Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Malaga - bilety na pociągMalaga to portowe miasto, położone między Morzem Śródziemnym a Górami Betyckimi, w południowej Hiszpanii. To ważny port rybacki w kraju. Współcześnie to jeden z popularnych ośrodków turystycznych Costa del Sol. To najcieplejszy region Hiszpanii, ponieważ słońce świeci tutaj przez 300 dni w roku. Łączna długość plaż na wybrzeżu Costa del Sol wynosi około 15 kilometrów. Rokrocznie miasto odwiedzane jest przez tłumy turystów. Obecnie w Maladze znajduje się wiele zabytkowych obiektów, m.in. ruiny twierdzy Alcazaba, XIV-wieczny Zamek Gibralfaro oraz Kościół de los Martires z XIX wieku. Teatr Cervantes jest najważniejszym teatrem w mieście. Pierwsze kroki stawiał tutaj Antonio Banderas. W Maladze powstało również muzeum, urodzonego w tym mieście artysty, Pabla Picassa. Podziwiać w nim można wiele jego prac. Drugim atrakcyjnym miejscem jest Muzeum Archeologiczne. W jego wnętrzu znajdują się ważne, archeologiczne zbiory. Ciekawostką jest, że w mieście znajduje się duża ilość szkółek nauki gry w golfa. Zimą w Maladze organizowane są liczne koncerty na świeżym powietrzu. Odbywają się w każdą niedzielę.

Pociągiem do Malagi

Głównym dworcem w mieście jest Malaga-Maria Zambrano. Obsługuje wiele połączeń kolejowych. Najważniejsze z nich to połączenia kolei dużych prędkości AVE na trasie Malaga – Madryt, Malaga – Kordoba – Sewilla. Z miasta również można dostać się do Barcelony oraz Bilbao.

Rezerwacja biletu na pociąg do Malagi

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Maladze:
  • Alcazaba – ruiny twierdzy
  • Zamek Gibralfaro
  • Katedra
  • Muzeum Sztuk Pięknych
  • Teatr Rzymski
  • Kościół S. Bartolome
  • Kościół Nuestra Senora de la Victoria
  • Pałac Biskupi
Dworce kolejowe w Maladze:

Zobacz szybkie pociągi europejskie