Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Lugano - bilety na pociągLugano szwajcarskie miasteczko leżące w zatoce jeziora otoczone jest licznymi szczytami, z których roztaczają się wspaniałe widoki. Jest trzecim co do wielkości centrum finansowym w kraju. To największe miasto w regionie Ticino. Miasto, podzielone przez rzekę, jest pełne parków, ogrodów i plaż. Posiada swoją starówkę. Kluczowym zabytkiem jest katedra św. Wawrzyńca w stylu renesansowym. Została zbudowana w latach 1447 – 1522. W mieście nie brakuje również licznych muzeów, galerii i restauracji. Jednak główną atrakcją miasta jest jezioro o tej samej nazwie. Z dwóch najbliższych szczytów – Monte San Salvatore i Monte Bre – roztacza się piękny widok na miasto, jezioro i alpejskie panoramy. Przy miejskiej promenadzie, która usytuowana jest nad jeziorem znajdują się ogrody Belvedere Gardens. Oprócz kamelii i magnolii rosną tu także subtropikalne rośliny wśród których rozstawione są nowoczesne rzeźby. Atrakcją jako miasto oferuje dla turystów jest rejs statkiem po jeziorze. W przeciągu roku w Lugano organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych. Od kwietnia do czerwca odbywa się najważniejsza kulturalna impreza – Festiwal Lugano – poświęcony muzyce klasycznej. Natomiast w październiku ma miejsce kulinarne wydarzenie w mieście – Festa d’Autunno – z lokalnymi specjałami i winem.

Pociągiem do Lugano

Stazione di Lugano to główny dworzec kolejowy w szwajcarskim mieście. Znajduje się na wzgórzu nad jeziorem Lugano. Obsługuje liczne połączenia kolejowe oraz połączenia szwajcarskich kolei panoramicznych (Express Bernina, Express Palmowy). Bilety kolejowe na te połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Lugano:
  • Parco Civico Ciani
  • Monte Bre
  • Monte San Salvatore
  • Katedra San Lorenzo
  • Kościół Santa Maria degli Angioli
  • Muzeum Hessego w Montagnola
Dworce kolejowe w Lugano:

Zobacz szybkie pociągi europejskie