Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Lyon - bilety na pociągTworzy trzecią co do wielkości aglomerację we Francji (po Paryżu i Marsylii). Starówka jest pełna zabytków sięgających okresu gotyku. Na szczególną uwagę zasługują kamieniczki, które zachowały się do dziś w bardzo dobrym stanie. Krajobraz miasta urozmaicają budynki renesansowe, zdobione bogatą sztukaterią. Są usytuowane przy wąskich uliczkach i tworzą skomplikowany system tajemniczych przejść, schodków i prowadzących na wewnętrzne dziedzińce krętych korytarzy. Miło się tam zgubić na jedno popołudnie. Lyon ma wiele do zaoferowania również współcześnie, powstają tu nowoczesne budynki dzielnicy finansowej przy dworcu Part-Dieu. Zrewitalizowana została także poprzemysłowa dzielnica Confluence, która obok zabytkowej części miasta stała się miejscem często odwiedzanym przez turystów i designerów.

Pociągiem do Lyon

Główną stacją kolejową aglomeracji Lyonu jest Gare de Lyon-Part-Dieu. Jest to równocześnie końcowa stacja linii kolei dużych prędkości LGV Sud-Est łączących Lyon z Paryżem. Dworzec Gare de Lyon posiada bezpośrednie połączenia z innymi dużymi miastami Francji oraz Europy jak m.in. Bruksela, Strasburg, Genewa, Lille, Awinion, Nicea czy Maryslia. 

Rezerwacja biletu na pociąg do Lyon

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Lyonie:
  • Katedra św. Jana Chrzciciela
  • Wąskie korytarzyki Traboules
  • Dzielnica Croix-Russe
  • Wzgórze Fourviere
  • Kościół św. Ireny
Dworce kolejowe w Lyonie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie