Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Bellinzona - bilety na pociągBellinzona to włoskojęzyczna stolica kantonu Ticino. W panoramie tego szwajcarskiego miasta dominantą są trzy średniowieczne zamki, które zostały wpisane na listę UNESCO w 2000 roku. Z dziedzińca jednego z nich można podziwiać przepiękny widok na stare miasto i okolicę. Mowa tutaj o Castelgrande.We wnętrzu zamku znajduje się małe muzeum dokumentujące historię fortyfikacji Bellinzony jak również samego miasta. W czerwcu na zamku organizowane jest kino na wolnym powietrzu. Stolica kantonu Ticino ulokowana jest w strategicznym miejscu. Zbiegające się tutaj doliny tworzą niejako „bramę” do alpejskich przełęczy: Gottharda, San Bernardino i Lukmanier. Tradycyjnie w mieście, w każdą sobotę na Piazza Nosetto ma miejsce duży targ produktów lokalnych. W ciągu roku w Bellinzonie organizowanych jest mnóstwo imprez kulturalnych. Począwszy od Karnawału Rabadan Bellinzona (z paradą, ulicznymi występami i balem maskowym), skończywszy na Jarmarku bożonarodzeniowym, który ma miejsce na starówce. W czerwcu przez parę dni szwajcarskie miasteczko staje się bluesową stolicą kraju, a to wszystko za sprawą Festiwal Piazza Blues. Podczas festiwalu wystąpią międzynarodowe gwiazdy. Dla podróżujących do szwajcarskiej Bellinzony we wrześniu lub październiku miasto ma do zaoferowania festiwal winiarzy – PerBacco czy jarmark serowy – z produktami mleczarskimi, serami i winami.

Pociągiem do Bellinzony

Stazione di Bellinzona to dworzec kolejowy w szwajcarskiej stolicy kantonu Ticino położony w samym centrum miasta. Obsługuje liczne połączenia krajowe, międzynarodowe oraz połączenia szwajcarskich kolei panoramicznych – Ekspres Panoramiczny Gotarda.

Bilet na pociąg do Bellinzony

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Bellinzonie:
  • Castel Grande
  • Castello di Montebello
  • Castello di Sasso Corbaro
  • Villa dei Cedri
  • Starówka
  • Teatro Sociale
Dworce kolejowe w Bellinzonie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie