Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Połączenia kolejowe ToruńZnany jako światowa stolica piernika oraz miejsce narodzin tego, co wstrzymał słońce i ruszył ziemię – najsłynniejszego absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego – Mikołaja Kopernika. Powodów by odwiedzić Toruń jest naprawdę dużo. Nic dziwnego, że co roku przyjeżdża tu ponad 2 mln ludzi! Miasto słynie z wysokiej klasy zabytków oraz długiej i ciekawej historii. Toruń prawa miejskie uzyskał już w 1223 roku, jako pierwsze miasto założone przez Krzyżaków w Prusach, co do dziś jest widoczne w tkance architektonicznej miasta, którego średniowieczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a do najwybitniejszych budowli z pewnością można zaliczyć toruński Ratusz Staromiejski.
Współczesny Toruń to znaczący ośrodek gospodarczy oraz jedno z najważniejszych miast na kulturalno-artystycznej mapie Polski. Wśród licznych atrakcji można wymienić Muzeum Piernika, Dom Mikołaja Kopernika czy Zamek Krzyżacki. Amatorów Astronomii z pewnością zainteresuje natomiast Planetarium i Centrum Astronomii UMK, w którym można przyjrzeć się pracy astronomów kontynuujących kopernikańskie tradycje miasta. Latem miasto odkrywa swoją rozrywkową twarz stając się areną licznych festiwali teatralnych, filmowych i muzycznych, wśród których wymienić można chociażby Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt” prezentujący najważniejsze wydarzenia kulturalne z całej Europy.

Pociągiem do Torunia

XIX wieczny budynek Dworca Głównego położony jest w lewobrzeżnej części miasta. Z centrum łączy się przejściem podziemnym. Z dworca odjeżdżają bezpośrednie pociągi do największych miast Polski jak Warszawa, Lublin, Kraków, Katowice, Sopot, Kołobrzeg, Szczecin, Piła, Łódź czy Poznań. Bilety kolejowe na te połączenia oraz rozkłady jazdy pociągów są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Toruniu:
  • Muzeum Piernika
  • Dom Mikołaja Kopernika
  • Barbarka
  • Zamek Krzyżacki
  • Rynek Staromiejski
  • Ratusz Staromiejski
  • Dwór Mieszczański
  • Bulwar Filadelfijski
  • Planetarium
Dworce kolejowe w Toruniu:

Zobacz szybkie pociągi europejskie