Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Rozkład jazdy PKP ToruńZnany jako światowa stolica piernika oraz miejsce narodzin tego, co wstrzymał słońce i ruszył ziemię – najsłynniejszego absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego – Mikołaja Kopernika. Powodów by odwiedzić Toruń jest naprawdę dużo. Nic dziwnego, że co roku przyjeżdża tu ponad 2 mln ludzi! Miasto słynie z wysokiej klasy zabytków oraz długiej i ciekawej historii. Toruń prawa miejskie uzyskał już w 1223 roku, jako pierwsze miasto założone przez Krzyżaków w Prusach, co do dziś jest widoczne w tkance architektonicznej miasta, którego średniowieczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a do najwybitniejszych budowli z pewnością można zaliczyć toruński Ratusz Staromiejski.
Współczesny Toruń to znaczący ośrodek gospodarczy oraz jedno z najważniejszych miast na kulturalno-artystycznej mapie Polski. Wśród licznych atrakcji można wymienić Muzeum Piernika, Dom Mikołaja Kopernika czy Zamek Krzyżacki. Amatorów Astronomii z pewnością zainteresuje natomiast Planetarium i Centrum Astronomii UMK, w którym można przyjrzeć się pracy astronomów kontynuujących kopernikańskie tradycje miasta. Latem miasto odkrywa swoją rozrywkową twarz stając się areną licznych festiwali teatralnych, filmowych i muzycznych, wśród których wymienić można chociażby Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt” prezentujący najważniejsze wydarzenia kulturalne z całej Europy.

Pociągiem do Torunia

XIX wieczny budynek Dworca Głównego położony jest w lewobrzeżnej części miasta. Z centrum łączy się przejściem podziemnym. Z dworca odjeżdżają bezpośrednie pociągi do największych miast Polski jak Warszawa, Lublin, Kraków, Katowice, Sopot, Kołobrzeg, Szczecin, Piła, Łódź czy Poznań.

Bilet na pociąg do Torunia

Rozkład jazdy PKP,rezerwacja i zakup biletów kolejowych online oraz rozkłady jazdy pociągów PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Toruniu:
  • Muzeum Piernika
  • Dom Mikołaja Kopernika
  • Barbarka
  • Zamek Krzyżacki
  • Rynek Staromiejski
  • Ratusz Staromiejski
  • Dwór Mieszczański
  • Bulwar Filadelfijski
  • Planetarium
Dworce kolejowe w Toruniu:

Zobacz szybkie pociągi europejskie