amatorzy wspinaczki górskiej jak i turyści ceniący rekreację i spokojne spacery z pięknymi widokami w rolach głównych. Samo miasto również ma dużo do zaoferowania, znajdziemy tu m.in. prawdziwe perełki drewnianej architektury młodopolskiej, (zaprojektowane przez samego Witkiewicza) jak Willa Koliba, Ornak czy Dom pod Jedlami. To właśnie te obiekty, dały początek stylowi zakopiańskiemu, który do dziś widoczny jest w architekturze współczesnych karczm i zajazdów, kuszących współcześnie turystów znakomitym, regionalnym menu i góralską muzyką na żywo. Podhale słynie również z doskonałej jakości kożuchów, skór, wyrobów drewnianych oraz podhalańskich serów, w tym znanego na cały świat oscypka. Wszystkie te produkty można nabyć w atrakcyjnych cenach pod dolną stacją kolejki na Gubałówkę. A jeśli zdecydujemy się wejść lub wjechać na górę dostaniemy gratis…. największy skarb Zakopanego, czyli panoramę pasm Tatr Wysokich i Zachodnich.

Pociągiem do Zakopanego

Tradycja połączeń kolejowych do Zakopanego sięga końca XIX wieku, kiedy to miasto zostało odkryte jako górski kurort. Współcześnie nadal cieszy się popularnością wśród turystów i posiada połączenia kolejowe do Krakowa, Warszawy, Katowic, Gdyni i Szczecina.

Bilet na pociąg do Zakopanego

Bilety kolejowe online na te połączenia oraz rozkłady jazdy pociągów PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Zakopanem:
  • Kolejka na Kasprowy Wierch
  • Gubałówka
  • Willa pod Jedlami
  • Koliba
  • Cmentarz na Pękowym Brzysku
  • Muzeum Tatrzańskie
  • Krupówki
Dworce kolejowe w Zakopanem:

Zobacz szybkie pociągi europejskie