Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Rostów nad Donem - bilety na pociągMiasto nad rzeką Don, niedaleko jej ujścia do Morza Azowskiego. Ze względu na położenie często nazywane jest bramą Kaukazu. Jego korzenie sięgają XVIII wieku, kiedy to powstało jako komora celna i port. Następnie wybudowana została tu twierdza jako ochrona przed najazdami tureckimi. Obecnie Rostów nad Donem jest ponad milionową metropolią, ważnym ośrodkiem przemysłu maszynowego i elektrotechnicznego oraz siedzibą wielu przedsiębiorstw, m.in. Rostvertola – największego w Rosji producent śmigłowców. Miasto posiada także szerokie zaplecze naukowe. Znajdują się tu liczne szkoły wyższe, instytuty naukowe i badawcze oraz ewakuowany z Warszawy w 1915 roku Uniwersytet w Rostowie nad Donem uznawany za spadkobiercę Uniwersytetu Warszawskiego. Rostów nad Donem zamieszkiwany jest przez prawdziwy tygiel narodów i mniejszości etnicznych składający się z Rosjan, Ormian, Ukraińców, Azerów, Tatarów, Gruzinów i Koreańczyków żyjących obok siebie. Bliskość Morza Azowskiego sprawia, że miasto pełni ważna rolę handlową. Stanowi również dobry punkt wypadowy w kierunku Kaukazu. Do najciekawszych zabytków należy budynek Dumy Miasta, uderzający przykład rosyjskiego przepychu z końca XIX wieku.  Miasto było miastem-gospodarzem Mundialu 2018.

Pociągiem do Rostowa

Do Rosji dojedziemy bezpośrednim pociągiem przez Białoruś z Warszawy. Inną opcją jest połączenie przez Ukrainę, wymagające przesiadki we Lwowie lub Kijowie. Z Moskwy kursują dalekobieżne pociągi do wszystkich części kraju, w tym do Rostowa nad Donem. Rostów posiada dobrą komunikację kolejową z Wołgogradem oraz Soczi. 

Rezerwacja biletu na pociąg do Rostowa

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Rostowie nad Donem:
  • Synagoga Wojskowa
  • Duma Miejska
  • Świątynia Surb Knach
  • Katedra Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • Muzeum Przyjaźni Rosyjsko-Armeńskiej
  • Muzeum Inżynierii Kolejowej
Dworce kolejowe w Rostowie nad Donem:

Zobacz szybkie pociągi europejskie