Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Bazylea - bilety na pociągJedno z najważniejszych miast w Szwajcarii oraz jedyny port, łączący poprzez Ren Szwajcarię z Morzem Północnym. Leżące bezpośrednio przy granicy z Francją miasto posiada swoją odrębną kulturę i tradycję. Współcześnie jest niewątpliwym centrum sztuki i muzyki. Siedzibę mają tu liczne orkiestry symfoniczne, a Teatr Muzyczny cieszy się międzynarodową sławą. Z tego powodu miasto często pełni rolę gospodarza europejskich festiwali muzycznych i filmowych. Stare Miasto Bazylei jest zamknięte dla samochodów z uwagi na obecność licznych zabytków. Jednym z nich jest wykonana z charakterystycznego, różowego piaskowca, romańsko-gotycka katedra św. Marcina z której wież roztacza się widok na całą Bazyleę. Bazylea jest również miastem wielkich koncernów farmaceutycznych. Swoje siedziby mają tu m.in. Novartis i Roche.

Pociągiem do Bazylei

Pociągi do Bazylei kursują m.in. z Berlina. Jest kilka opcji połączeń kolejowych w ciągu dnia, z których można wybrać najdogodniejsze połączenie. Bahnhof Basel SBB jest jednym z największych dworców kolejowych w Szwajcarii oraz posiada bezpośrednie połączenia z Zurychem oraz innymi miastami Szwajcarii  Zatrzymują się tu również pociągi z Niemiec. 

Bilet na pociąg do Bazylei

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Bazylei:
  • Katedra w Bazylei
  • Brama miejska
  • Ratusz w Bazylei
  • Munsterplatz
Dworce kolejowe w Bazylei:

Zobacz szybkie pociągi europejskie