Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Monachium - bilety na pociągPołożona nad rzeką Izarą stolica Bawarii oraz niekwestionowana stolica ekonomiczna Niemiec. To właśnie tu swoje siedziby mają tacy giganci jak BMW czy Siemens oraz odbywają się coroczne, bardzo prestiżowe targi wystawiennicze przyciągające biznesmenów z całego świata. Założone w XII wieku miasto posiada bogatą historię, której świadectwem są liczne zabytki zlokalizowane w historycznej części. Wśród nich z pewnością warto wymienić Frauenkirche z bliźniaczymi wieżami nakrytymi charakterystycznymi kopułami z miedzianej blachy oraz XIV wieczny zespół pałacowy Nymphenburg, posiadający imponującą liczbę 8 dziedzińców, będący niegdyś siedzibą rodu Wittelsbachów. Jednym z powodów dla których turyści odwiedzają Monachium jest również słynny festiwal piwa Oktoberfest. Festiwal odbywa się od ponad 200 lat i tym samym współcześnie stanowi połączenie nowoczesności i siły tradycji podkreślonej przez tradycyjne stroje kelnerek.

Pociągiem do Monachium

Pociągiem do Monachium możemy dojechać z Polski z przesiadką Berlinie. Pociągi do Berlina kursują codziennie m.in. z Warszawy, Poznania oraz Gdynii. Przesiadając się na bezpośredni pociąg z Berlina do Monachium, mamy do wyboru wiele połączeń w ciągu dnia. Największą stacją kolejową w Monachium jest München Hauptbahnhof. Zatrzymują się tam pociągi Deutsche Bahn łączące Monachium z innymi miastami Niemiec. 

Rezerwacja biletu na pociąg do Monachium

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino, Deutsche Bahn i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Monachium:
  • Stary Ratusz
  • Stary Ratusz
  • Alter Hof
  • Marienplatz
  • Rezydencja królewska
  • Pałac Nymphenburg
Dworce kolejowe w Monachium:

Zobacz szybkie pociągi europejskie