Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Rzeszów - rozkład jazdy PKPRzeszów, stolica województwa podkarpackiego. Miasto dawniej było rezydencją magnaterii polskiej. Na terenie miasta usytuowane są liczne parki i tereny leśne – w tym rezerwat przyrody Lisia Góra powstały w 2003 roku – który leży nad utworzonym w 1973 roku Zbiornikiem Rzeszowskim. Wojewódzka stolica jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, przemysłowym. Dynamiczny rozwój miasta przyczynia się do powiększenia jego obszaru. Jako istotne centrum kulturalno-naukowe dysponuje długą listą instytucji kulturalnych: muzea, galerie, teatry, biblioteki czy filharmonia. W mieście organizowany jest festiwal, który zyskał charakter międzynarodowy – Carpathia Festiwal. W Rzeszowie w Hali Podpromie (jedna z największych w kraju) organizowane są różnorakie imprezy np.: mecze siatkówki (Liga Światowa), Targi Budowlane czy też Wystawa Gołębi Rasowych i Psów. Dużą ciekawostką jest fakt, że na terenie miasta, w samym centrum, mieści się Muzeum Dobranocek. Perełkami znajdującej się tam kolekcji są oryginalne lalki z takich bajek jak: „Miś Colargol”, „Miś Uszatek” czy też „Plastusiowy pamiętnik”.

Pociągiem do Rzeszowa

Dworzec kolejowy w Rzeszowie znajduje się centrum miasta. Obsługuje połączenia pociągami Pendolino, IC i TLK. Z miasta można dostać się bezpośrednio m.in. do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy, Gdańska czy Lwowa.

Bilet na pociąg do Rzeszowa

Rozkład jazdy pociągów, rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Rzeszowie:
  • Zamek
  • Letni Pałac Lubomirskich
  • Ratusz miejski
  • Podziemna Trasa Turystyczna
  • Aleja Pod Kasztanami
  • Budynek Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego
  • Kościół na Starym Mieście
  • Kościół w Śródmieściu
Dworce kolejowe w Rzeszowie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie