Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Berno - bilety na pociągJest to jedna z najciekawszych stolic europejskich, która mimo swojej stołecznej roli nie zatraciła uroku prowincjonalnego miasteczka. Prawdopodobnie zawdzięcza to ukształtowaniu terenu. Położone nad rzeką Aare miasto idealnie wkomponowało się w jej determinujące zwartą zabudowę zakole. O wyjątkowości Berna świadczy fakt, że całe Stare Miasto, stanowiące dzisiaj centrum stolicy, zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ciekawostką jest, że większość kamienic została odbudowana w 1405 roku po pożarze, który dotknął wówczas miasto i do dziś zachowała oryginalną formę. Popularną rozrywką mieszkańców Berna są letnie spływy w dół rzeki ,w kierunku parlamentu. Trzeba tu dodać, że Aare słynie z czystości swoich wód oraz górskiego charakteru. Berno to miasto związane z Einsteinem. Znany fizyk przebywając tu w latach 1903-1905 opracował rewolucyjną teorię względności. Dziś poświęconą mu ekspozycję można podziwiać w Muzeum Einsteina.

Pociągiem do Berna

Podróż pociągiem do Berna wymaga przesiadki w Berlinie oraz Bazylei, skąd dojedziemy do każdego większego miasta w Szwajcarii. Berno jest dobrze skomunikowane z Zurychem oraz Genewą. Szwajcarskie połączenia kolejowe słyną z punktualności z dużej częstotliwości przejazdów. 

Bilet na pociąg do Berna

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Bernie:
  • Berneńska katedra
  • Dom Alberta Einsteina
  • Niedźwiedzie Jamy
  • Bundeshaus
  • Wieża zegarowa
  • Muzeum Komunikacji
Dworce kolejowe w Bernie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie