Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Olsztyn rozkład PKPStolica oraz największe miasto województwa warmińsko-mazurskiego. Olsztyn co roku ściąga amatorów żeglarstwa oraz kontaktu z przyrodą. Rozległe zielone tereny oraz liczne jeziora sprawiają, że jest to atrakcyjny kierunek zarówno na weekendową eskapadę, jak i dłuższy pobyt. Obecność licznych zabytków z pewnością zachwyci każdego wielbiciela historii i architektury. Wizytówką Olsztyna jest gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej, sięgający swoją historią do połowy XIV wieku. Zamek zamieszkiwany był niegdyś przez…Mikołaja Kopernika! Do dziś w zamkowym muzeum można zobaczyć wiele pamiątek związanych ze słynnym astronomem, w tym własnoręcznie wykonaną przez niego tablicę astronomiczną. Dodatkowo w Muzeum Warmii i Mazur prezentowane są pamiątki i sztuka  regionu. Na Stare Miasto dostaniemy się przechodząc przez gotycką Wysoką Bramę, jedną z trzech średniowiecznych bram zachowanych do dziś. Podążając wybrukowaną ulicą dostaniemy się na otoczony zabytkowymi kamieniczkami rynek, w sercu którego znajduje się Stary Ratusz. Będąc w pobliżu warto zajrzeć na chwilę na stary Targ Rybny i obejrzeć unikatowe mozaiki w kształcie ryb znajdujące się na placu. Można tu również spróbować lokalnej, mazurskiej kuchni. Olsztyn ma również wiele do zaoferowania miłośnikom przyrody. Znajduje się tu największy w Europie kompleks leśny, znajdujący się w całości w granicach miasta. Rozległy, leśny teren położony w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta obfituje w liczne szlaki piesze oraz ścieżki rowerowe. W granicach Olsztyna znajduje się także 16 jezior, w tym największe z nich Ukiel. Przy jeziorze funkcjonuje nowoczesny kompleks turystyczno-sportowy oraz kąpielisko. Ze względu na dużą popularność wśród turystów Olsztyn w miesiącach letnich ma bogatą ofertę artystyczno-kulturalną. Odbywają się tu m.in. takie festiwale jak Olsztyńskie Lato Artystyczne, Olsztyn Green Festival czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.

Pociągiem do Olsztyna

Olsztyn posiada wiele stacji kolejowych rozproszonych po całym mieście. Największą z nich jest Dworzec Olsztyn Główny, który obsługuje połączenia kolejowe m.in. z Warszawą, Ełkiem i Poznaniem. Dworzec Olsztyn Główny znajduje się w pewnym oddaleniu od centrum miasta, z którym posiada połączenie tramwajowe. Pasażerowie podróżujący do Olsztyna turystycznie mogą również wysiąść na stacji Olsztyn Śródmieście.

Bilet na pociąg do Olsztyna

Rozkład jazdy PKP, rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Olsztynie
  • Zamek Kapituły Warmińskiej
  • Stare Miasto
  • Brama Wysoka
  • Targ Rybny
  • Jezioro Ukiel
Dworce kolejowe w Olsztynie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie