Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Kolonia - bilety na pociągCzwartym, pod względem wielkości, miastem w Niemczech jest Kolonia. Rzeka Ren przecina ją na dwie połowy, podobnie jak w przypadku Warszawy. Miasto to kojarzone jest głównie z Kölner Dom – gotycką katedrą, która jest również siedzibą arcybiskupa kolońskiego. Kolonię można określić miastem silnej wiary, ponieważ znajduje się tutaj aż osiem zespołów kościołów romańskich, pięć gotyckich i cztery neogotyckie. Oprócz znajdujących się mieście obiektów sakralnych, to jedno z największych ośrodków przemysłowych Niemiec. Tutaj powstają podziwiane na świecie samochody marki Ford, wagony kolejowe, sprzęty elektroniczne, i oczywiście piwo. To właśnie w Kolonii produkuje się jedyny w swoim rodzaju chmielowy napój, czyli Kölsch. Tradycja warzenia browaru sięga początków IX wieku. Z miastem powinna kojarzyć się też woda kolońska, ponieważ została po raz pierwszy wyprodukowana właśnie w Kolonii. Dokonał tego Johann Maria Farina w XVIII wieku. Dla upamiętnienia włoskiego twórcy umieszczono jego figurę na wieży ratusza.

Pociągiem do Kolonii

Miasto jest ważnym węzłem kolejowym. Dworzec w Kolonii obsługuje pociągi dalekobieżne Intercity, ICE i Thalys. Możemy się z miasta dostać do Amsterdamu, Brukseli czy Paryża. Kolonia jest dobrze skomunikowana również z ważniejszymi miastami Niemiec, m.in.: Hamburgiem, Frankfurtem i Berlinem.

Rezerwacja biletu na pociąg do Kolonii

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino, Deutsche Bahn i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Kolonii:
  • Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny
  • Kościół św. Pantaleona
  • Muzeum Czekolady
  • Wallraf Richartz Museum and Fondation Corboud
  • Muzeum Ludwiga
  • Muzeum Schnitgera
  • Kościół Antonitów
Dworce kolejowe w Kolonii:

Zobacz szybkie pociągi europejskie