Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Eger - bilety na pociągŚredniowieczne miasteczko, znane z wód o leczniczych właściwościach, zabytków oraz licznych winiarni. Cieszy się dużą popularnością wśród turystów z Polski ze względu na baseny z wodami termicznymi znajdującymi się w parku w centrum miasta. Wśród atrakcji turystycznych Egeru, z pewnością można wymienić liczne zabytki, jak barokowy Kościół Minorytów, uważany za najpiękniejszy zabytek barokowy na Węgrzech oraz zamek króla Beli z XIII wieku, we wnętrzach którego znajduje się obecnie galeria obrazów i muzeum. Eger posiada długą i ciekawą historię, związaną z ekspansją turecką na tereny dzisiejszych Węgier. Świadectwem ponad stuletniego panowania Turków w tym miejscu, jest ponad 40 metrowy minaret, będący pozostałością po stojącym niegdyś w tym miejscu meczecie. Z wieży minaretu roztacza się wspaniały widok na miasto oraz okolice, a legenda głosi że da się na niego wjechać konno. Największa atrakcja Eger znajduje się jednak poza historycznym centrum miasta. To Dolina Pięknych Panien, żelazny punkt każdego pobytu w Eger, gdzie w naturalnych piwnicach dojrzewają najlepsze węgierskie wina takie jak Muscat czy czerwone Egri Bikaver, a wieczorami w tawernach rozbrzmiewają węgierskie czardasze.

Pociągiem do Eger

Dworzec kolejowy obsługuje dziennie 31 pociągów kursujących na linii Budapeszt – Eger zapewniając tym samym częste i wygodne połączenia ze stolicą Węgier. Do Budapesztu dojedziemy pociągiem z Polski, m.in. z Krakowa, Katowic czy Warszawy.

Bilet na pociąg do Eger

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Eger:
  • Baseny Termalne
  • Dolina Pięknych Panien
  • Zamek
  • Minaret
  • Kościół Minorytów
  • Bazylika w Egerze
Dworce kolejowe w Eger:

Zobacz szybkie pociągi europejskie