Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Połączenia kolejowe ŁódźMiasto o fabrycznym rodowodzie czasów niemieckich inwestorów i wielkich manufaktur włókienniczych. Gwałtowny rozwój i uprzemysłowienie Łodzi przypada na czasy Księstwa Polskiego i koniec XIX wieku. Nastroje i klimat tamtych czasów dobrze obrazuje, będący adaptacją książki Władysława Reymonta film Ziemia Obiecana, kiedy to Łódź stała się metropolią porównywalną z ówczesnym Manchesterem. Oblicze Łodzi zmieniła II wojna światowa, a następnie czasy komuny. Wielkie fabryki podupadły, a miasto musiało zmierzyć się z pytaniem o swoją tożsamość. Współcześnie Łódź stawia na nowoczesne technologie, IT oraz przemysły kreatywne. Tym samym na nowo stała się ważnym ośrodkiem gospodarczym kraju. Opuszczone budynki fabryk zostały zaanektowane na nowoczesne lofty, galerie sztuki współczesnej oraz przestrzenie rekreacyjne.Dawną “przemysłową” Łódź wciąż można natomiast zobaczyć w Centralnym Muzeum Włókiennictwa i Muzeum Historii Miasta Łodzi. Ważnym aspektem tożsamości miasta jest również Akademia Filmowa z murów której wyszli tak wybitni reżyserowie jak Andrzej Wajda czy Roman Polański. Do filmowej tradycji miasta nawiązuje Aleja Gwiazd, czyli Łódzka Droga Sławy, znajdująca się na ulicy Piotrkowskiej w centrum miasta, skupiająca mosiężne gwiazdy z nazwiskami polskich artystów związanych z kinem.

Pociągiem do Łodzi

Najważniejszą stacją kolejową w Łodzi jest dworzec Łódź Fabryczna. Wybudowana w XIX wieku, a gruntownie zmodernizowana w 2016 roku i stanowiąc integralną część Nowego Centrum Łodzi, posiada kategorię premium. Centralnie położona Łódź jest świetnie skomunikowana z resztą kraju. Odjeżdżają stąd pociągi do Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Szczecina i wielu innych miast.

Bilet na pociąg do Łodzi

Rozkład jazdy PKP, rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Łodzi:
  • Manufaktura
  • Muzeum Włókiennictwa
  • Cmentarz Żydowski
  • Księży Młyn
  • Łódzka Droga Sławy
  • Pałac Herbsta
  • Palmiarnia Łódzka
Dworce kolejowe w Łodzi:

Zobacz szybkie pociągi europejskie