Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Gdynia - bilety na pociągWraz z Gdańskiem i Sopotem tworzy słynne nadmorskie Trójmiasto. Gdynia, założona w XVI wieku jako osada rybacka, zaczęła się dynamicznie rozwijać w okresie Wolnego Miasta Gdańsk, kiedy to powstał tu port zapewniający dostęp do morskich szlaków. Współcześnie znane z bogatego zaplecza turystycznego, pięknych plaż oraz zaplecza gospodarczego miasto, stanowi popularny cel wyjazdów turystycznych oraz biznesowych. Od kilku lat Gdynia związana jest z festiwalem Open’er, goszczącym gwiazdy oraz fanów muzyki z całego świata. W Gdyni od 1986 roku odbywa się Gdynia Film Festival, podczas którego najlepszym polskim filmom fabularnym przyznawane są prestiżowe nagrody – Złote Lwy. W Gdyni znajduje się również wiele instytucji kulturalnych, między innymi: Centrum Kultury w Gdyni, Teatr Miejski w Gdyni im. Witolda Gombrowicza, goszczący od 2006 roku Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port, a także Muzeum Emigracji, Muzeum Marynarki Wojennej oraz Muzeum Miasta Gdynia, obrazujące historię samej Gdyni jak i szerzej Pomorza. Gdynia to jednak przede wszystkim Bałtyk. Warto wypuścić się nieco dalej “w stronę morza”, korzystając ze słynnego mola w Gdyni Orłowo, skąd roztacza się piękny widok na Bałtyk oraz na nadbrzeże Trójmiasta z Klifem Orłowskim. Idealnym miejscem do spacerowania jest również Molo Południowe, przy którym zlokalizowane są okręty “ORP Błyskawica” oraz udostępniany do zwiedzania w ramach ekspozycji muzealnej okręt “Dar Pomorza”, a także Akwarium Gdyńskie, w którym można zobaczyć aż 215 gatunków fauny związanej z Bałtykiem!

Pociągiem do Gdyni

Najważniejszy dworzec w Gdyni oraz w Trójmieście to Gdynia Główna. Cechujący się jedną z największych przepustowości w skali kraju, został oznaczony przez PKP kategorią premium. Rozpoczyna tu i kończy swój bieg większość pociągów obsługujących najważniejsze połączenia z głębi kraju, jak na przykład pociągi z Warszawy, Krakowa, Poznania czy nawet Zakopanego. Nowoczesne składy szybkich pociągów nad morze, jak np. Pendolino, sprawiają że jest to popularny sposób podróżowania wśród turystów.

Bilet na pociąg do Gdyni

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online oraz rozkłady jazdy pociągów PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Gdyni:
  • Molo Orłowo
  • Muzeum Emigracji
  • Muzeum Marynarki Wojennej
  • Open’er Festival
  • Gdynia Film Festival
  • Dar Pomorza
  • ORP Błyskawica
  • Molo Południowe
  • Akwarium Gdyńskie
Dworce kolejowe w Gdyni:

Zobacz szybkie pociągi europejskie