Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Innsbruck - bilety na pociągStolica Tyrolu! To właśnie tu narodził się ten barwny austriacki folklor i kultura. Pierwsze zapiski dotyczące miasta pochodzą z końca XII wieku i opisują je jako miejsce postojowe na drodze handlowej łączącej Włochy z północą Europy. Dzięki temu położeniu Innsbruck otrzymał już 1239 roku prawa miejskie, a 200 lat później stało się stolicą Tyrolu, aby w końcu stać się siedzibą dworu cesarskiego. To właśnie z tego okresu pochodzą zamki Hofburg i i Ambras, będące największą atrakcją turystyczną regionu. Średniowieczny rodowód miasta jest obecny w jego układzie urbanistyczny. Jego serce stanowi stare miasto, uznawane za najlepiej zachowaną starówkę w Austrii. Symbolem Innsbrucka jest Złoty Dach (Goldenes Dachl), zdobiący wykusz kamienicy na przy rynku i upamiętniający ślub cesarza Maximiliana I z księżniczką Bianką Marią Sforzą. Jest to niewątpliwie jeden z najładniejszych budynków w Innsbrucku, który współcześnie mieści muzeum historyczne. Do obowiązkowych pozycji podczas zwiedzania Innsbrucka należy wejście na wieże miejską (Stadtturm), z której codziennie rozbrzmiewa hejnał miasta. Z murów wieży doskonale widać panoramę Innsbrucka oraz okolicy, co w tym przypadku oznacza malownicze pasma górskie. Współcześnie Innsbruck odgrywa znaczącą rolę gospodarczą oraz kulturalną. Posiada również spore zasługi na polu sportowym. Miasto było dwukrotnie organizatorem zimowych Igrzysk Olimpijskich, a także Mistrzostw Świata w Narciarstwem Klasycznym.

Pociągiem do Innsbrucka

Głównym dworcem kolejowym w mieście jest Innsbruck Hauptbahnhof, zlokalizowany na wschód od centrum miasta. Stacja obsługuje około 25 tys, pasażerów dziennie oraz posiada połączenia kolejowe do takich miast jak Wiedeń, Graz, Linz, Villach czy Salzburg. Z Innsbrucka kupimy również bilet na pociąg do Niemiec, m.in. do Monachium.

Bilet na pociąg do Innsbrucka

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Innsbrucku:
  • Goldenes Dachl
  • Zamek Hofburg
  • Zamek Ambras
  • Katedra Dworska
  • Wieża Miejska
  • Muzeum Tyrolskiej Sztuki Ludowej
Dworce kolejowe w Innsbrucku:

Zobacz szybkie pociągi europejskie