Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Nicea - bilety na pociągNicea jest jednym z najstarszych i najbardziej urokliwych miast Francji. Na walorach Nicei poznali się już starożytni Grecy, którzy w 350 roku p.n.e. założy miasto Nikaia. Współcześnie Nicea uznawana jest za stolicę turystyczną Lazurowego Wybrzeża. Słynie z pięknych plaż i klasycznej, niskiej zabudowy. Przyciąga co roku turystów bogatą ofertą miejsc noclegowych oraz obiektów rozrywkowych w których króluje życie nocne, koncentrujące się przede wszystkim przy Promenade des Anglais wysadzanym palmami, prowadzonym wzdłuż wybrzeża bulwarze. W tym regionie Francji słońce króluje przez większość roku, warto więc się tu wybrać niezależnie od pory roku. Tym bardziej, że oprócz plażowania można tu zwiedzić wiele zabytków jak na przykład, otoczony przepięknymi starymi kamieniczkami, słynący z licznych fontann plac Massena, czy ruiny amfiteatru Palais du Senat z czasów rzymskich.

Pociągiem do Nicei

Budynek dworca kolejowego Nice-Ville pochodzi z XIX wieku i stanowi przedsmak zabytków, które czekają na turystów w Nicei. Jako stolica lazurowego wybrzeża Nicea jest doskonale skomunikowana z resztą kraju. Przyjeżdżają tu pociągi m.in. z Paryża, Awinion, Lyonu i Nicei. Nicea posiada także komunikację kolejową z Cannes i Monako. 

Rezerwacja biletu na pociąg do Nicei

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Nicei:
  • Promenada Anglików
  • Katedra Sainte-Réparate
  • Pałac Lascaris
  • Muzeum Sztuk Pięknych
  • Wzgórze Zamkowe
  • Wzgórze Mont Boron
  • Plac Massena
Dworce kolejowe w Nicei:

Zobacz szybkie pociągi europejskie