Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Madryt - bilety na pociągStolica i centrum Hiszpanii. Znajdująca się na 600 m. n.p.m. jest najwyżej położoną stolicą Europy. Początki miasta sięgają czasów Maurów i IX wieku naszej ery. To wtedy wybudowana została pierwsza twierdza, w której miejscu znajduje się dziś słynny Palacio Real. Madryt znany jest również z licznych muzeów, należy do nich słynne Prado z dziełami Diego Velazqueza i Francisca Goi. Miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów dla których przygotowuje liczne zniżki jak na przykład Madrid Card Promociones – umożliwiająca darmowe przejazdy środkami miejskiej komunikacji czy wejścia do muzeów. Madryt słynie również z największej w Hiszpanii areny corridy – Las Ventas – mogącej pomieścić nawet 25 tys. widzów. To miasto żyjące fiestą, która odbywa się tu kilka razy do roku. Do najwązniejszych należą Fiesta de Dos de Mayo (2.05), San Isidro(15.05), La Paloma (15.08) i La Almudena (9.11). Warto zaplanować swój wyjazd tak, żeby móc je zobaczyć wołając „La viva Espania Ole!”.

Pociągiem do Madrytu

Madrid Atocha jest największym dworcem kolejowym w Hiszpanii. Na dworcu rozpoczynają oraz kończą swój bieg wszystkie linie krajowych kolei hiszpańskich RENFE oraz kolei dużych prędkości AVE. Dodatkowo zatrzymują się tu pociągi podmiejskie umożliwiające zwiedzanie okolic Madrytu. Dworzec znany jest również ze względu na wewnętrzną palmiarnie. Ten liczący ponad 4,000 m2 ogród botaniczny to prawdziwa atrakcja dla miłośników egzotyki. 

Rezerwacja biletu na pociąg do Madrytu

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Madrycie:
  • Muzeum Prado
  • Plaza Mayor
  • Pałac Królewski w Madrycie
  • Plac Puerta del Sol
  • Arena Las Ventas
  • Plac Hiszpański
Dworce kolejowe w Madrycie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie