Ostrawa – bilety na pociąg

W Ostrawie znajduje się pięć dworców kolejowych. Najważniejszy to Dworzec Główny Ostrava-Svinov. Obsługuje on połączenia regionalne i dalekobieżne.  Podróż komfortowym i szybkim pociągiem Pendolino z Ostrawy do Pragi zajmuje 3 godziny. Ze względu na niewielkie odległości między miastami podróż pociągiem w Czechach należy do szybkich i naprawdę przyjemnych. Jest to jeden z tańszych sposobów transportu, popularny zarówno wśród mieszkańców Czech, jak i turystów.  Podróż pociągiem zapewnia komfort, możliwość odpoczynku oraz zwiedzania więcej niż jednego miasta. Dlatego zachęcamy do skorzystania z Internetowego rozkładu jazdy, sprawdzenia oferty przejazdów pociągów w Czechach oraz wyboru najlepszego połączenia dla siebie.

Co warto zobaczyć w Ostrawie?

Ostrawa - bilety na pociągOstrawa jest trzecim co do wielkości miastem w Czechach, położona w pobliżu Beskidów. To miejscowość tętniąca życiem kulturalnym i rozrywkowym. Można powiedzieć, że Ostrawa staje się centrum handlowym i uniwersyteckim w kraju. Zamek w Śląskiej Ostrawie i Muzeum Górnictwa to zabytki, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeden z najstarszych obiektów w mieście to XVI-wieczny Stary Ratusz, w którym obecnie mieści się Ostrawskie Muzeum. Można zobaczyć tam – nazywaną Lądecką Wenus – figurkę, która pochodzi sprzed 20 tysięcy lat. W górniczej części Ostrawy znajduje się Muzeum Górnictwa oraz kopalnia Anselm, która jest otwarta dla turystów. Czechy słyną z browaru. Miasto oferuje zwiedzającym degustację lokalnego piwa podczas wizyty w muzeum browarnictwa. Z wieży, która jest częścią nowego ratusza roztacza się przepiękna panorama na miasto oraz Beskidy. W mieście przez cały rok organizowane są liczne imprezy kulturalne, festiwale, spektakle. Jednym z popularnych festiwali muzycznych, który odbywa się corocznie na terenie miasta, jest Colours of Ostrava.

Pociąg do Ostrawy

W mieście znajduje się pięć dworców kolejowych. Najważniejszy to dworzec główny Ostrava-Svinov. Obsługuje on połączenia regionalne i dalekobieżne. Z Ostrawy dostaniemy się do Pragi komfortowymi i szybkimi pociągami Pendolino w przeciągu 3 godzin.

Bilet na pociąg do Ostrawy

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Ostrawie:
  • Rynek (Plac Masaryka)
  • Stary Ratusz
  • Dom Mikeska
  • Czeski Dom Narodowy
  • Dom Polski
  • Kościół parafialny św. Wacława
  • Katedra Boskiego Zbawiciela
  • Teatr Antonina Dvoraka
Dworce kolejowe w Ostrawie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie