Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Awinion - bilety na pociągKojarzące się przede wszystkim z siedzibą papieską miasto, w XVI wieku cieszyło się sławą porównywalną z Londynem i Paryżem. Dziś jest ważnym centrum kulturalnym Prowansji oraz celem licznych wycieczek turystycznych. Do najważniejszych zabytków zaliczyć można wzniesiony w XVI w Pałac Papieski oraz najstarszy z zachowanych, średniowiecznych na świecie – Most d’Avignon o którym śpiewał Marek Grechuta. Avinion ma dużo do zaoferowania również współcześnie, są to m.in. imprezy kulturalne. Wśród nich, odbywający się od 1947 r. festiwal teatralny (Festival d’Avignon) czyli pokaz ulicznych sztuk teatralnych – od lekkich zabawnych komedii po dramaty. Atrakcje towarzyszące imprezie to artystyczny targ, na którym można kupić różne festiwalowe gadżety, książki oraz plakaty oraz pokazy filmów alternatywnych, mające miejsce bezpośrednio na ulicach miasta.

Pociągiem do Awinion

Najważniejszym dworcem kolejowym Awinionu jest położony kilka kilometrów od ścisłego centrum miasta dworzec Avignon TGV. Dworzec powstał w 2001 roku przy współudziale SNCF i należy do najnowocześniejszych dworców wybudowanych na liniach francuskiej kolei dużych prędkości TGV.  Dzięki szybkiej kolei Avignon posiada połączenia kolejowe z takimi miastami jak Marsylia, Lyon, Bruksela i Paryż oraz lotniskiem Paryż – Charles de Gaulle. W miesiącach letnich z Awinionu kursuje pociąg Eurostar do Londynu.

Rezerwacja biletu na pociąg do Awinion

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Awinion:
  • Pałac Papieski
  • Katedra Notre Dame des Doms
  • Mury obronne les Remparts
  • Most d’Avignon
Dworce kolejowe w Awinionie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie