Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Montreux - bilety na pociągMontreux to słynny kurort i miasto w Szwajcarii. Usytuowane jest przy Jeziorze Genewskim, w centrum tzw. Riwiery Szwajcarskiej. Najwyższym szczytem w gminie jest góra Cape au Moine. Jej wysokość to 1941 m n.p.m. Otoczenie miasta – góry i jezioro – sprawia, że to idealne miejsce dla miłośników sportów – zarówno wodnych, jak również zimowych. Malowniczy widok można obserwować z promenady, która ciągnie się nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Bardzo ważną informacją jest to, że tutaj została podpisana tzw. Konwencja z Montreux z 1936 roku. Jej postanowienia obowiązują do czasów obecnych. Wśród miejscowych zabytków wyróżniającym się jest znany XIII-wieczny zamek Chillon. Okazały i majestatyczny, świetnie współgra z usytuowaniem. Został wniesiony na skalistej wyspie na Jeziorze Genewskim. Aktualnie we wnętrzu zamku mieści się muzeum. W szwajcarskiej kurorcie zachowało się również wiele pozostałości z Belle Epoque.W mieście organizowane są dwa duże festiwale, które odbywają się co roku. Są to: Festival de Jazz de Montreux i The Golden Rose Festival. Leszek Możdżer, jako pierwszy Polak, w 2012 roku został przewodniczącym jury konkursu pianistycznego organizowanego w ramach Festival de Jazz de Montreux. W mieście na głównym jego placu znajduje się pomnik legendarnego lidera zespołu Queen, Freddiego Mercurego.

Pociągiem do Montreux

Przez dworzec w Montreux przebiegają trasy pociągów panoramicznych. Jednym z nich jest Ekspres Złotej Przełęczy z Lucerny do Genewy. Kolejnym z nich jest też słynny Chocolate Train czyli czekoladowy pociąg.

Bilet na pociąg do Montreux

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Montreux:
  • Zamek Chillon
  • Port
  • Promenada
  • Pomnik Freddiego Mercurego
  • Montreux Casino
  • Pomnik Carlosa Santany
  • Queen Studio Experience
Dworce kolejowe w Montreux:

Zobacz szybkie pociągi europejskie