Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

St. Moritz - bilety na pociągSankt Moritz to barwnie usytuowane szwajcarskie miasteczko, położone na wysokości około 1800 m n.p.m nad jeziorem o tej samej nazwie. Na początku było znane ze swoich źródeł mineralnych, które zostały odkryte 3000 lat temu. Z uwagi na położenie klimatyczne w mieście panuje 300 słonecznych dni w ciągu roku. To znany ośrodek sportów zimowych. Miejscowość była gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1928 roku. Ceremonia otwarcia odbywała się na stadionie, który istnieje do dnia dzisiejszego. Tutaj także zlokalizowany jest światowej sławy, najstarszy, naturalny tor lodowy. Został wybudowany w 1884 roku. Ciekawostką jest, że rokrocznie każdej zimy organizowane są wyścigi konne White Turf. Odbywają się na…zamarzniętym jeziorze St. Moritz. Odwiedzając Sankt Moritz należy koniecznie zajrzeć do Muzeum Sagantiniego. Dysponuje ono dziełami artysty z różnych okresów jego twórczości. Muzeum zostało wpisane na listę UNESCO. Miasteczko to nie tylko sporty zimowe… Latem zmienia się ono nie do poznania. Na jeziorze organizowane są zawody w windsurfingu i żeglarstwie. Kiedy brakuje śniegu, miasteczko doceniają też miłośnicy jazdy na rowerach górskich.

Pociągiem do Sankt Moritz

Bahnhof St. Moritz to główny dworzec kolejowy w mieście. Obsługuje połączenia kolejowe pociągów panoramicznych, takich jak: Ekspres Lodowcowy (St. Moritz – Zermatt) i Ekspres Bernina (Chur – Tirano przez St. Moritz).

Bilet na pociąg do Sankt Moritz

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Sankt Moritz:
  • Muzeum Segantini
  • Najstarszy naturalny tor lodowy Cresta Run
  • Piz Bernina
  • Piz Nair
  • Piz Corvatsch
  • Jezioro Sankt Moritz
  • Przełęcz Julierpass
Dworce kolejowe w Sankt Moritz:

Zobacz szybkie pociągi europejskie