Frecciargento - bilety kolejowe

Frecciargento – włoska kolej dużych prędkości

Opublikowany: 2017/12/12
Kategoria: Pociągi

Pociąg Frecciargento – Szybka kolej we Włoszech

We Włoszech jest tyle pięknych miejsc, że zdecydowanie warto spróbować odwiedzić więcej niż jedno w trakcie wyjazdu. Jak to zrobić? Najlepiej korzystając z włoskich kolei dużych prędkości.

Włoska kolej dużych prędkości

Jeśli komuś naprawdę zależy na czasie i komforcie, to może skorzystać z superszybkich pociągów, które obsługują połączenia między dużymi miastami. Osiągają prędkość do 300 km/h. Infrastruktura i technologia pozwalą na osiągnięcie w przyszłości nawet 400 km/h.
Rodzaje szybkich kolei to Frecciarossa, Frecciabianca i Frecciargento. Różnią się prędkością oraz technologią, chociaż ich trasy się przecinają. Szukając połączeń na północy Włoch bardzo możliwe, że na rozkładzie zobaczymy wszystkie z nich.

Pociągi Frecciargento

Frecciargento to pociągi osiągające prędkość do 250 km/h. Kursują z Wenecji i Werony do Rzymu, Neapolu, Bari i Reggio di Calabria. Są to pociągi kursujące na trasach krótszych niż pociągi Frecciarossa. Podróż odbywa się zarówno w pociągach szybkich kolei jak i tych tradycyjnych. Pociągi Frecciargento są dla wielu podróżnych dobrym wyborem, jeżeli wyznacznikami podróży są komfort i czas. Pasażer może zdecydować się na przejazd w pierwszej lub drugiej klasie.

Frecciargento - zwiedzanie Włoch pociągiem

Klasa druga to Seconda Classe, natomiast klasa pierwsza Primera Classe. Pierwsza klasa różni się od drugiej rozkładanymi skórzanymi fotelami, darmową prasą, powitalnym napojem i bezpłatnymi przekąskami. Pasażerowie pierwszej klasy otrzymują na powitanie zimne lub gorące napoje wraz z przekąskami we włoskim stylu. Każdy z podróżnych ma dostęp do wagonu barowego/bistro, który znajduje się w środku składy pociągu, gdzie może spędzić miło czas delektując się ciepłymi i zimnymi napojami, kanapkami czy przekąskami.

Każdy z pociągów Frecciargento posiada klimatyzację oraz gniazdka zasilania. W każdym wagonie znajduje się toaleta (dwie w wagonach 1 klasy). Na trasach Rzym – Wenecja składy wyposażone są w dotykowe ekrany LCD, dzięki którym pasażer jest na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ofert i usług. Nie brakuje również monitorów, na których wyświetlane są: informacje dotyczące podróży, wiadomości czy filmy. Przy każdym miejscu znajduje się też lampka. Równie ważne jest, że w pociągu jest dostępne miejsce na duży bagaż w przedsionkach wagonów.

Pociągi we Włoszech
Frecciargento – pociągi we Włoszech

Zwiedzanie Włoch pociągiem

Każdego dnia podróżny może rozpocząć wycieczkę spośród 58 wygodnych i szybkich połączeń, między innymi:

  • jeden pociąg wyrusza codziennie co godzinę, między 6:00 a 19:00, łącząc Rzym i Wenecję, skąd można kontynuować wycieczkę, na przykład do Udine, Triestu, Neapolu czy Salerno
  • s4 pociągów kursuje między Rzymem a Weroną co godzinę w godzinach szczytu, dzięki temu możesz podróżować dalej do Brescii, Trydentu czy Bolzano
  • 6 pociągów łączy Rzym z Lecce, a 2 kursują z Rzymu do Reggio di Calabrii i zatrzymują się w głównych miastach Apulii i Kalabrii

Rezerwacja  i zakup biletu na pociąg Frecciabianca online

Rezerwacji biletu można dokonać przez formularz rezerwacyjny, e-mail: kontakt@europodroze.pl lub telefonicznie: 703 402 010 (Koszt połączenia: 2,58 PLN z VAT/min). Zapraszamy do kontaktu!

Autor AR

Wyszukaj połączenie