Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Budapeszt - bilety na pociągPołożona nad Dunajem stolica Węgier, zaliczona jest do grona najpiękniejszych miast świata. Miasto w naturalny sposób podzielone jest na dwie części. Buda jest pagórkowatym, zielonym terenem, którego najważniejszym miejscem jest bez wątpienia Zamek Królewski, sięgający historią XIII wieku. Z jego murów roztacza się wspaniała perspektywa całego miasta, tym na położony nad Dunajem Parlament, do złudzenia przypominający ten londyński. W mieście odnajdziemy więcej takich cytatów architektonicznych, szczególnie w znajdującym się po drugiej stronie rzeki Peszcie, nizinnym terenie gdzie znajduje się serce miasta. Ma to związek z tym, że Węgry jako część Królestwa Habsburgów były podatne na wpływy Widnia, a ulubionym stylem monarchii Habsburskiej był właśnie neogotyk. Ciekawostką jest, że w Budapeszcie znajduje się drugie na świecie metro, powstałe w 1896 roku, pozwalające się przemieszczać po całym mieście. Na pewno warto zobaczyć, położony w parku miejskim Zamek Vajdahunyad, architektoniczną kompilacje najważniejszych budynków historycznych Węgier oraz odwiedzić Wyspę św. Małgorzaty – zieloną oazę na środku Dunaju, gdzie można skorzystać z dobrodziejstw bardzo popularnych w Budapeszcie term.

Pociągiem do Budapesztu

Budapeszt jest świetnie skomunikowany z sąsiednimi krajami, w tym z Polską. Na dworzec Keleti dojedziemy pociągiem m.in. z Wiednia, Warszawy oraz Krakowa. Natomiast dworzec Nyugati obsługuje połączenia z Bratysławą. Pociągi jeżdżą z dużą częstotliwością, a centralna lokalizacja dworców sprawia, że są świetnym punktem wypadowym do zwiedzania Budapesztu. 

Bilet na pociąg do Budapesztu

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

 

Najpopularniejsze atrakcje w Budapeszcie:
  • Parlament w Budapeszcie
  • Wzgórze Zamkowe
  • Góra Gellerta
  • Baszta Rybacka
  • Most Łańcuchowy Szechenyego
  • Plac Bohaterów
  • Węgierskie Muzeum Narodowe
Dworce kolejowe w Budapeszcie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie