Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Trydent - bilety na pociągTrydent to włoskie miasto, położone w Alpach Wschodnich. Usytuowane jest nad rzeką Adygą. Otoczone górami miasto w lecie stanowi raj dla zwolenników pieszych wędrówek, natomiast w zimie dla fanów narciarstwa. Miasto otrzymało w 2004 roku tytuł Miasta Alpejskiego. W stolicy prowincji Trentino znajduje się północna część Jeziora Garda, które leży w granicach trzech regionów. Centralnym punktem miasta jest niezwykle efektowny Piazza del Duomo. Jest miejscem tradycyjnych spotkań zarówno mieszkańców, jak i turystów. W samym środku placu znajduje się okazała fontanna Neptuna. Została wybudowana w 1767 roku. Od północnej strony plac zamyka wspaniała romańska katedra św Wirgiliusza (Cattedrale di San Vigilio). Ten sakralny obiekt został wzniesiony na przełomie XII i XIII wieku. Katedra powstała w miejscu dawnej świątyni, w której zostały złożone relikwie patrona miasta – św. Wirgiliusza. W Trydencie warte odwiedzenia są ogrody zamku Buonconsiglio (pałac jest uważany za jeden z piękniejszych włoskich zamków usytuowanych w obrębie miasta) a także wieżę. W jej wnętrzu można podziwiać gotyckie obrazy i salę biskupów z licznymi portretami duchownych.

Pociągiem do Trydentu

Dworzec kolejowy Trento zaraz po stacji w Bolzano jest najbardziej ruchliwy w regionie. Na dworcu zatrzymują się pociągi dużych prędkości obsługiwane przez Trenitalia. Obsługuje liczne połączenia kolejowe krajowe, m.in.: do Werony, Wenecji, Bolzano, Bolonia i Rzym, jak również międzynarodowe np. do Monako czy Innsbrucku.

Bilet na pociąg do Trydentu

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Trydencie:
  • Zamek Buonconsiglio
  • Palazzo Pretorio
  • Kościół Matki Bożej Większej
  • Opactwo św. Wawrzyńca
  • Muzeum Caproni
  • Muzeum Nauk Przyrodniczych
  • Piazza del Duomo
Dworce kolejowe w Trydencie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie