Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Thalys: Paryż - Amsterdam - Bruksela - Kolonia
Weekendowy Eurotrip po czterech państwach
« Back
Forward »
TGV - pociągiem przez Europę
Paryż kolejową stolicą Europy
« Back
Forward »
Bernina Express - koleją panoramiczna przez Szwajcarię
Malownicza podróż koleją
« Back
Forward »
Ostatnie artykuły
Połączenia kolejowe i bilety online
Cudze cenicie, swego nie znacie, czyli
Odkrywaj Polskę pociągiem!
Atrakcje turystyczne Polski cieszą się popularnością na całym świecie. Stale poprawiająca się jakość polskich pociągów, rozbudowa i modernizacja sieci kolejowej, a także niezwykle atrakcyjne ceny biletów kolejowych, czynią pociąg idealnym środkiem transportu do zwiedzania całego kraju!
Jak podróżować pociągiem po Włoszech - bilety i rozkłady jazdy
Recepta na podróż
Odkryj Włochy pociągiem: Wenecja - Padwa - Bolonia
Włochy słyną z niesamowitej ilości zabytków, ciekawej historii, doskonałej kuchni oraz atrakcji turystycznych, które po prostu trzeba zobaczyć. Często planując urlop decydujemy się na jeden kierunek i kupujemy bilet do konkretnego miasta. Po co jednak ograniczać się do zwiedzania jednego miejsca, skoro Włochy mają tyle do zaoferowania? Z pomocą przychodzą pociągi!
połączenia kolejowe Budapeszt - Bratysława - Wiedeń
Recepta na podróż
Naddunajskie stolice: Budapeszt - Bratysława- Wiedeń
Majówka 2018 wypada wyjątkowo korzystnie – pierwszy maj to wtorek, a trzeci wypada w czwartek – oznacza to, że wystarczy wziąć jedynie 3 dni wolnego w pracy by móc cieszyć się, aż dziewięcioma dniami urlopu! – Jest to idealny moment do odbycia podróży. Najlepiej wiosennego city break’a!
Eurostar - Tanie bilety na pociąg
Recepta na podróż
Londyn i Paryż w dwa dni pociągiem Eurostar!
Myślisz, że zwiedzanie każdej ze stolic wymaga osobnego wyjazdu? Nowoczesne pociągi europejskie pozwalają na swobodne i szybkie przemieszczanie się pomiędzy różnymi państwami. Eurostar to pociąg kursujący codziennie między Londynem i Paryżem, w odstępach co ok. 30 minut. Pociąg zatrzymuje się na stacjach St Pancras International w Londynie oraz Gare du Nord w Paryżu i pozwala, tym samym, na przedostanie się z centrum...
Jak kupić bilet Interrail
Interrail – podróże bez granic
U podstaw tożsamości współczesnej Europy leżą wspólna historia oraz kultura Narodów, które żyjąc obok siebie tworzyły przez wieki to co nazywamy dzisiaj kulturą Europejską. To wspólnie kształtowane dziedzictwo doprowadziło do powstania w 1993 roku Unii Europejskiej. Otwarcie granic, program Erasmus, zacieśniająca się współpraca gospodarcza sprawiają, że współcześnie czujemy się...
TGV, Thalys, ICE, AVE - europejskie koleje dużych prędkości
Komfort i wygoda - koleje dużych prędkości
Koleje europejskie to nowoczesny system transportu zapewniający podróżnym najwyższe standardy podróży. Zarówno wybierając szybką kolej, pociąg nocny lub panoramiczny - wszystkie oferują pasażerom wygodne, nowoczesne składy, dzięki czemu podróż upływa w komfortowych warunkach. Warto pamiętać, że zakres usług jest uzależniony kilku czynników, tj. od typu pociągu, klasy biletu i taryfy.
Darmowe bilety i zniżki na pociąg
Kolej na dzieci
Podczas gdy dla dziecka pociąg to wesoła ciuchcia mknąca po torach to dla rodziców jest to raczej projekt z pogranicza zarządzania, znajomości infrastruktury, a także żonglerki wymagającej przynajmniej 6 rąk. Na szczęście kolej szybkich prędkości wyszła naprzeciw oczekiwaniom i teraz podróż może stać się przyjemnością dla dziecka, a co najważniejsze – dla rodzica.
Bilety kolejowe - rezerwacja i zakup
“One way ticket”… czyli kiedy i jaki bilet...
Koleje dużych prędkości podobnie jak inne środki transportu posiadają własne rodzaje biletów, klas i taryf. Jeśli postanowili Państwo wybrać właśnie szybki pociąg, warto wiedzieć jakiego typu bilety kolejowe obowiązują oraz kiedy najdogodniej dokonać rezerwacji na wymarzoną podróż.
8 powodów dla których warto podróżować pociągiem
Pociąg czy samolot
Po co budować linie kolejowe i podróżować pociągami, skoro można polecieć samolotem? Czy samolot jest najszybszą i najlepszą formą podróżowania? Odpowiedź na nie okazuje się bardzo prosta. Tutaj spieszymy z wyjaśnieniem.
Wilhelm Tell Express - koleją panoramiczna przez Szwajcarię
Widokowa podróż trasą panoramiczną
Najważniejszym punktem podróży po Szwajcarii jest przejazd jedną z tras oferowanych przez koleje panoramiczne. Można podziwiać krajobrazy Szwajcarii zza okien panoramicznego pociągu. Wilhelm Tell Express jest jedną z licznych szwajcarskich kolejowych tras panoramicznych.
Train du Chocolat - koleją panoramiczna przez Szwajcarię
Słodka podróż pociągiem
Pociąg Czekoladowy kursuje pomiędzy Montreux i fabryką czekolady Cailler-Nestle w Broc. Swoją trasę ten pociąg panoramiczny przemierza w sezonie letnim, od maja do października. Nie można odwiedzić Szwajcarii i nie spróbować jednej z największych specjalności tego kraju - czekolady. Kolej panoramiczna, a w szczególności Train du chocolat - to obowiązkowy punkt podróży po Szwajcarii. Oczywiście nie tylko dla prawdziwych miłośników czekolady.
Cheese Train - koleją panoramiczna przez Szwajcarię
Serowa wyprawa koleją panoramiczną
Szwajcaria to piękny kraj z mnóstwem atrakcji turystycznych. Najlepiej zwiedzić ją pociągami panoramicznymi, których jest kilka. Kolej panoramiczną zaprojektowano tak, aby wygodnie obserwować zmieniające się za oknem krajobrazy. Podróż tymi pociągami jest niezwykle urozmaicona i może być naprawdę wspaniałą przygodą (...)
Pre-Alpine Express - Koleją panoramiczna przez Szwajcarię
Poznaj inną stronę Szwajcarii z pociągiem panoramicznym
Szwajcaria to nie zawsze muszą być szczyty ponad 4000 m i głębokie, urwiste wąwozy. Istnieje równie piękna, łagodniejsza strona tego kraju, którą warto zwiedzić. Pre-Alpine Express, wprowadzi pasażerów do Szwajcarii o łagodnych, falujących wzgórzach, malowniczych wioskach i dojrzewających sadach. Ekspres Przedalpejski nie przejeżdża przez góry, ale podróżuje po zboczach i płaskich stokach. Stąd właśnie wzięła się jego nazwa – Ekspres Przedalpejski (...)
Glacier Express - koleją panoramiczna przez Szwajcarię
Koleją panoramiczną przez Alpy
Podróż z Glacier Express (Ekspres Lodowcowy) to jedna z najpiękniejszych tras koleją panoramiczną na ziemi. Bezapelacyjnie są szybsze sposoby podróżowania niż Ekspres Lodowcowy (maksymalna prędkość 40km/h), natomiast nic nie może się równać z wrażeniami dawkowanymi po drodze z każdą minutą. Podróż przez Alpy tym pociągiem panoramicznym, zwanym najwolniejszym ekspresem świata, trwa prawie 8 godzin (...)
GoldenPass - koleją panoramiczna przez Szwajcarię
„Złota” podróż koleją po Szwajcarii
Pociągi panoramiczne to jeden z lepszych sposobów na zwiedzenie Szwajcarii. Po drodze mijają przełęcze alpejskie, lodowce, malownicze miasteczka, przełomy rzeczne, ośrodki narciarskie. Aby złota podróż koleją po Szwajcarii stała się rzeczywistością koniecznie należy skorzystać z oferty Ekspresu Złotej Przełęczy (...)
Bernina Express - koleją panoramiczna przez Szwajcarię
Malownicza podróż koleją
Intrygującą propozycją dla miłośników podróży, z dala od utartych szlaków turystycznych, jest podróż pociągiem panoramicznym. Jedno jest pewne: Inna niż wszystkie! To oferta dla tych, którzy chcieliby przeżyć niezwykłą i fascynującą przygodę, jednocześnie mieć możliwość podziwiania przepięknych widoków. Bernina Express, bo o nim mowa, to pociąg panoramiczny przemierzający jedną z najbardziej malowniczych tras kontynentu (...)
Zobacz też

Trwa wyszukiwanie połączeń
proszę czekać...

Trwa wyszukiwanie danych. Może to potrwać kilka chwil.