Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Weekendowy Eurotrip po czterech państwach
« Back
Forward »
Paryż kolejową stolicą Europy
« Back
Forward »
Malownicza podróż koleją
« Back
Forward »
Ostatnie artykuły
Interrail – podróże bez granic
U podstaw tożsamości współczesnej Europy leżą wspólna historia oraz kultura Narodów, które żyjąc obok siebie tworzyły przez wieki to co nazywamy dzisiaj kulturą Europejską. To wspólnie kształtowane dziedzictwo doprowadziło do powstania w 1993 roku Unii Europejskiej. Otwarcie granic, program Erasmus, zacieśniająca się współpraca gospodarcza sprawiają, że współcześnie czujemy się obywatelami całego kontynentu i chętnie po nim podróżujemy.
Pociągiem z Ukrainy do Polski i jeszcze dalej
Podróże na linii Ukraina – Polska stają się z każdym rokiem coraz bardziej popularne zarówno ze względów turystycznych jak i ekonomicznych wynikających z zacieśniającej się współpracy gospodarczej między oboma Państwami. Coraz więcej osób z różnych części Ukrainy przyjeżdża do Polski na studia, stypendia, w ramach programów wymiany czy po prostu do pracy.
Słowiańska podróż koleją
Podróże na linii Polska - Rosja są bardzo popularne zarówno ze względów turystycznych jak i ekonomicznych wynikających z zacieśniającej się współpracy gospodarczej między oboma Państwami. Rosja stanowi natomiast bramę na wschód oraz do Azji , posiadając doskonałe połączenia kolejowe z dawnymi krajami satelickimi ZSRR, czy chociażby z Chinami. Popularny jest również kierunek północny, np. połączenia z Sankt Petersburga do Helsinek.
Komfort i wygoda - koleje dużych prędkości
Koleje europejskie to nowoczesny system transportu zapewniający podróżnym najwyższe standardy podróży. Zarówno wybierając szybką kolej, pociąg nocny lub panoramiczny - wszystkie oferują pasażerom wygodne, nowoczesne składy, dzięki czemu podróż upływa w komfortowych warunkach. Warto pamiętać, że zakres usług jest uzależniony kilku czynników, tj. od typu pociągu, klasy biletu i taryfy.
Kolej na dzieci
Podczas gdy dla dziecka pociąg to wesoła ciuchcia mknąca po torach to dla rodziców jest to raczej projekt z pogranicza zarządzania, znajomości infrastruktury, a także żonglerki wymagającej przynajmniej 6 rąk. Na szczęście kolej szybkich prędkości wyszła naprzeciw oczekiwaniom i teraz podróż może stać się przyjemnością dla dziecka, a co najważniejsze – dla rodzica.
“One way ticket”… czyli kiedy i jaki bilet...
Koleje dużych prędkości podobnie jak inne środki transportu posiadają własne rodzaje biletów, klas i taryf. Jeśli postanowili Państwo wybrać właśnie szybki pociąg, warto wiedzieć jakiego typu bilety kolejowe obowiązują oraz kiedy najdogodniej dokonać rezerwacji na wymarzoną podróż.
Pociąg czy samolot
Po co budować linie kolejowe i podróżować pociągami, skoro można polecieć samolotem? Czy samolot jest najszybszą i najlepszą formą podróżowania? Odpowiedź na nie okazuje się bardzo prosta. Tutaj spieszymy z wyjaśnieniem.
Widokowa podróż trasą panoramiczną
Najważniejszym punktem podróży po Szwajcarii jest przejazd jedną z tras oferowanych przez koleje panoramiczne. Można podziwiać krajobrazy Szwajcarii zza okien panoramicznego pociągu. Wilhelm Tell Express jest jedną z licznych szwajcarskich kolejowych tras panoramicznych.
Słodka podróż pociągiem
Pociąg Czekoladowy kursuje pomiędzy Montreux i fabryką czekolady Cailler-Nestle w Broc. Swoją trasę ten pociąg panoramiczny przemierza w sezonie letnim, od maja do października. Nie można odwiedzić Szwajcarii i nie spróbować jednej z największych specjalności tego kraju - czekolady. Kolej panoramiczna, a w szczególności Train du chocolat - to obowiązkowy punkt podróży po Szwajcarii. Oczywiście nie tylko dla prawdziwych miłośników czekolady.
Serowa wyprawa koleją panoramiczną
Szwajcaria to piękny kraj z mnóstwem atrakcji turystycznych. Najlepiej zwiedzić ją pociągami panoramicznymi, których jest kilka. Kolej panoramiczną zaprojektowano tak, aby wygodnie obserwować zmieniające się za oknem krajobrazy. Podróż tymi pociągami jest niezwykle urozmaicona i może być naprawdę wspaniałą przygodą (...)
Poznaj inną stronę Szwajcarii z pociągiem panoramicznym
Szwajcaria to nie zawsze muszą być szczyty ponad 4000 m i głębokie, urwiste wąwozy. Istnieje równie piękna, łagodniejsza strona tego kraju, którą warto zwiedzić. Pre-Alpine Express, wprowadzi pasażerów do Szwajcarii o łagodnych, falujących wzgórzach, malowniczych wioskach i dojrzewających sadach. Ekspres Przedalpejski nie przejeżdża przez góry, ale podróżuje po zboczach i płaskich stokach. Stąd właśnie wzięła się jego nazwa – Ekspres Przedalpejski (...)
Koleją panoramiczną przez Alpy
Podróż z Glacier Express (Ekspres Lodowcowy) to jedna z najpiękniejszych tras koleją panoramiczną na ziemi. Bezapelacyjnie są szybsze sposoby podróżowania niż Ekspres Lodowcowy (maksymalna prędkość 40km/h), natomiast nic nie może się równać z wrażeniami dawkowanymi po drodze z każdą minutą. Podróż przez Alpy tym pociągiem panoramicznym, zwanym najwolniejszym ekspresem świata, trwa prawie 8 godzin (...)
„Złota” podróż koleją po Szwajcarii
Pociągi panoramiczne to jeden z lepszych sposobów na zwiedzenie Szwajcarii. Po drodze mijają przełęcze alpejskie, lodowce, malownicze miasteczka, przełomy rzeczne, ośrodki narciarskie. Aby złota podróż koleją po Szwajcarii stała się rzeczywistością koniecznie należy skorzystać z oferty Ekspresu Złotej Przełęczy (...)
Malownicza podróż koleją
Intrygującą propozycją dla miłośników podróży, z dala od utartych szlaków turystycznych, jest podróż pociągiem panoramicznym. Jedno jest pewne: Inna niż wszystkie! To oferta dla tych, którzy chcieliby przeżyć niezwykłą i fascynującą przygodę, jednocześnie mieć możliwość podziwiania przepięknych widoków. Bernina Express, bo o nim mowa, to pociąg panoramiczny przemierzający jedną z najbardziej malowniczych tras kontynentu (...)
Zobacz też

Trwa wyszukiwanie połączeń
proszę czekać...

Trwa wyszukiwanie danych. Może to potrwać kilka chwil.