Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Brugia - bilety na pociągBrugia uznawana jest za najbardziej romantyczne z miast Belgii. Obecność liczny, przecinających miasto kanałów sprawia, że często nazywana jest Wenecją północy lub Wenecją flamandzką. Średniowiecznych kamienice, brukowane uliczki oraz kameralny charakter miasta z całą pewnością tworzą niepowtarzalną i sentymentalną atmosferę. Stare Miasto Brugii jest uznawane za jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miasteczek w Europie i w całości zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego stanowi plac Grate Mark, przy którym znajduje się słynna wieża Belfort. Warto wydać 10 euro, żeby zobaczyć panoramę Brugii, z tej ponad 80 metrowej budowli. Za najstarszą część miasta uznawana jest dzielnica Burg. To właśnie tutaj znajdują się najpiękniejsze budowle w Brugii, czyli bazylika Heilig Bloed Basiliek oraz średniowieczny ratusz Stadhuis. Wizyta w Brugii to również doskonała okazja, żeby spróbować belgijskich frytek, belgijskiego piwa, a także belgijskich czekoladek! Obecność licznych knajpek, pubów oraz pachnących czekoladziarni z pięknymi wystawami, na pewno usatysfakcjonuje każdego smakosza. Brugię możemy zwiedzać na kilka sposób. Spacer po całym mieście nie powinien zająć więcej niż 2-3 godziny, ale możemy też zdecydować się na łódkę! Miasto z perspektywy wody prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Amatorzy rowerów również znajdą coś dla siebie, gdyż podobnie jak w całej Holandii, jest to najpopularniejszy sposób poruszania się po mieście.

Pociągiem do Brugii

Głównym dworcem kolejowym w mieście jest Station Brugge, zlokalizowany zaledwie 15 minut piechotą od starego miasta. Stacja obsługuje m.in. połączenia kolejowe do Gandawy, Brukseli i Antwerpii. Ze względu na niewielkie odległości między miastami i nowoczesne składy, podróż pociągiem w Belgii należy do szybkich i naprawdę przyjemnych.

Bilet na pociąg do Brugii

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Brugii:
  • Heilig Bloed Basiliek
  • Great Mark
  • Muzeum Piwa
  • Ratusz Stadhuis
  • Wieża Belfort
Dworce kolejowe w Brugii:

Zobacz szybkie pociągi europejskie