Grodno – bilety na pociąg

Dworzec Grodno obsługuje liczne połączenia krajowe z najważniejszymi miastami Białorusi m.in. Mińskiem oraz połączenia międzynarodowe do Polski, Litwy, Łotwy i Rosji. Z Grodna można dojechać pociągiem Intercity do Białegostoku oraz do Moskwy i Petarsburga. Przejazd  pociągiem przez granicę pociągiem pozwoli zaoszczędzić wiele godzin spędzonych w kolejce do granicznej kontroli samochodowej. Podróż pociągiem zapewni ponadto większy komfort, możliwość odpoczynku oraz zjedzenia posiłku. Dlatego zachęcamy do skorzystania z Internetowego rozkładu jazdy, sprawdzenia oferty przejazdów pociągów na Białorusi oraz wyboru najlepszego połączenia dla siebie.

Co warto zobaczyć w Grodnie?

Miasto o bardzo ciekawej i burzliwej historii przez wieki było obiektem rywalizacji Litwinów, Krzyżaków, Tatarów oraz Polaków, aby w końcu stać się częścią Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz miejscem ostatniego sejmu w jej dziejach, gdzie król Stanisław August Poniatowski zrzekł się korony na rzecz carycy Katarzyny. W trakcie II wojny światowej Grodno zostało oderwane od Polski przez wojska radzieckie, a współcześnie jest jednym z większych miast Białorusi i stanowi popularne miejsce wyjazdów turystycznych Polaków, ciekawych polskiej przeszłości miasta namacalnej m.in. w Zamku czy Pałacu Sapiehów oraz śladów wybitnych pisarzy związanych niegdyś z Grodnem jak Adam Mickiewicz, Eliza Orzeszkowa czy Zofia Nałkowska. Polskim akcentem jest również bazylika św. Franciszka Ksawerego, gdzie nabożeństwa do dzisiaj odprawiane w języku polskim. Innym ciekawym obiektem sakralnym jest główna cerkiew Grodna, wzniesiona w 1907 roku na cześć poległych żołnierzy rosyjskich, podczas wojny polsko-japońskiej. Innym ważnym symbolem miasta jest Wielka Synagoga, będąca śladem kultury żydowskiej. Budynek został odrestaurowany, a we wnętrzu znajduje się współcześnie muzeum. Wszystkie te zabytki są dowodem na pokojowe współżycie różnych narodów ze sobą oraz ciekawy kulturowy tygiel, który wykształcił się w Grodnie i który mimo reżimu komunistycznego i zmian, które przyniósł ze sobą, nadal widoczny jest w tkance miasta.

Pociągiem do Grodna

Mińsk Osobowy to największy dworzec kolejowy w mieście i w kraju. Obsługuje liczne połączenia krajowe z najważniejszymi miastami Białorusi oraz połączenia międzynarodowe do Polski, Litwy, Łotwy i Rosji.

Bilet na pociąg do Grodna

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Grodnie:
  • Stary Zamek
  • Wielka Synagoga
  • Apteka jezuicka
  • Dom Elizy Orzeszkowej
  • Pałac Sapiehów
  • Cmentarz Farny w Grodnie
  • Bazylika św. Franciszka Ksawerego
Dworce kolejowe w Grodnie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie