Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Szczecin - bilety na pociągStolica województwa zachodniopomorskiego i trzecie co do wielkości powierzchni miasto w Polsce. Z racji bliskości położenia względem Bałtyku oraz obecność Odry i Zalewu Szczecińskiego, miasto ma charakter portowy i stanowi ważny ośrodek gospodarczy. Szczecin jako historyczna część pomorza przechodził na przestrzeni wieków z panowania polskiego pod pruskie i z powrotem, równocześnie wykształcając rolę ważnego ośrodka handlowego, jako miasto wchodzące w poczet miast hansatlantyckich. Wszystkie te wpływy są widoczne do dzisiaj w tkance architektonicznej współczesnego miasta .Do najciekawszych zabytków Szczecina zaliczyć można Zamek Książąt Pomorskich, czyli usytuowaną na wysokiej skarpie dawną siedzibę książąt z pomorskiej dynastii Gryfitów, której początki jako warowni sięgają czasów słowiańskich czy monumentalne wały Chrobrego z których można obserwować panoramę Odry i Zatoki Szczecińską. Współczesny Szczecin to przede wszystkim słynne na cały świat stocznie oraz kontynuująca tradycje szczecińskich szkół morskich Akademia Morska.

Pociągiem do Szczecina

Dworzec Główny w Szczecinie pierwotnie nosił miano Dworca Berlińskiego i powstał w 1843 roku z inicjatywy Komitetu Budowy Kolei Berlińsko-Szczecińskiej, dając tym samym początek kolei na Pomorzu. Współcześnie Z dworca odjeżdżają bezpośrednie pociągi do największych miast Polski jak Warszawa, Kraków, Katowice, Kołobrzeg, Piła, Łódź czy Poznań. Jednym z najważniejszych połączeń pozostał kursujący z dużą częstotliwością pociąg relacji Szczecin – Berlin, którym mieszkańcy Szczecina dojeżdżają m.in. do pracy.

Bilet na pociąg do Szczecina

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online oraz rozkłady jazdy pociągów PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Szczecinie:
  • Zamek Książąt Pomorskich
  • Turzyn
  • Baszta Panieńska
  • Wały Chrobrego
  • Rynek Sienny
  • Pazim
  • Podziemne Trasy Szczecina
  • Muzeum Techniki i Komunikacji
Dworce kolejowe w Szczecinie

Zobacz szybkie pociągi europejskie