Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Lugano - bilety na pociągLugano szwajcarskie miasteczko leżące w zatoce jeziora otoczone jest licznymi szczytami, z których roztaczają się wspaniałe widoki. Jest trzecim co do wielkości centrum finansowym w kraju. To największe miasto w regionie Ticino. Miasto, podzielone przez rzekę, jest pełne parków, ogrodów i plaż. Posiada swoją starówkę. Kluczowym zabytkiem jest katedra św. Wawrzyńca w stylu renesansowym. Została zbudowana w latach 1447 – 1522. W mieście nie brakuje również licznych muzeów, galerii i restauracji. Jednak główną atrakcją miasta jest jezioro o tej samej nazwie. Z dwóch najbliższych szczytów – Monte San Salvatore i Monte Bre – roztacza się piękny widok na miasto, jezioro i alpejskie panoramy. Przy miejskiej promenadzie, która usytuowana jest nad jeziorem znajdują się ogrody Belvedere Gardens. Oprócz kamelii i magnolii rosną tu także subtropikalne rośliny wśród których rozstawione są nowoczesne rzeźby. Atrakcją jako miasto oferuje dla turystów jest rejs statkiem po jeziorze. W przeciągu roku w Lugano organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych. Od kwietnia do czerwca odbywa się najważniejsza kulturalna impreza – Festiwal Lugano – poświęcony muzyce klasycznej. Natomiast w październiku ma miejsce kulinarne wydarzenie w mieście – Festa d’Autunno – z lokalnymi specjałami i winem.

Pociągiem do Lugano

Stazione di Lugano to główny dworzec kolejowy w szwajcarskim mieście. Znajduje się na wzgórzu nad jeziorem Lugano. Obsługuje liczne połączenia kolejowe oraz połączenia szwajcarskich kolei panoramicznych (Express Bernina, Express Palmowy).

Bilet na pociąg do Lugano

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Lugano:
  • Parco Civico Ciani
  • Monte Bre
  • Monte San Salvatore
  • Katedra San Lorenzo
  • Kościół Santa Maria degli Angioli
  • Muzeum Hessego w Montagnola
Dworce kolejowe w Lugano:

Zobacz szybkie pociągi europejskie